Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA22 ani pe piață

MUNTI SPEDITION SRL

CUI 15348560J2004000409115

Almăjului, Municipiul Reșița, Caraș-Severin

În 2025: cifra de afaceri 332 mii lei, profit net 145 mii lei, 1 angajați.

Despre MUNTI SPEDITION SRL

MUNTI SPEDITION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 mai 2004 cu numărul J2004000409115 și codul unic de înregistrare (CUI) 15348560, cu sediul în Reșița, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Activități ale bazelor sportive” (cod CAEN 9311). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 332 mii lei (+13% față de 2024), un profit net de 145 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 307 mii lei la 332 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
15348560
Nr. Registrul Comerțului
J2004000409115
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 mai 2004
EUID
ROONRC.J2004000409115
Cod poștal
320208

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Caraş-Severin

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
332 mii lei

+13% față de 2024

Profit net
145 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
369 mii lei
Datorii
2,1 mil lei
Active totale
2,5 mil lei
Marjă netă
43,7%
Cifră / angajat
332 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 264.675 lei; pierdere netă 93.077 lei20162017: cifra de afaceri 246.589 lei; pierdere netă 104.644 lei20172018: cifra de afaceri 364.123 lei; pierdere netă 150.594 lei20182019: cifra de afaceri 356.728 lei; profit net 107.117 lei20192020: cifra de afaceri 248.258 lei; profit net 160.577 lei20202021: cifra de afaceri 306.958 lei; profit net 210.801 lei20212022: cifra de afaceri 320.944 lei; profit net 220.654 lei20222023: cifra de afaceri 351.977 lei; profit net 211.694 lei20232024: cifra de afaceri 292.825 lei; profit net 143.997 lei20242025: cifra de afaceri 331.771 lei; profit net 145.055 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă265 mii247 mii364 mii357 mii248 mii307 mii321 mii352 mii293 mii332 mii
Venituri totale265 mii248 mii365 mii359 mii249 mii307 mii321 mii352 mii293 mii332 mii
Cheltuieli totale355 mii350 mii512 mii248 mii86 mii93 mii97 mii137 mii146 mii181 mii
Profit / pierdere brută-90 mii-102 mii-147 mii111 mii163 mii214 mii224 mii215 mii147 mii151 mii
Profit / pierdere netă-93 mii-105 mii-151 mii107 mii161 mii211 mii221 mii212 mii144 mii145 mii
Număr mediu de angajați5352111111
Active imobilizate728 mii695 mii663 mii934 mii904 mii873 mii845 mii823 mii801 mii1,7 mil
Active circulante48 mii61 mii26 mii112 mii303 mii268 mii431 mii500 mii671 mii847 mii
din care stocuri40 mii51 mii22 mii1.2401.2401.2401.2401.240——
creanțe5.102-1021.73357 mii54 mii42 mii42 mii50 mii28 mii5.587
casa și conturi la bănci2.6489.5012.35453 mii247 mii224 mii389 mii449 mii643 mii841 mii
Datorii2,4 mil2,5 mil2,6 mil2,9 mil2,9 mil2,6 mil2,5 mil2,3 mil2,1 mil2,1 mil
Capitaluri proprii-1,7 mil-1,8 mil-1,9 mil-1,8 mil-1,7 mil-1,5 mil-1,2 mil-1 mil-659 mii369 mii
din care capital subscris vărsat209 mii209 mii209 mii209 mii209 mii209 mii209 mii209 mii209 mii209 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 2 în județul Caraș-Severin și locul 190 din 598 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9311 – Activități ale bazelor sportive.

Firme similare din județul Caraș-Severin

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 9311 – Activități ale bazelor sportive

  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 9311 Activități ale bazelor sportive
  • 9319 Alte activități sportive n.c.a
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre MUNTI SPEDITION SRL

Care este CUI-ul firmei MUNTI SPEDITION SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MUNTI SPEDITION SRL este 15348560. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000409115, iar codul EUID este ROONRC.J2004000409115.

Unde are sediul MUNTI SPEDITION SRL?

Sediul social al firmei MUNTI SPEDITION SRL este în Almăjului, Municipiul Reșița, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, cod poștal 320208, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MUNTI SPEDITION SRL?

Activitatea principală a firmei MUNTI SPEDITION SRL este „Activități ale bazelor sportive”, cod CAEN 9311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MUNTI SPEDITION SRL?

MUNTI SPEDITION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 mai 2004, deci are 22 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MUNTI SPEDITION SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MUNTI SPEDITION SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Reșița sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MUNTI SPEDITION SRL?

În 2025, MUNTI SPEDITION SRL a raportat o cifră de afaceri de 332 mii lei și un profit net de 145 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MUNTI SPEDITION SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, MUNTI SPEDITION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează