Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

MOSSELLE SRL

CUI 37543367J2017002372121

Crinului, Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 170 mii lei, pierdere netă 5.626 lei.

Despre MOSSELLE SRL

MOSSELLE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017 cu numărul J2017002372121 și codul unic de înregistrare (CUI) 37543367, cu sediul în Chinteni, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 170 mii lei (+121% față de 2024), o pierdere netă de 5.626 lei. Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 136 mii lei la 170 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2020.

Date de identificare

CUI
37543367
Nr. Registrul Comerțului
J2017002372121
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 mai 2017
EUID
ROONRC.J2017002372121
Cod poștal
407205

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 06.02.2020

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
10.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
170 mii lei

+121% față de 2024

Pierdere netă
5.626 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
-100 mii lei
Datorii
265 mii lei
Active totale
173 mii lei
Marjă netă
-3,3%
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (153%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii2017: cifra de afaceri 41.657 lei; profit net 2.191 lei20172018: cifra de afaceri 75.838 lei; pierdere netă 62.704 lei20182019: cifra de afaceri 135.627 lei; profit net 15.658 lei20192022: cifra de afaceri 82.147 lei; profit net 4.318 lei20222023: cifra de afaceri 61.443 lei; pierdere netă 41.106 lei20232024: cifra de afaceri 76.947 lei; pierdere netă 91.494 lei20242025: cifra de afaceri 170.287 lei; pierdere netă 5.626 lei2025
Indicator (lei)2017201820192022202320242025
Cifra de afaceri netă42 mii76 mii136 mii82 mii61 mii77 mii170 mii
Venituri totale42 mii76 mii136 mii82 mii61 mii77 mii207 mii
Cheltuieli totale38 mii138 mii119 mii77 mii102 mii168 mii212 mii
Profit / pierdere brută3.425-62 mii17 mii5.139-40 mii-91 mii-5.512
Profit / pierdere netă2.191-63 mii16 mii4.318-41 mii-91 mii-5.626
Număr mediu de angajați——1111—
Active imobilizate733600—162 mii171 mii151 mii102 mii
Active circulante24 mii46 mii65 mii119 mii105 mii85 mii71 mii
din care stocuri20 mii40 mii52 mii111 mii85 mii73 mii63 mii
creanțe1.1103.1181.8531.95513 mii8.3648.533
casa și conturi la bănci3.8162.95111 mii5.5406.3713.7771
Cheltuieli în avans—394456——1.5784
Datorii23 mii107 mii110 mii243 mii279 mii332 mii265 mii
Venituri în avans——400———8.090
Capitaluri proprii2.391-60 mii-45 mii38 mii-2.680-94 mii-100 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 166 din 317 în județul Cluj și locul 5.974 din 10.471 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 18000/211/202518.07.2025

    confirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Penal · calitate: Intimat

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 3212 Fabricarea bijuteriilor și articolelor similare din metale și pietre prețioase
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Întrebări frecvente despre MOSSELLE SRL

Care este CUI-ul firmei MOSSELLE SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOSSELLE SRL este 37543367, iar codul de TVA este RO37543367. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017002372121, iar codul EUID este ROONRC.J2017002372121.

Unde are sediul MOSSELLE SRL?

Sediul social al firmei MOSSELLE SRL este în Crinului, Sat Chinteni, Comuna Chinteni, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407205, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MOSSELLE SRL?

Activitatea principală a firmei MOSSELLE SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MOSSELLE SRL?

MOSSELLE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MOSSELLE SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 096). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MOSSELLE SRL?

În 2025, MOSSELLE SRL a raportat o cifră de afaceri de 170 mii lei și o pierdere netă de 5.626 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MOSSELLE SRL plătitoare de TVA?

Da. MOSSELLE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.

Explorează