NEFRANCOM SRL
Sat Periș, Comuna Gornești, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 248 mii lei, profit net 121 mii lei, 3 angajați.
Despre NEFRANCOM SRL
NEFRANCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 1991 cu numărul J26/1186/1991 și codul unic de înregistrare (CUI) 1262816, cu sediul în Periș (com. Gornești), județul Mureș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 248 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 121 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 182 mii lei la 248 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 1262816
- Nr. Registrul Comerțului
- J26/1186/1991
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 august 1991
- EUID
- ROONRC.J26/1186/1991
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.07.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 248 mii lei
- Profit net
- 121 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 3.830 lei
- Datorii
- 119 mii lei
- Active totale
- 123 mii lei
- Marjă netă
- 48,9%
- Cifră / angajat
- 83 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 97% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 110 mii | 123 mii | 178 mii | 99 mii | 100 mii | 182 mii | 262 mii | 238 mii | 244 mii | 248 mii |
| Venituri totale | 111 mii | 123 mii | 182 mii | 99 mii | 136 mii | 382 mii | 262 mii | 293 mii | 284 mii | 438 mii |
| Cheltuieli totale | 150 mii | 150 mii | 198 mii | 148 mii | 142 mii | 215 mii | 306 mii | 282 mii | 289 mii | 308 mii |
| Profit / pierdere brută | -39 mii | -27 mii | -16 mii | -49 mii | -6.003 | 167 mii | -44 mii | 11 mii | -5.465 | 130 mii |
| Profit / pierdere netă | -40 mii | -28 mii | -17 mii | -50 mii | -7.000 | 163 mii | -47 mii | 8.485 | -8.306 | 121 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | — | 4 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 35 mii | 23 mii | 12 mii | 2.507 | 604 | 20 mii | 14 mii | 7.433 | 40 mii | 29 mii |
| Active circulante | 9.831 | 34 mii | 22 mii | 26 mii | 37 mii | 46 mii | 64 mii | 83 mii | 79 mii | 86 mii |
| din care stocuri | 1.278 | 1.087 | 1.114 | 1.753 | 644 | 849 | 8.283 | 2.300 | 4.997 | 18 mii |
| creanțe | 6.814 | 23 mii | 18 mii | 15 mii | 16 mii | 41 mii | 37 mii | 64 mii | 58 mii | 63 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.739 | 10 mii | 3.117 | 9.676 | 20 mii | 4.034 | 19 mii | 17 mii | 15 mii | 5.393 |
| Cheltuieli în avans | 3.020 | 2.448 | 1.406 | 1.569 | 1.184 | 2.783 | 5.949 | 5.704 | 10 mii | 7.567 |
| Datorii | 319 mii | 358 mii | 353 mii | 397 mii | 412 mii | 280 mii | 342 mii | 345 mii | 386 mii | 119 mii |
| Capitaluri proprii | -271 mii | -299 mii | -316 mii | -367 mii | -374 mii | -211 mii | -258 mii | -249 mii | -257 mii | 3.830 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 531 din 788 în județul Mureș și locul 22.662 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Mureș
- PATI BAR GAROFITA SRL · Reghin253 mii lei · 1 ang.
- DAR TRANSCOM SRL · Târnăveni252 mii lei · 1 ang.
- DIACRIS SUPER TRANS SRL · Sâncraiu De Mureș252 mii lei · 1 ang.
- REGAL INTER TRANS S.R.L. · Nazna (com. Sâncraiu De Mureș)249 mii lei · 2 ang.
- VICRAL CAR S.R.L. · Târgu Mureș246 mii lei · 1 ang.
- TOP ANCO TRANS SRL · Târgu Mureș244 mii lei · 1 ang.
- FLORY TRANSIMEX SRL · Reghin243 mii lei · 1 ang.
- TRANSMAX SRL · Târgu Mureș243 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Întrebări frecvente despre NEFRANCOM SRL
Care este CUI-ul firmei NEFRANCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEFRANCOM SRL este 1262816, iar codul de TVA este RO1262816. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J26/1186/1991, iar codul EUID este ROONRC.J26/1186/1991.
Unde are sediul NEFRANCOM SRL?
Sediul social al firmei NEFRANCOM SRL este în Sat Periș, Comuna Gornești, Mureș, Periș (com. Gornești), județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEFRANCOM SRL?
Activitatea principală a firmei NEFRANCOM SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEFRANCOM SRL?
NEFRANCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEFRANCOM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NEFRANCOM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Periș (com. Gornești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NEFRANCOM SRL?
În 2025, NEFRANCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 248 mii lei și un profit net de 121 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEFRANCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. NEFRANCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.