MUNTEAN COMPANY SRL
LUPENI, Municipiul Alba Iulia, Alba
În 2025: cifra de afaceri 195 mii lei, profit net 83 mii lei, 5 angajați.
Despre MUNTEAN COMPANY SRL
MUNTEAN COMPANY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 1996 cu numărul J01/146/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8272582, cu sediul în Alba Iulia, județul Alba. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 195 mii lei (+22% față de 2024), un profit net de 83 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 130 mii lei la 195 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 8272582
- Nr. Registrul Comerțului
- J01/146/1996
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 martie 1996
- EUID
- ROONRC.J01/146/1996
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 195 mii lei
- Profit net
- 83 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 87 mii lei
- Datorii
- 8.402 lei
- Active totale
- 95 mii lei
- Marjă netă
- 42,4%
- Cifră / angajat
- 39 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 52 mii | 78 mii | 92 mii | 101 mii | 92 mii | 130 mii | 131 mii | 122 mii | 160 mii | 195 mii |
| Venituri totale | 52 mii | 78 mii | 93 mii | 102 mii | 93 mii | 130 mii | 131 mii | 122 mii | 160 mii | 195 mii |
| Cheltuieli totale | 38 mii | 55 mii | 63 mii | 67 mii | 64 mii | 90 mii | 108 mii | 106 mii | 114 mii | 110 mii |
| Profit / pierdere brută | 13 mii | 22 mii | 30 mii | 35 mii | 29 mii | 40 mii | 24 mii | 16 mii | 46 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere netă | 12 mii | 22 mii | 29 mii | 34 mii | 29 mii | 39 mii | 22 mii | 15 mii | 45 mii | 83 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | — | 3 | 5 |
| Active imobilizate | — | — | 238 | 80 | 246 | 82 | 398 | 239 | 80 | 445 |
| Active circulante | 23 mii | 30 mii | 38 mii | 51 mii | 53 mii | 67 mii | 60 mii | 59 mii | 89 mii | 95 mii |
| creanțe | 6.039 | 3.008 | — | — | 696 | — | — | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 27 mii | 38 mii | 51 mii | 52 mii | 67 mii | 60 mii | 59 mii | 89 mii | 95 mii |
| Datorii | 7.218 | 4.540 | 4.965 | 5.199 | 5.520 | 8.323 | 7.990 | 9.249 | 9.450 | 8.402 |
| Capitaluri proprii | 16 mii | 26 mii | 33 mii | 45 mii | 48 mii | 59 mii | 52 mii | 50 mii | 80 mii | 87 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 132 din 303 în județul Alba și locul 9.338 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Alba
- JOLIE EXPRESSION SRL · Aiud199 mii lei · 0 ang.
- ASPROINS S.R.L. · Alba Iulia198 mii lei · 1 ang.
- RADKO INSTAL SYSTEMS S.R.L. · Alba Iulia198 mii lei · 2 ang.
- NERO CONSULT S.R.L. · Daia Română198 mii lei · 1 ang.
- EHS STUDY SOLUTIONS S.R.L. · Roșia Montană196 mii lei · 1 ang.
- GIS TOPOCAD SRL · Alba Iulia194 mii lei · 2 ang.
- VIRTUAL CYCLOP SRL · Sebeș190 mii lei · 1 ang.
- ADANEC SOLUTION S.R.L. · Alba Iulia187 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Întrebări frecvente despre MUNTEAN COMPANY SRL
Care este CUI-ul firmei MUNTEAN COMPANY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MUNTEAN COMPANY SRL este 8272582. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J01/146/1996, iar codul EUID este ROONRC.J01/146/1996.
Unde are sediul MUNTEAN COMPANY SRL?
Sediul social al firmei MUNTEAN COMPANY SRL este în LUPENI, Municipiul Alba Iulia, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MUNTEAN COMPANY SRL?
Activitatea principală a firmei MUNTEAN COMPANY SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MUNTEAN COMPANY SRL?
MUNTEAN COMPANY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MUNTEAN COMPANY SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MUNTEAN COMPANY SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Alba Iulia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MUNTEAN COMPANY SRL?
În 2025, MUNTEAN COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 195 mii lei și un profit net de 83 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MUNTEAN COMPANY SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MUNTEAN COMPANY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.