NEC SERVICE SRL
Str. Progresul, bl. 2 (B2), sc. 7, ap. 10, Municipiul Călărași, Călărași
În 2025: cifra de afaceri 333 mii lei, profit net 156 mii lei.
Despre NEC SERVICE SRL
NEC SERVICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 1998 cu numărul J1998000012510 și codul unic de înregistrare (CUI) 10156512, cu sediul în Călărași, județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații” (cod CAEN 4650). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 333 mii lei (+31% față de 2024), un profit net de 156 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 240 mii lei la 333 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 10156512
- Nr. Registrul Comerțului
- J1998000012510
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 ianuarie 1998
- EUID
- ROONRC.J1998000012510
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Călăraşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 333 mii lei
- Profit net
- 156 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 205 mii lei
- Datorii
- 34 mii lei
- Active totale
- 240 mii lei
- Marjă netă
- 46,9%
+31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 119 mii | 106 mii | 297 mii | 299 mii | 116 mii | 240 mii | 126 mii | 197 mii | 254 mii | 333 mii |
| Venituri totale | 119 mii | 110 mii | 297 mii | 299 mii | 116 mii | 240 mii | 126 mii | 197 mii | 254 mii | 333 mii |
| Cheltuieli totale | 119 mii | 120 mii | 267 mii | 254 mii | 110 mii | 231 mii | 97 mii | 191 mii | 129 mii | 148 mii |
| Profit / pierdere brută | 660 | -10 mii | 30 mii | 45 mii | 5.729 | 9.394 | 29 mii | 6.070 | 125 mii | 186 mii |
| Profit / pierdere netă | -533 | -11 mii | 27 mii | 42 mii | 4.320 | 2.187 | 25 mii | 4.433 | 104 mii | 156 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | — | 1 | 0 | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 81 | 37 | — | — | — | — | 5.913 | 3.467 | 1.021 | 0 |
| Active circulante | 31 mii | 19 mii | 59 mii | 102 mii | 100 mii | 102 mii | 116 mii | 130 mii | 241 mii | 240 mii |
| din care stocuri | 18 mii | 8.261 | 50 mii | 80 mii | 82 mii | 77 mii | 86 mii | 74 mii | 80 mii | 99 mii |
| creanțe | 12 mii | 10 mii | 8.604 | 14 mii | 17 mii | 17 mii | 16 mii | 18 mii | 19 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.335 | 216 | 96 | 8.622 | 880 | 7.472 | 14 mii | 38 mii | 142 mii | 118 mii |
| Datorii | 77 mii | 75 mii | 88 mii | 89 mii | 82 mii | 83 mii | 78 mii | 85 mii | 89 mii | 34 mii |
| Capitaluri proprii | -45 mii | -56 mii | -29 mii | 13 mii | 17 mii | 20 mii | 45 mii | 49 mii | 153 mii | 205 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 3 în județul Călărași și locul 746 din 1.057 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații.
Firme similare din județul Călărași
- VEM SRL · Călărași2,1 mil lei · 12 ang.
- ALPO SRL · Călărași216 mii lei · 0 ang.
- AGRO TELECOM IMPEX SRL · Lehliu-Gară (oraș Lehliu Gară)0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Întrebări frecvente despre NEC SERVICE SRL
Care este CUI-ul firmei NEC SERVICE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NEC SERVICE SRL este 10156512. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000012510, iar codul EUID este ROONRC.J1998000012510.
Unde are sediul NEC SERVICE SRL?
Sediul social al firmei NEC SERVICE SRL este în Str. Progresul, bl. 2 (B2), sc. 7, ap. 10, Municipiul Călărași, Călărași, județul Călărași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NEC SERVICE SRL?
Activitatea principală a firmei NEC SERVICE SRL este „Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații”, cod CAEN 4650. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NEC SERVICE SRL?
NEC SERVICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NEC SERVICE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 952). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are NEC SERVICE SRL?
În 2025, NEC SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 333 mii lei și un profit net de 156 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NEC SERVICE SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, NEC SERVICE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.