MORAVEX SRL
Str. STINCII, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 253 mii lei, pierdere netă 50 mii lei, 1 angajați.
Despre MORAVEX SRL
MORAVEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 1994 cu numărul J1994000977088 și codul unic de înregistrare (CUI) 5553478, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie” (cod CAEN 4645). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 253 mii lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 50 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 308 mii lei la 253 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2009 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 5553478
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000977088
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 aprilie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000977088
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.06.2009
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 253 mii lei
- Pierdere netă
- 50 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 128 mii lei
- Datorii
- 118 mii lei
- Active totale
- 245 mii lei
- Marjă netă
- -19,6%
- Cifră / angajat
- 253 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 357 mii | 325 mii | 247 mii | 298 mii | 250 mii | 308 mii | 318 mii | 360 mii | 281 mii | 253 mii |
| Venituri totale | 358 mii | 329 mii | 251 mii | 298 mii | 250 mii | 317 mii | 318 mii | 360 mii | 286 mii | 265 mii |
| Cheltuieli totale | 298 mii | 264 mii | 203 mii | 223 mii | 212 mii | 225 mii | 273 mii | 331 mii | 298 mii | 315 mii |
| Profit / pierdere brută | 60 mii | 65 mii | 48 mii | 74 mii | 38 mii | 92 mii | 45 mii | 29 mii | -12 mii | -50 mii |
| Profit / pierdere netă | 50 mii | 55 mii | 41 mii | 66 mii | 31 mii | 89 mii | 42 mii | 25 mii | -12 mii | -50 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 470 | 44 mii | 36 mii | 56 mii | 40 mii | 22 mii | 95 mii | 60 mii | 37 mii | 9.329 |
| Active circulante | 210 mii | 225 mii | 257 mii | 273 mii | 301 mii | 383 mii | 192 mii | 187 mii | 211 mii | 236 mii |
| din care stocuri | 40 mii | 45 mii | 38 mii | 57 mii | 41 mii | 34 mii | 53 mii | 48 mii | 40 mii | 45 mii |
| creanțe | 144 mii | 99 mii | 126 mii | 76 mii | 134 mii | 251 mii | 58 mii | 57 mii | 97 mii | 120 mii |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 81 mii | 93 mii | 140 mii | 126 mii | 98 mii | 81 mii | 82 mii | 74 mii | 71 mii |
| Datorii | 116 mii | 119 mii | 103 mii | 72 mii | 54 mii | 28 mii | 69 mii | 59 mii | 71 mii | 118 mii |
| Capitaluri proprii | 95 mii | 150 mii | 191 mii | 256 mii | 287 mii | 376 mii | 218 mii | 189 mii | 177 mii | 128 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 28 în județul Brașov și locul 532 din 804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4645 – Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie.
Firme similare din județul Brașov
- PION VMV S.R.L. · Brașov374 mii lei · 0 ang.
- PAPIX 97 S.R.L. · Rotbav (com. Feldioara)315 mii lei · 0 ang.
- SPECTRUM COSMETICS SRL · Hălchiu259 mii lei · 1 ang.
- SUSTAINABLE BEAUTY S.R.L. · Brașov220 mii lei · 1 ang.
- BEL SET C & C SRL · Făgăraș216 mii lei · 1 ang.
- RXY DISTRIBUTION S.R.L. · Cristian208 mii lei · 1 ang.
- BLAMATISA SRL · Brașov204 mii lei · 0 ang.
- SPHERE DISTRIB RO S.R.L. · Brașov90 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4645 – Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre MORAVEX SRL
Care este CUI-ul firmei MORAVEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MORAVEX SRL este 5553478, iar codul de TVA este RO5553478. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000977088, iar codul EUID este ROONRC.J1994000977088.
Unde are sediul MORAVEX SRL?
Sediul social al firmei MORAVEX SRL este în Str. STINCII, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MORAVEX SRL?
Activitatea principală a firmei MORAVEX SRL este „Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie”, cod CAEN 4645. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MORAVEX SRL?
MORAVEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MORAVEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 154). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MORAVEX SRL?
În 2025, MORAVEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 253 mii lei și o pierdere netă de 50 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MORAVEX SRL plătitoare de TVA?
Da. MORAVEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2009 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.