MV PRIMA TRADE SRL
B-dul Uverturii, bl. C2, sc. 4, et. 4, ap. 114, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 398 mii lei, pierdere netă 25 mii lei, 1 angajați.
Despre MV PRIMA TRADE SRL
MV PRIMA TRADE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 noiembrie 2002 cu numărul J2002011688406 și codul unic de înregistrare (CUI) 15023487, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule” (cod CAEN 4672). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 398 mii lei (-5% față de 2024), o pierdere netă de 25 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 517 mii lei la 398 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15023487
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002011688406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 noiembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002011688406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.12.2002
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 398 mii lei
- Pierdere netă
- 25 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 306 mii lei
- Datorii
- 120 mii lei
- Active totale
- 427 mii lei
- Marjă netă
- -6,3%
- Cifră / angajat
- 398 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 256 mii | 446 mii | 415 mii | 457 mii | 475 mii | 517 mii | 407 mii | 437 mii | 421 mii | 398 mii |
| Venituri totale | 257 mii | 452 mii | 421 mii | 462 mii | 477 mii | 528 mii | 413 mii | 452 mii | 498 mii | 413 mii |
| Cheltuieli totale | 206 mii | 372 mii | 373 mii | 419 mii | 439 mii | 444 mii | 371 mii | 433 mii | 454 mii | 430 mii |
| Profit / pierdere brută | 51 mii | 80 mii | 47 mii | 42 mii | 37 mii | 85 mii | 42 mii | 20 mii | 44 mii | -18 mii |
| Profit / pierdere netă | 43 mii | 74 mii | 43 mii | 38 mii | 33 mii | 80 mii | 38 mii | 16 mii | 35 mii | -25 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 6.290 | 4.717 | 3.145 | 20 mii | 14 mii | 34 mii | 80 mii | 89 mii | 31 mii | 17 mii |
| Active circulante | 106 mii | 174 mii | 153 mii | 173 mii | 248 mii | 347 mii | 293 mii | 323 mii | 420 mii | 409 mii |
| din care stocuri | 2.810 | 4.128 | 1.400 | 5.602 | 6.144 | 4.371 | 2.842 | 693 | 2.180 | 12 mii |
| creanțe | 24 mii | 83 mii | 42 mii | 17 mii | 4.970 | 51 mii | 27 mii | 49 mii | 118 mii | 87 mii |
| casa și conturi la bănci | 78 mii | 87 mii | 109 mii | 150 mii | 237 mii | 291 mii | 264 mii | 274 mii | 300 mii | 310 mii |
| Datorii | 68 mii | 104 mii | 41 mii | 40 mii | 77 mii | 135 mii | 79 mii | 107 mii | 120 mii | 120 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 13 mii | 9.375 | — | — |
| Capitaluri proprii | 44 mii | 74 mii | 115 mii | 153 mii | 185 mii | 245 mii | 280 mii | 296 mii | 332 mii | 306 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 142 din 214 în județul București și locul 878 din 1.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4672 – Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule.
Firme similare din județul București
- LEADERLUB SRL · București Sector 6423 mii lei · 0 ang.
- CHROME TUNINGX S.R.L. · București Sector 6406 mii lei · 1 ang.
- AUTOMOTIVE TRADING TECHNOLOGY SRL · București Sector 2405 mii lei · 1 ang.
- RAL INTERAUTO SERVICE S.R.L. · București Sector 3401 mii lei · 2 ang.
- JARAN AUTO SERV SRL · București Sector 3394 mii lei · 2 ang.
- OLYMPIC INTERNATIONAL IMPORT-EXPORT SRL · București Sector 5386 mii lei · 0 ang.
- SMART AUTO CASA S.R.L. · București Sector 2375 mii lei · 0 ang.
- GLOBAL MEDIATION COMPANY S.R.L. · București Sector 4352 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4672 – Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre MV PRIMA TRADE SRL
Care este CUI-ul firmei MV PRIMA TRADE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MV PRIMA TRADE SRL este 15023487, iar codul de TVA este RO15023487. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002011688406, iar codul EUID este ROONRC.J2002011688406.
Unde are sediul MV PRIMA TRADE SRL?
Sediul social al firmei MV PRIMA TRADE SRL este în B-dul Uverturii, bl. C2, sc. 4, et. 4, ap. 114, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MV PRIMA TRADE SRL?
Activitatea principală a firmei MV PRIMA TRADE SRL este „Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule”, cod CAEN 4672. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MV PRIMA TRADE SRL?
MV PRIMA TRADE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 noiembrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MV PRIMA TRADE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 946). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MV PRIMA TRADE SRL?
În 2025, MV PRIMA TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 398 mii lei și o pierdere netă de 25 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MV PRIMA TRADE SRL plătitoare de TVA?
Da. MV PRIMA TRADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.