MURESTEX SRL
Str. DEPOZITELOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 142 mii lei, 4 angajați.
Despre MURESTEX SRL
MURESTEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 martie 1991 cu numărul J1991000062260 și codul unic de înregistrare (CUI) 1219786, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+29% față de 2024), un profit net de 142 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 930 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1219786
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000062260
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 martie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000062260
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 142 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 425 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 10%
- Cifră / angajat
- 357 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 706 mii | 777 mii | 806 mii | 968 mii | 905 mii | 930 mii | 961 mii | 998 mii | 1,1 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 706 mii | 777 mii | 806 mii | 974 mii | 907 mii | 1,2 mil | 961 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 646 mii | 752 mii | 790 mii | 914 mii | 795 mii | 1,1 mil | 921 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 59 mii | 25 mii | 17 mii | 60 mii | 112 mii | 54 mii | 40 mii | 18 mii | 48 mii | 182 mii |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | 16 mii | 8.553 | 52 mii | 104 mii | 45 mii | 31 mii | 9.471 | 24 mii | 142 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 8 | 8 | 7 | 3 | 3 | 2 | 4 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 1,9 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 618 mii | 677 mii | 513 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| Active circulante | 437 mii | 454 mii | 483 mii | 496 mii | 535 mii | 444 mii | 495 mii | -40 mii | -18 mii | 447 mii |
| din care stocuri | — | — | — | 1.406 | 9.129 | 8.140 | 136 mii | 8.140 | 0 | 0 |
| creanțe | 78 mii | 5.692 | 48 mii | 97 mii | 110 mii | 18 mii | 64 mii | 14 mii | 50 mii | 256 mii |
| casa și conturi la bănci | 359 mii | 448 mii | 435 mii | 398 mii | 416 mii | 418 mii | 295 mii | -62 mii | -68 mii | 191 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 0 | 54 mii | 0 | 148 mii | 148 mii | 148 mii | 148 mii | 0 |
| Datorii | 94 mii | 92 mii | 163 mii | 225 mii | 204 mii | 285 mii | 211 mii | 484 mii | 429 mii | 425 mii |
| Venituri în avans | — | 37 mii | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 949 mii | 984 mii | 945 mii | 954 mii | 968 mii | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 336 mii | 336 mii | 336 mii | 336 mii | 336 mii | 336 mii | 336 mii | 336 mii | 336 mii | 336 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 33 din 317 în județul Mureș și locul 2.080 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Mureș
- GOLDEN MOON SRL · Târgu Mureș1,7 mil lei · 2 ang.
- INDUSTRIE MICA SI PRESTATII SRL · Târgu Mureș1,5 mil lei · 2 ang.
- THEREZIA INVEST S.R.L. · Pănet1,5 mil lei · 2 ang.
- MOBIL SERVICE SA · Târgu Mureș1,5 mil lei · 4 ang.
- RAIBOL SRL · Luduș1,4 mil lei · 1 ang.
- SATELECTRIC PRODPRES SRL · Târgu Mureș1,4 mil lei · 3 ang.
- SPID DEZVOLTARE S.R.L. · Târgu Mureș1,4 mil lei · 1 ang.
- ATCOM SOCIETATE COOPERATIVA · Târgu Mureș1,3 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre MURESTEX SRL
Care este CUI-ul firmei MURESTEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MURESTEX SRL este 1219786, iar codul de TVA este RO1219786. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000062260, iar codul EUID este ROONRC.J1991000062260.
Unde are sediul MURESTEX SRL?
Sediul social al firmei MURESTEX SRL este în Str. DEPOZITELOR, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MURESTEX SRL?
Activitatea principală a firmei MURESTEX SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată MURESTEX SRL?
MURESTEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 martie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MURESTEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 123). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MURESTEX SRL?
În 2025, MURESTEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 142 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MURESTEX SRL plătitoare de TVA?
Da. MURESTEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.