MOTORS EDOARD SRL
REPUBLICII, et. IV, ap. 10, Municipiul Baia Mare, Maramureș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 116 mii lei, profit net 825 lei, 0 angajați.
Despre MOTORS EDOARD SRL
MOTORS EDOARD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2015 cu numărul J24/340/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34352214, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Alte activități poștale și de curier” (cod CAEN 5320). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 116 mii lei (+1291% față de 2024), un profit net de 825 lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2.702 lei la 116 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 34352214
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/340/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 aprilie 2015
- EUID
- ROONRC.J24/340/2015
- Cod poștal
- 430231
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 116 mii lei
- Profit net
- 825 lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 1.025 lei
- Datorii
- 417 lei
- Active totale
- 1.442 lei
- Marjă netă
- 0,7%
+1291% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 29% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15 mii | 1.089 | 0 | 27 mii | 20 mii | 2.702 | 38 mii | 207 mii | 8.340 | 116 mii |
| Venituri totale | 15 mii | 14 mii | 0 | 27 mii | 20 mii | 7.559 | 43 mii | 215 mii | 8.942 | 116 mii |
| Cheltuieli totale | 15 mii | 14 mii | 60 | 1.184 | 5.269 | 5.838 | 6.160 | 195 mii | 3.584 | 115 mii |
| Profit / pierdere brută | -19 | -374 | -60 | 26 mii | 14 mii | 1.721 | 37 mii | 20 mii | 5.358 | 982 |
| Profit / pierdere netă | -473 | -786 | -60 | 25 mii | 14 mii | 1.640 | 36 mii | 18 mii | 4.174 | 825 |
| Active imobilizate | 13 mii | 0 | — | — | — | 5.741 | 442 | — | — | — |
| Active circulante | 1.436 | 770 | 710 | 26 mii | 21 mii | 1.688 | 38 mii | 129 mii | 132 mii | 1.442 |
| din care stocuri | 964 | 0 | — | — | — | — | — | 114 mii | 114 mii | — |
| creanțe | — | — | — | — | 9.679 | — | 36 mii | — | 34 | 70 |
| casa și conturi la bănci | 472 | 770 | 710 | 26 mii | 11 mii | 1.688 | 2.060 | 15 mii | 18 mii | 1.372 |
| Datorii | 42 mii | 29 mii | 29 mii | 30 mii | 10 mii | 5.589 | 1.152 | 111 mii | 128 mii | 417 |
| Capitaluri proprii | -27 mii | -28 mii | -28 mii | -3.577 | 10 mii | 1.840 | 38 mii | 19 mii | 4.374 | 1.025 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 74 în județul Maramureș și locul 2.266 din 3.969 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5320 – Alte activități poștale și de curier.
Firme similare din județul Maramureș
- DEALYCENTRO S.R.L. · Baia Mare118 mii lei · 1 ang.
- TRURĂZTRANS S.R.L. · Baia Mare115 mii lei · 1 ang.
- ZUBASCU ECKO CS TRANS S.R.L. · Baia Mare115 mii lei · 1 ang.
- GLG GEANI S.R.L. · Sighetu Marmației111 mii lei · 1 ang.
- ALEX M.P TRANS LAIN S.R.L. · Lucăcești (com. Mireșu Mare)111 mii lei · 1 ang.
- INDRE TOP TRANS S.R.L. · Buciumi (oraș Șomcuta Mare)110 mii lei · 0 ang.
- SZOPKO ARNOLD TRANSMAR S.R.L. · Baia Mare110 mii lei · 1 ang.
- LUCAS CURIER RAPID S.R.L. · Sat-Șugatag (com. Ocna Șugatag)109 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5320 – Alte activități poștale și de curier
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Întrebări frecvente despre MOTORS EDOARD SRL
Care este CUI-ul firmei MOTORS EDOARD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOTORS EDOARD SRL este 34352214. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/340/2015, iar codul EUID este ROONRC.J24/340/2015.
Unde are sediul MOTORS EDOARD SRL?
Sediul social al firmei MOTORS EDOARD SRL este în REPUBLICII, et. IV, ap. 10, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 430231, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MOTORS EDOARD SRL?
Activitatea principală a firmei MOTORS EDOARD SRL este „Alte activități poștale și de curier”, cod CAEN 5320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MOTORS EDOARD SRL?
MOTORS EDOARD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MOTORS EDOARD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 614). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MOTORS EDOARD SRL?
În 2025, MOTORS EDOARD SRL a raportat o cifră de afaceri de 116 mii lei și un profit net de 825 lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MOTORS EDOARD SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MOTORS EDOARD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.