MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.
ALEEA TIMISUL DE SUS, bl. A30, sc. A, et. 4, ap. 13, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 692 mii lei, profit net 344 mii lei, 1 angajați.
Despre MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.
MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2018 cu numărul J2018013523403 și codul unic de înregistrare (CUI) 39899698, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 692 mii lei (+27345% față de 2024), un profit net de 344 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 99 mii lei la 692 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 39899698
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018013523403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 septembrie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018013523403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 23.10.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 692 mii lei
- Profit net
- 344 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 196 mii lei
- Datorii
- 390 mii lei
- Active totale
- 587 mii lei
- Marjă netă
- 49,8%
- Cifră / angajat
- 692 mii lei
+27345% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 99 mii | — | 420 | 2.521 | 692 mii |
| Venituri totale | 185 | 101 mii | 0 | 420 | 2.521 | 692 mii |
| Cheltuieli totale | 17 mii | 77 mii | 55 mii | 48 mii | 26 mii | 286 mii |
| Profit / pierdere brută | -17 mii | 24 mii | -55 mii | -48 mii | -24 mii | 405 mii |
| Profit / pierdere netă | -17 mii | 23 mii | -55 mii | -48 mii | -24 mii | 344 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 927 mii | 385 mii | 404 mii | 415 mii | 424 mii | 424 mii |
| Active circulante | 108 mii | 210 mii | 197 mii | 181 mii | 164 mii | 162 mii |
| din care stocuri | 89 mii | 121 mii | 121 mii | 121 mii | 121 mii | 131 mii |
| creanțe | 18 mii | 67 mii | 71 mii | 44 mii | 47 mii | 17 mii |
| casa și conturi la bănci | 403 | 23 mii | 5.122 | 15 mii | -4.023 | 15 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 150 | 150 | — | — | — |
| Datorii | 1,1 mil | 586 mii | 647 mii | 720 mii | 737 mii | 390 mii |
| Capitaluri proprii | -17 mii | 10 mii | -45 mii | -124 mii | -148 mii | 196 mii |
| din care capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.440 din 2.888 în județul București și locul 7.789 din 19.576 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- TEONEC TRANSPORT MODE S.R.L. · București Sector 2696 mii lei · 1 ang.
- TCM FAN S.R.L. · București Sector 3694 mii lei · 0 ang.
- TLC LUXURY CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 3693 mii lei · 6 ang.
- MOVE-LIFE SRL · București Sector 3691 mii lei · 8 ang.
- VIOCRIS IMPEX SRL · București Sector 2689 mii lei · 1 ang.
- BNY CONSTRUCT EXPRESS S.R.L. · București Sector 2689 mii lei · 1 ang.
- SEDIDAN ATELIER S.R.L. · București Sector 2689 mii lei · 5 ang.
- EK-ZAN DECOR S.R.L. · București Sector 4688 mii lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este 39899698, iar codul de TVA este RO39899698. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018013523403, iar codul EUID este ROONRC.J2018013523403.
Unde are sediul MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este în ALEEA TIMISUL DE SUS, bl. A30, sc. A, et. 4, ap. 13, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?
MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 septembrie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 692 mii lei și un profit net de 344 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MXC PREMIUM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.