MORPHOLOGICS SRL
MOȚILOR, Loc. Aiudul De Sus, Municipiul Aiud, Alba
În 2025: cifra de afaceri 279 mii lei, profit net 192 mii lei, 1 angajați.
Despre MORPHOLOGICS SRL
MORPHOLOGICS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2017 cu numărul J2017000396013 și codul unic de înregistrare (CUI) 37396770, cu sediul în Aiudul De Sus (mun. Aiud), județul Alba. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 279 mii lei (+8% față de 2024), un profit net de 192 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 248 mii lei la 279 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37396770
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000396013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000396013
- Cod poștal
- 515201
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Aiud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 279 mii lei
- Profit net
- 192 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 225 mii lei
- Datorii
- 41 mii lei
- Active totale
- 265 mii lei
- Marjă netă
- 68,8%
- Cifră / angajat
- 279 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 259 mii | 56 mii | 207 mii | 260 mii | 248 mii | 194 mii | 53 mii | 258 mii | 279 mii |
| Venituri totale | 259 mii | 56 mii | 207 mii | 260 mii | 248 mii | 194 mii | 53 mii | 258 mii | 279 mii |
| Cheltuieli totale | 209 mii | 112 mii | 110 mii | 99 mii | 163 mii | 112 mii | 97 mii | 125 mii | 84 mii |
| Profit / pierdere brută | 50 mii | -56 mii | 97 mii | 161 mii | 85 mii | 82 mii | -44 mii | 132 mii | 194 mii |
| Profit / pierdere netă | 47 mii | -57 mii | 95 mii | 159 mii | 83 mii | 80 mii | -45 mii | 130 mii | 192 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 89 mii | 80 mii | 68 mii | 57 mii | 44 mii | 49 mii | 47 mii | 44 mii | 64 mii |
| Active circulante | 48 mii | 1.093 | 102 mii | 217 mii | 132 mii | 87 mii | 23 mii | 81 mii | 201 mii |
| din care stocuri | 9.655 | — | 4.726 | 9.650 | 10 mii | 14 mii | 14 mii | 14 mii | 24 mii |
| creanțe | — | — | — | 158 mii | 110 mii | 46 mii | 4.657 | 46 mii | 151 mii |
| casa și conturi la bănci | 38 mii | 1.093 | 97 mii | 49 mii | 11 mii | 26 mii | 4.129 | 20 mii | 27 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 621 |
| Datorii | 89 mii | 107 mii | 101 mii | 98 mii | 34 mii | 36 mii | 58 mii | 39 mii | 41 mii |
| Capitaluri proprii | 47 mii | -25 mii | 70 mii | 176 mii | 141 mii | 100 mii | 12 mii | 85 mii | 225 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 43 din 111 în județul Alba și locul 2.144 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul Alba
- ARHDESIGN STUDIO PROIECT SRL · Alba Iulia301 mii lei · 2 ang.
- URBAN PROIECT ALBA SRL · Alba Iulia295 mii lei · 1 ang.
- SIDE PROJECTS S.R.L. · Cugir292 mii lei · 1 ang.
- ARCHI-STUDIO GABRIEL BAIESAN SRL · Alba Iulia275 mii lei · 1 ang.
- BP FREUND SRL · Alba Iulia275 mii lei · 1 ang.
- FLESCHIN CONSULT SRL · Alba Iulia268 mii lei · 1 ang.
- CERTA DESIGN SRL · Alba Iulia261 mii lei · 4 ang.
- MIDARO DESIGN S.R.L. · Alba Iulia247 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
Întrebări frecvente despre MORPHOLOGICS SRL
Care este CUI-ul firmei MORPHOLOGICS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MORPHOLOGICS SRL este 37396770. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000396013, iar codul EUID este ROONRC.J2017000396013.
Unde are sediul MORPHOLOGICS SRL?
Sediul social al firmei MORPHOLOGICS SRL este în MOȚILOR, Loc. Aiudul De Sus, Municipiul Aiud, Alba, Aiudul De Sus (mun. Aiud), județul Alba, cod poștal 515201, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MORPHOLOGICS SRL?
Activitatea principală a firmei MORPHOLOGICS SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MORPHOLOGICS SRL?
MORPHOLOGICS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MORPHOLOGICS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MORPHOLOGICS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Aiudul De Sus (mun. Aiud) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MORPHOLOGICS SRL?
În 2025, MORPHOLOGICS SRL a raportat o cifră de afaceri de 279 mii lei și un profit net de 192 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MORPHOLOGICS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MORPHOLOGICS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.