NARPO-CONSULT SRL
Str. ORSOVA, bl. G1, sc. 3, et. P, ap. 38, București Sectorul 6, București
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 3,9 mil lei, pierdere netă 124 mii lei, 2 angajați.
Despre NARPO-CONSULT SRL
NARPO-CONSULT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2003 cu numărul J2003001515405 și codul unic de înregistrare (CUI) 15182164, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de editare a altor produse software” (cod CAEN 5829). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,9 mil lei (+1% față de 2024), o pierdere netă de 124 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 6,7 mil lei la 3,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 noiembrie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 15182164
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001515405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 februarie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001515405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 05.11.2013
reactivat 12.09.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,9 mil lei
- Pierdere netă
- 124 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -20 mii lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- -3,2%
- Cifră / angajat
- 2 mil lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (102%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 603 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 5 mil | 6,7 mil | 4,2 mil | 4,7 mil | 3,9 mil | 3,9 mil |
| Venituri totale | 604 mii | 1,1 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 5 mil | 6,8 mil | 4,2 mil | 4,7 mil | 3,9 mil | 3,9 mil |
| Cheltuieli totale | 519 mii | 1 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 4,7 mil | 6,8 mil | 4,1 mil | 4,5 mil | 4 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 85 mii | 109 mii | 131 mii | 228 mii | 373 mii | -52 mii | 181 mii | 180 mii | -183 mii | -124 mii |
| Profit / pierdere netă | 77 mii | 96 mii | 113 mii | 202 mii | 338 mii | -52 mii | 151 mii | 150 mii | -183 mii | -124 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 | 3 | 2 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 120 mii | 91 mii | 62 mii | 49 mii | 24 mii | 19 mii | 6.046 | 7.653 | 73 mii | 55 mii |
| Active circulante | 193 mii | 292 mii | 462 mii | 848 mii | 856 mii | 791 mii | 1,1 mil | 964 mii | 870 mii | 968 mii |
| din care stocuri | 142 mii | 218 mii | 390 mii | 526 mii | 558 mii | 558 mii | 666 mii | 779 mii | 679 mii | 751 mii |
| creanțe | 21 mii | 49 mii | 59 mii | 203 mii | 233 mii | 136 mii | 214 mii | 150 mii | 91 mii | 135 mii |
| casa și conturi la bănci | 31 mii | 26 mii | 13 mii | 119 mii | 65 mii | 97 mii | 176 mii | 35 mii | 100 mii | 83 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.098 | — | 739 | 1.604 | 2.118 | 5.548 | 5.886 | 5.731 | 7.373 | 9.863 |
| Datorii | 238 mii | 210 mii | 260 mii | 431 mii | 544 mii | 529 mii | 630 mii | 540 mii | 847 mii | 1,1 mil |
| Capitaluri proprii | 77 mii | 174 mii | 265 mii | 467 mii | 338 mii | 286 mii | 438 mii | 436 mii | 103 mii | -20 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 72 din 322 în județul București și locul 128 din 909 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5829 – Activități de editare a altor produse software.
Firme similare din județul București
- CORPORATER PERFORMANCE MANAGEMENT SOFTWARE SRL · București Sector 64,3 mil lei · 17 ang.
- ANZI SOFT SRL · București Sector 14,2 mil lei · 8 ang.
- ART GAMES SRL · București Sector 14,2 mil lei · 8 ang.
- R.A.I. SOFTWARE SRL · București Sector 24,1 mil lei · 2 ang.
- IME ROMANIA SRL · București Sector 23,8 mil lei · 5 ang.
- WISEVOICE AI S.R.L. · București Sector 13,6 mil lei · 1 ang.
- RACK-SOFT SRL · București Sector 13,6 mil lei · 15 ang.
- OMCOMPUTER & SOFTWARE SRL · București Sector 33,4 mil lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5829 – Activități de editare a altor produse software
- 4741 Comerț cu amănuntul al calculatoarelor, unităților periferice și software-ului in magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre NARPO-CONSULT SRL
Care este CUI-ul firmei NARPO-CONSULT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei NARPO-CONSULT SRL este 15182164, iar codul de TVA este RO15182164. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001515405, iar codul EUID este ROONRC.J2003001515405.
Unde are sediul NARPO-CONSULT SRL?
Sediul social al firmei NARPO-CONSULT SRL este în Str. ORSOVA, bl. G1, sc. 3, et. P, ap. 38, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are NARPO-CONSULT SRL?
Activitatea principală a firmei NARPO-CONSULT SRL este „Activități de editare a altor produse software”, cod CAEN 5829. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată NARPO-CONSULT SRL?
NARPO-CONSULT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma NARPO-CONSULT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru NARPO-CONSULT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are NARPO-CONSULT SRL?
În 2025, NARPO-CONSULT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,9 mil lei și o pierdere netă de 124 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este NARPO-CONSULT SRL plătitoare de TVA?
Da. NARPO-CONSULT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 noiembrie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.