MORALIS GRAINS S.R.L.
ȘENDRENI, Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați
În 2025: cifra de afaceri 31,8 mil lei, profit net 275 mii lei, 5 angajați.
Despre MORALIS GRAINS S.R.L.
MORALIS GRAINS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 ianuarie 2019 cu numărul J17/158/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 40465293, cu sediul în Șendreni, județul Galați. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 31,8 mil lei (+72% față de 2024), un profit net de 275 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,8 mil lei la 31,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40465293
- Nr. Registrul Comerțului
- J17/158/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J17/158/2019
- Cod poștal
- 807290
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.11.2026
din 22.03.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 31,8 mil lei
- Profit net
- 275 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 802 mii lei
- Datorii
- 4,2 mil lei
- Active totale
- 5 mil lei
- Marjă netă
- 0,9%
- Cifră / angajat
- 6,4 mil lei
+72% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 84% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 117 mii | 106 mii | 2,8 mil | 3,2 mil | 6,8 mil | 18,5 mil | 31,8 mil |
| Venituri totale | 151 mii | 106 mii | 2,8 mil | 3,2 mil | 6,9 mil | 18,5 mil | 31,8 mil |
| Cheltuieli totale | 106 mii | 133 mii | 2,6 mil | 2,9 mil | 6,9 mil | 18,1 mil | 31,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 45 mii | -26 mii | 152 mii | 294 mii | -40 mii | 396 mii | 329 mii |
| Profit / pierdere netă | 44 mii | -27 mii | 125 mii | 267 mii | -82 mii | 345 mii | 275 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 99 mii | 93 mii | 169 mii | 142 mii | 126 mii | 293 mii | 492 mii |
| Active circulante | 35 mii | 36 mii | 301 mii | 757 mii | 1 mil | 2,2 mil | 4,5 mil |
| din care stocuri | — | — | 32 mii | 675 mii | 610 mii | 1,2 mil | 2,7 mil |
| creanțe | 22 mii | 15 mii | 192 mii | 62 mii | 382 mii | 943 mii | 2,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 21 mii | 76 mii | 20 mii | 20 mii | 29 mii | -171 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 30 mii | — | — | — |
| Datorii | 91 mii | 112 mii | 328 mii | 553 mii | 843 mii | 1,9 mil | 4,2 mil |
| Capitaluri proprii | 44 mii | 17 mii | 141 mii | 376 mii | 295 mii | 540 mii | 802 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Galați
- LQS LOGISTICS QUALITY SERVICE S.R.L. · Galați35,8 mil lei · 38 ang.
- IONIC TRANS SRL · Galați28,9 mil lei · 64 ang.
- ALFA CAR SRL · Costache Negri28,3 mil lei · 50 ang.
- VITALMOTOR SRL · Galați20,1 mil lei · 6 ang.
- NAT & VALI EXPRESS TRANSPORT S.R.L. · Hanu Conachi (com. Fundeni)15,8 mil lei · 27 ang.
- NEW - ROLAX SRL · Galați13,2 mil lei · 28 ang.
- MAZEPA TRANS SPEDITION S.R.L. · Lungoci (com. Fundeni)12,9 mil lei · 9 ang.
- EUROIVASTRANS SRL · Galați10,7 mil lei · 21 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Întrebări frecvente despre MORALIS GRAINS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MORALIS GRAINS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MORALIS GRAINS S.R.L. este 40465293, iar codul de TVA este RO40465293. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J17/158/2019, iar codul EUID este ROONRC.J17/158/2019.
Unde are sediul MORALIS GRAINS S.R.L.?
Sediul social al firmei MORALIS GRAINS S.R.L. este în ȘENDRENI, Sat Șendreni, Comuna Șendreni, Galați, județul Galați, cod poștal 807290, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MORALIS GRAINS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MORALIS GRAINS S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MORALIS GRAINS S.R.L.?
MORALIS GRAINS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MORALIS GRAINS S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 585). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MORALIS GRAINS S.R.L.?
În 2025, MORALIS GRAINS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 31,8 mil lei și un profit net de 275 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MORALIS GRAINS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MORALIS GRAINS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/40465293API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.