Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

MOLDOPART SRL

CUI 28633851J2011001179220

NICOLAE IORGA, bl. E3, sc. B, et. 2, ap. 8, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 960 mii lei, profit net 286 lei.

Despre MOLDOPART SRL

MOLDOPART SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2011 cu numărul J2011001179220 și codul unic de înregistrare (CUI) 28633851, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4672). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 960 mii lei (+2% față de 2024), un profit net de 286 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 737 mii lei la 960 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 august 2017.

Date de identificare

CUI
28633851
Nr. Registrul Comerțului
J2011001179220
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 iunie 2011
EUID
ROONRC.J2011001179220
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.08.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 11.08.2017

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
960 mii lei

+2% față de 2024

Profit net
286 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
-396 mii lei
Datorii
595 mii lei
Active totale
200 mii lei
Marjă netă
0%
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (298%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil2016: cifra de afaceri 781.673 lei; profit net 13.110 lei20162017: cifra de afaceri 876.059 lei; pierdere netă 15.685 lei20172018: cifra de afaceri 993.765 lei; pierdere netă 35.371 lei20182019: cifra de afaceri 944.745 lei; pierdere netă 19.420 lei20192020: cifra de afaceri 662.329 lei; pierdere netă 95.073 lei20202021: cifra de afaceri 736.953 lei; pierdere netă 77.426 lei20212022: cifra de afaceri 789.797 lei; pierdere netă 75.109 lei20222023: cifra de afaceri 905.587 lei; pierdere netă 77.080 lei20232024: cifra de afaceri 938.421 lei; pierdere netă 35.831 lei20242025: cifra de afaceri 960.115 lei; profit net 286 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă782 mii876 mii994 mii945 mii662 mii737 mii790 mii906 mii938 mii960 mii
Venituri totale783 mii876 mii994 mii945 mii672 mii737 mii790 mii906 mii990 mii990 mii
Cheltuieli totale767 mii883 mii1 mil955 mii760 mii807 mii857 mii973 mii996 mii960 mii
Profit / pierdere brută16 mii-7.372-25 mii-9.973-88 mii-70 mii-67 mii-68 mii-6.12530 mii
Profit / pierdere netă13 mii-16 mii-35 mii-19 mii-95 mii-77 mii-75 mii-77 mii-36 mii286
Număr mediu de angajați333333332—
Active imobilizate3.5901.6320—0—002.9401.838
Active circulante149 mii201 mii151 mii187 mii171 mii132 mii267 mii244 mii167 mii198 mii
din care stocuri51 mii58 mii26 mii34 mii57 mii43 mii103 mii90 mii41 mii32 mii
creanțe65 mii122 mii97 mii134 mii112 mii84 mii161 mii133 mii114 mii126 mii
casa și conturi la bănci32 mii21 mii28 mii19 mii1.9383.9832.07121 mii12 mii40 mii
Datorii117 mii183 mii167 mii223 mii302 mii340 mii550 mii604 mii567 mii595 mii
Capitaluri proprii35 mii19 mii-16 mii-36 mii-131 mii-208 mii-283 mii-360 mii-396 mii-396 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 28 din 53 în județul Iași și locul 670 din 1.287 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4672 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4672 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule

Întrebări frecvente despre MOLDOPART SRL

Care este CUI-ul firmei MOLDOPART SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOLDOPART SRL este 28633851, iar codul de TVA este RO28633851. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011001179220, iar codul EUID este ROONRC.J2011001179220.

Unde are sediul MOLDOPART SRL?

Sediul social al firmei MOLDOPART SRL este în NICOLAE IORGA, bl. E3, sc. B, et. 2, ap. 8, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MOLDOPART SRL?

Activitatea principală a firmei MOLDOPART SRL este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice”, cod CAEN 4672.

Când a fost înființată MOLDOPART SRL?

MOLDOPART SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MOLDOPART SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 623). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MOLDOPART SRL?

În 2025, MOLDOPART SRL a raportat o cifră de afaceri de 960 mii lei și un profit net de 286 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MOLDOPART SRL plătitoare de TVA?

Da. MOLDOPART SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează