MULTIPLU-TUR SRL
Sat Bursuc-Deal, Comuna Lespezi, Iași
În 2025: cifra de afaceri 12,3 mil lei, profit net 108 mii lei, 14 angajați.
Despre MULTIPLU-TUR SRL
MULTIPLU-TUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2009 cu numărul J2009001872227 și codul unic de înregistrare (CUI) 26224753, cu sediul în Bursuc-Deal (com. Lespezi), județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4639). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,3 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 108 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 11,4 mil lei la 12,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 noiembrie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 26224753
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009001872227
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 noiembrie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009001872227
- Cod poștal
- 707272
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 23.11.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,3 mil lei
- Profit net
- 108 mii lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- 874 mii lei
- Datorii
- 4,5 mil lei
- Active totale
- 5,4 mil lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 880 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 84% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,1 mil | 8,2 mil | 9,3 mil | 10,3 mil | 11 mil | 11,4 mil | 11,9 mil | 11,5 mil | 12,8 mil | 12,3 mil |
| Venituri totale | 6,3 mil | 8,5 mil | 9,3 mil | 10,3 mil | 11,1 mil | 11,4 mil | 12 mil | 11,6 mil | 12,8 mil | 12,3 mil |
| Cheltuieli totale | 6,1 mil | 8,5 mil | 9,2 mil | 10,2 mil | 10,7 mil | 11,3 mil | 11,9 mil | 11,5 mil | 12,6 mil | 12,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 166 mii | 47 mii | 79 mii | 128 mii | 350 mii | 178 mii | 97 mii | 67 mii | 208 mii | 127 mii |
| Profit / pierdere netă | 139 mii | 40 mii | 65 mii | 107 mii | 303 mii | 153 mii | 86 mii | 58 mii | 177 mii | 108 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 10 | 10 | 11 | 10 | 12 | 11 | 11 | 13 | 14 |
| Active imobilizate | 55 mii | 356 mii | 497 mii | 497 mii | 468 mii | 445 mii | 575 mii | 512 mii | 462 mii | 434 mii |
| Active circulante | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,3 mil | 2,5 mil | 3 mil | 3,7 mil | 4,2 mil | 4,5 mil | 5 mil | 4,9 mil |
| din care stocuri | 859 mii | 781 mii | 1 mil | 1,6 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 4,3 mil |
| creanțe | 628 mii | 952 mii | 714 mii | 756 mii | 657 mii | 746 mii | 920 mii | 900 mii | 1,1 mil | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | -111 mii | -127 mii | -418 mii | 88 mii | 21 mii | 33 mii | 18 mii | 22 mii | -303 mii | -362 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.010 | 4.010 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 1,1 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,5 mil | 3,6 mil | 3,9 mil | 4,4 mil | 4,5 mil |
| Capitaluri proprii | 294 mii | 229 mii | 272 mii | 200 mii | 503 mii | 656 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 874 mii |
| din care capital subscris vărsat | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 48 în județul Iași și locul 344 din 1.511 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Iași
- HUMMINGBIRD GLOBAL S.R.L. · Iași14,4 mil lei · 11 ang.
- INTERELECTRIC S.R.L. · Iași14,1 mil lei · 5 ang.
- NUTRAPHARM S.R.L. · Iași13,1 mil lei · 1 ang.
- DEPOZIT VSN S.R.L. · Hârlău11,1 mil lei · 11 ang.
- OVIMAR LUX S.R.L. · Vlădiceni (com. Tomești)8,9 mil lei · 3 ang.
- TEC N.C. SRL · Iași8,1 mil lei · 12 ang.
- SAMIA BAKE SOLUTION SRL · Iași6,6 mil lei · 1 ang.
- DALF DISTRIBUȚIE SRL · Vișan (com. Bârnova)6,1 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3388/314/202501.04.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Suceava · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 6590/866/202427.09.2024
validare poprire
Judecătoria Pascani · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre MULTIPLU-TUR SRL
Care este CUI-ul firmei MULTIPLU-TUR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MULTIPLU-TUR SRL este 26224753, iar codul de TVA este RO26224753. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009001872227, iar codul EUID este ROONRC.J2009001872227.
Unde are sediul MULTIPLU-TUR SRL?
Sediul social al firmei MULTIPLU-TUR SRL este în Sat Bursuc-Deal, Comuna Lespezi, Iași, Bursuc-Deal (com. Lespezi), județul Iași, cod poștal 707272, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MULTIPLU-TUR SRL?
Activitatea principală a firmei MULTIPLU-TUR SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4639. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MULTIPLU-TUR SRL?
MULTIPLU-TUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2009, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MULTIPLU-TUR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 665). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MULTIPLU-TUR SRL?
În 2025, MULTIPLU-TUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,3 mil lei și un profit net de 108 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MULTIPLU-TUR SRL plătitoare de TVA?
Da. MULTIPLU-TUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 noiembrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.