Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare29 ani pe piață

MORPHOSIS SRL

CUI 9829607J08/1335/1997

Str. CRIȘULUI, bl. D16, sc. A, ap. 32, Municipiul Brașov, Brașov

În 2025: cifra de afaceri 802 mii lei, profit net 183 mii lei, 2 angajați.

Despre MORPHOSIS SRL

MORPHOSIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 1997 cu numărul J08/1335/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9829607, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 802 mii lei (+26% față de 2024), un profit net de 183 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 322 mii lei la 802 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 1997 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
9829607
Nr. Registrul Comerțului
J08/1335/1997
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 septembrie 1997
EUID
ROONRC.J08/1335/1997
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.10.1997

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
802 mii lei

+26% față de 2024

Profit net
183 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
185 mii lei
Datorii
74 mii lei
Active totale
259 mii lei
Marjă netă
22,8%
Cifră / angajat
401 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 28% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 319.676 lei; profit net 12.862 lei20162017: cifra de afaceri 295.924 lei; profit net 1.331 lei20172018: cifra de afaceri 261.998 lei; profit net 18.107 lei20182019: cifra de afaceri 341.613 lei; pierdere netă 77.996 lei20192020: cifra de afaceri 710.826 lei; profit net 147.761 lei20202021: cifra de afaceri 321.502 lei; profit net 9.598 lei20212022: cifra de afaceri 338.176 lei; profit net 77.589 lei20222023: cifra de afaceri 364.454 lei; profit net 134.536 lei20232024: cifra de afaceri 636.654 lei; profit net 130.727 lei20242025: cifra de afaceri 802.016 lei; profit net 182.921 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă320 mii296 mii262 mii342 mii711 mii322 mii338 mii364 mii637 mii802 mii
Venituri totale322 mii297 mii262 mii346 mii711 mii322 mii351 mii385 mii643 mii837 mii
Cheltuieli totale306 mii292 mii241 mii421 mii557 mii309 mii270 mii247 mii498 mii637 mii
Profit / pierdere brută16 mii4.29021 mii-75 mii154 mii13 mii81 mii138 mii145 mii200 mii
Profit / pierdere netă13 mii1.33118 mii-78 mii148 mii9.59878 mii135 mii131 mii183 mii
Număr mediu de angajați3311111112
Active imobilizate178 mii144 mii114 mii26 mii28 mii17 mii6.58523 mii32 mii37 mii
Active circulante158 mii215 mii179 mii310 mii184 mii132 mii94 mii211 mii174 mii218 mii
creanțe141 mii172 mii132 mii92 mii57 mii62 mii70 mii115 mii201 mii61 mii
casa și conturi la bănci17 mii43 mii46 mii219 mii126 mii71 mii25 mii96 mii-27 mii157 mii
Cheltuieli în avans—38781513042115006244.1014.105
Datorii178 mii213 mii129 mii269 mii26 mii102 mii22 mii126 mii77 mii74 mii
Capitaluri proprii157 mii146 mii164 mii68 mii186 mii48 mii79 mii109 mii133 mii185 mii
din care capital subscris vărsat1.5001.5001.5001.5001.5001.5001.5001.5001.5001.500

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 26 din 229 în județul Brașov și locul 851 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 1389/117/202502.04.2025

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) CERERE IN ANULARE DOSAR 427/117/2025

    Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Creditor

  • 427/117/202531.01.2025

    litigiu privind achiziţiile publice

    Tribunalul Cluj · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură

  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre MORPHOSIS SRL

Care este CUI-ul firmei MORPHOSIS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MORPHOSIS SRL este 9829607, iar codul de TVA este RO9829607. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J08/1335/1997, iar codul EUID este ROONRC.J08/1335/1997.

Unde are sediul MORPHOSIS SRL?

Sediul social al firmei MORPHOSIS SRL este în Str. CRIȘULUI, bl. D16, sc. A, ap. 32, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MORPHOSIS SRL?

Activitatea principală a firmei MORPHOSIS SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MORPHOSIS SRL?

MORPHOSIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 septembrie 1997, deci are 29 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MORPHOSIS SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MORPHOSIS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brașov sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are MORPHOSIS SRL?

În 2025, MORPHOSIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 802 mii lei și un profit net de 183 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MORPHOSIS SRL plătitoare de TVA?

Da. MORPHOSIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 1997 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează