Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA22 ani pe piață

NELMARC SRL

CUI 16523243J2004001018268

GĂRII, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 5,8 mil lei, profit net 567 mii lei, 4 angajați.

Despre NELMARC SRL

NELMARC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2004 cu numărul J2004001018268 și codul unic de înregistrare (CUI) 16523243, cu sediul în Cristești, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei” (cod CAEN 4642). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,8 mil lei (-7% față de 2024), un profit net de 567 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 6 mil lei la 5,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iunie 2004.

Date de identificare

CUI
16523243
Nr. Registrul Comerțului
J2004001018268
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 iunie 2004
EUID
ROONRC.J2004001018268
Cod poștal
547185

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.06.2004

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
5,8 mil lei

-7% față de 2024

Profit net
567 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
2,6 mil lei
Datorii
1,1 mil lei
Active totale
3,7 mil lei
Marjă netă
9,8%
Cifră / angajat
1,4 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 2.556.067 lei; profit net 120.779 lei20162017: cifra de afaceri 2.968.072 lei; profit net 121.632 lei20172018: cifra de afaceri 3.038.198 lei; profit net 108.913 lei20182019: cifra de afaceri 3.463.878 lei; pierdere netă 160.240 lei20192020: cifra de afaceri 5.964.615 lei; profit net 472.437 lei20202021: cifra de afaceri 5.978.775 lei; profit net 822.739 lei20212022: cifra de afaceri 4.775.920 lei; profit net 156.926 lei20222023: cifra de afaceri 5.999.000 lei; profit net 793.066 lei20232024: cifra de afaceri 6.221.379 lei; profit net 1.410.616 lei20242025: cifra de afaceri 5.773.447 lei; profit net 566.851 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă2,6 mil3 mil3 mil3,5 mil6 mil6 mil4,8 mil6 mil6,2 mil5,8 mil
Venituri totale2,6 mil3 mil3 mil3,5 mil6 mil6 mil4,9 mil6,1 mil6,3 mil5,8 mil
Cheltuieli totale2,4 mil2,8 mil2,9 mil3,6 mil5,4 mil5,1 mil4,6 mil5,2 mil4,7 mil5,1 mil
Profit / pierdere brută143 mii147 mii139 mii-126 mii530 mii946 mii257 mii889 mii1,6 mil696 mii
Profit / pierdere netă121 mii122 mii109 mii-160 mii472 mii823 mii157 mii793 mii1,4 mil567 mii
Număr mediu de angajați2233333344
Active imobilizate7.7105.96212 mii79 mii152 mii161 mii439 mii426 mii443 mii458 mii
Active circulante1 mil964 mii1,1 mil1,7 mil2,5 mil1,7 mil1,9 mil2 mil3,2 mil3,3 mil
din care stocuri589 mii459 mii474 mii126 mii201 mii132 mii164 mii92 mii667 mii744 mii
creanțe311 mii447 mii415 mii1,4 mil1,9 mil1,1 mil1,1 mil1,1 mil1,3 mil1,4 mil
casa și conturi la bănci117 mii58 mii195 mii170 mii390 mii438 mii616 mii828 mii1,2 mil1,2 mil
Cheltuieli în avans—————————286
Datorii576 mii806 mii925 mii1,8 mil2,1 mil560 mii978 mii458 mii895 mii1,1 mil
Provizioane————64 mii64 mii64 mii64 mii64 mii—
Capitaluri proprii448 mii165 mii172 mii-43 mii427 mii1,2 mil1,3 mil1,9 mil2,7 mil2,6 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 6 din 24 în județul Mureș și locul 63 din 1.957 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei.

Firme similare din județul Mureș

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 4745/62/202417.10.2024

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată

    Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 23896/197/202404.09.2024

    pretenţii

    Judecătoria Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre NELMARC SRL

Care este CUI-ul firmei NELMARC SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NELMARC SRL este 16523243, iar codul de TVA este RO16523243. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001018268, iar codul EUID este ROONRC.J2004001018268.

Unde are sediul NELMARC SRL?

Sediul social al firmei NELMARC SRL este în GĂRII, Sat Cristești, Comuna Cristești, Mureș, județul Mureș, cod poștal 547185, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are NELMARC SRL?

Activitatea principală a firmei NELMARC SRL este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei”, cod CAEN 4642. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată NELMARC SRL?

NELMARC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 iunie 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma NELMARC SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 581). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are NELMARC SRL?

În 2025, NELMARC SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,8 mil lei și un profit net de 567 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este NELMARC SRL plătitoare de TVA?

Da. NELMARC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iunie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează