NELBO COM SRL
Com. Pietrari, Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 0 lei, pierdere netă 38 mii lei, 0 angajați.
Despre NELBO COM SRL
NELBO COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 1994 cu numărul J38/1751/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 6765088, cu sediul în Pietrari, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Fabricarea produselor de morărit” (cod CAEN 1061). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei (-100% față de 2024), o pierdere netă de 38 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 27 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 6765088
- Nr. Registrul Comerțului
- J38/1751/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J38/1751/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.1997
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Horezu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 0 lei
- Pierdere netă
- 38 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 117 mii lei
- Datorii
- 748 mii lei
- Active totale
- 865 mii lei
-100% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 86% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 100% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,5 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 230 mii | 147 mii | 27 mii | 0 |
| Venituri totale | 3,3 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 237 mii | 147 mii | 27 mii | 376 mii |
| Cheltuieli totale | 3,3 mil | 2,5 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 276 mii | 169 mii | 77 mii | 414 mii |
| Profit / pierdere brută | 48 mii | 31 mii | 24 mii | -112 mii | -78 mii | -39 mii | -22 mii | -50 mii | -38 mii |
| Profit / pierdere netă | 41 mii | 25 mii | 14 mii | -112 mii | -78 mii | -47 mii | -22 mii | -50 mii | -38 mii |
| Număr mediu de angajați | 30 | 22 | 11 | 8 | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 847 mii |
| Active circulante | 451 mii | 325 mii | 232 mii | 72 mii | 115 mii | 15 mii | 22 mii | 17 mii | 18 mii |
| din care stocuri | 70 mii | 34 mii | 86 mii | 15 mii | 2.638 | 2.340 | 0 | 0 | 0 |
| creanțe | 115 mii | 114 mii | 143 mii | 49 mii | 112 mii | 13 mii | 16 mii | 17 mii | 7.254 |
| casa și conturi la bănci | 265 mii | 178 mii | 2.729 | 8.201 | 33 | 112 | 6.625 | 96 | 11 mii |
| Cheltuieli în avans | 293 mii | 275 mii | 294 mii | 244 mii | 244 mii | 202 mii | 202 mii | 196 mii | 0 |
| Datorii | 1,3 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 962 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 748 mii |
| Capitaluri proprii | 594 mii | 619 mii | 608 mii | 496 mii | 417 mii | 274 mii | 252 mii | 202 mii | 117 mii |
| din care capital subscris vărsat | 516 mii | 516 mii | 516 mii | 516 mii | 516 mii | 516 mii | 516 mii | 516 mii | 516 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Vâlcea
- SAPTE SPICE SA · Râmnicu Vâlcea272 mil lei · 291 ang.
- DUȚI-BELA GRANO S.R.L. · Pietrari10,1 mil lei · 45 ang.
- LUNIC SRL · Giulești (com. Fârtățești)390 mii lei · 2 ang.
- CAPADRA SRL · Drăgioiu (com. Olanu)15 mii lei · 1 ang.
- CORVIT SRL · Nemoiu (com. Amărăști)0 lei · 0 ang.
- AGRONAR SRL · Rugetu (com. Mihăești)0 lei · 0 ang.
- MARVAS SRL · Tina (com. Livezi)0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1061 – Fabricarea produselor de morărit
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7410 Activități de design specializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre NELBO COM SRL
Care este CUI-ul firmei NELBO COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NELBO COM SRL este 6765088, iar codul de TVA este RO6765088. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/1751/1994, iar codul EUID este ROONRC.J38/1751/1994.
Unde are sediul NELBO COM SRL?
Sediul social al firmei NELBO COM SRL este în Com. Pietrari, Sat Pietrari, Comuna Pietrari, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NELBO COM SRL?
Activitatea principală a firmei NELBO COM SRL este „Fabricarea produselor de morărit”, cod CAEN 1061. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NELBO COM SRL?
NELBO COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NELBO COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0250 *** 419). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NELBO COM SRL?
În 2025, NELBO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 38 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NELBO COM SRL plătitoare de TVA?
Da. NELBO COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.