Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

MTI GRUP SRL

CUI 22139558J2007003202123

Sat Răscruci, Comuna Bonțida, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 650 mii lei, profit net 212 mii lei, 2 angajați.

Despre MTI GRUP SRL

MTI GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2007 cu numărul J2007003202123 și codul unic de înregistrare (CUI) 22139558, cu sediul în Răscruci (com. Bonțida), județul Cluj. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.” (cod CAEN 4618). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 650 mii lei (-79% față de 2024), un profit net de 212 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 5,6 mil lei la 650 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2007.

Date de identificare

CUI
22139558
Nr. Registrul Comerțului
J2007003202123
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 iulie 2007
EUID
ROONRC.J2007003202123
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 27.07.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
650 mii lei

-79% față de 2024

Profit net
212 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
1,4 mil lei
Datorii
2,8 mil lei
Active totale
4,3 mil lei
Marjă netă
32,6%
Cifră / angajat
325 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 79% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 261.606 lei; profit net 9.831 lei20162017: cifra de afaceri 462.241 lei; profit net 6.654 lei20172018: cifra de afaceri 5.902.339 lei; profit net 444.804 lei20182019: cifra de afaceri 4.295.918 lei; profit net 5.864 lei20192020: cifra de afaceri 3.439.570 lei; profit net 145.448 lei20202021: cifra de afaceri 5.606.914 lei; profit net 270.562 lei20212022: cifra de afaceri 7.287.196 lei; profit net 79.981 lei20222023: cifra de afaceri 6.689.082 lei; profit net 111.209 lei20232024: cifra de afaceri 3.041.120 lei; profit net 369.194 lei20242025: cifra de afaceri 649.906 lei; profit net 211.751 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă262 mii462 mii5,9 mil4,3 mil3,4 mil5,6 mil7,3 mil6,7 mil3 mil650 mii
Venituri totale841 mii724 mii6,3 mil4,3 mil4,1 mil5,8 mil7,3 mil6,7 mil3,8 mil652 mii
Cheltuieli totale831 mii717 mii5,8 mil4,3 mil4 mil5,5 mil7,2 mil6,6 mil3,4 mil405 mii
Profit / pierdere brută9.8316.654506 mii8.202174 mii307 mii93 mii132 mii426 mii247 mii
Profit / pierdere netă9.8316.654445 mii5.864145 mii271 mii80 mii111 mii369 mii212 mii
Număr mediu de angajați1010—10679842
Active imobilizate125 mii125 mii276 mii204 mii102 mii726 mii841 mii814 mii2,6 mil2,8 mil
Active circulante1 mil1,5 mil4,9 mil4,2 mil3,9 mil3,2 mil3,5 mil3,7 mil1,3 mil1,4 mil
din care stocuri265 mii254 mii493 mii567 mii1,2 mil682 mii726 mii651 mii296 mii301 mii
creanțe308 mii782 mii3,5 mil2,7 mil2,1 mil2,4 mil2,6 mil2,9 mil995 mii1,1 mil
casa și conturi la bănci472 mii418 mii908 mii972 mii526 mii169 mii183 mii65 mii45 mii14 mii
Cheltuieli în avans————49121 mii5.16770——
Datorii686 mii1,1 mil4,2 mil3,5 mil3,2 mil3,1 mil3,6 mil3,6 mil2,8 mil2,8 mil
Venituri în avans————194 mii—————
Provizioane—————83 mii83 mii83 mii83 mii83 mii
Capitaluri proprii483 mii490 mii933 mii940 mii524 mii787 mii714 mii795 mii1,1 mil1,4 mil
din care capital subscris vărsat100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 20 din 84 în județul Cluj și locul 421 din 1.458 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a..

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 26 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1253/842/202626.05.2026

    validare poprire ds ex 652/2024

    Judecătoria Harsova · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 1430/235/202611.03.2026

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Gherla · Fond · Civil · calitate: Debitor

  • 283/1371/2022/a5019.08.2025

    alte cereri Obiecţiuni la Raportul de evaluare nr. 257/05.08.2025

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 283/1371/2022/a4914.08.2025

    alte cereri Obiecţiuni la Raportul de evaluare nr. 258/05.08.2025

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 283/1371/2022/a4727.06.2025

    contestaţie

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 283/1371/2022/a4826.06.2025

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 283/1371/2022/a601.04.2025

    alte cereri

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Pârât

  • 283/1371/2022/a4827.01.2025

    contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar Împ. Raportului nr. 30 publicat în BPI nr. 951/20.01.2025

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 283/1371/2022/a4719.12.2024

    contestaţie împotriva Deciziei nr. 295/11.12.2024 publicat în BPI NR. 22825/17.12.2024

    Tribunalul Comercial Mures · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 283/1371/2022/a31.220.11.2024

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor recurs la încheiere

    Curtea de Apel Targumures · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4618 – Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

  • 2211 Fabricarea anvelopelor și a camerelor de aer; reșaparea și refacerea anvelopelor
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor- unelte
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Întrebări frecvente despre MTI GRUP SRL

Care este CUI-ul firmei MTI GRUP SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MTI GRUP SRL este 22139558, iar codul de TVA este RO22139558. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007003202123, iar codul EUID este ROONRC.J2007003202123.

Unde are sediul MTI GRUP SRL?

Sediul social al firmei MTI GRUP SRL este în Sat Răscruci, Comuna Bonțida, Cluj, Răscruci (com. Bonțida), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MTI GRUP SRL?

Activitatea principală a firmei MTI GRUP SRL este „Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.”, cod CAEN 4618. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MTI GRUP SRL?

MTI GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iulie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MTI GRUP SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 530). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MTI GRUP SRL?

În 2025, MTI GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 650 mii lei și un profit net de 212 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MTI GRUP SRL plătitoare de TVA?

Da. MTI GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează