MOLDOFOREST SA
Sat Lunca Cetățuii, Comuna Ciurea, Iași
În 2025: cifra de afaceri 192 mii lei, profit net 3.313 lei, 4 angajați.
Despre MOLDOFOREST SA
MOLDOFOREST SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1994 cu numărul J1994000950225 și codul unic de înregistrare (CUI) 1965840, cu sediul în Lunca Cetățuii (com. Ciurea), județul Iași. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 192 mii lei (-47% față de 2024), un profit net de 3.313 lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 546 mii lei la 192 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1965840
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000950225
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 07 aprilie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000950225
- Cod poștal
- 707085
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 192 mii lei
- Profit net
- 3.313 lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -1,7 mil lei
- Datorii
- 6,5 mil lei
- Active totale
- 4,7 mil lei
- Marjă netă
- 1,7%
- Cifră / angajat
- 48 mii lei
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (137%); cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 545 mii | 1,1 mil | 288 mii | 325 mii | 378 mii | 546 mii | 659 mii | 491 mii | 365 mii | 192 mii |
| Venituri totale | 792 mii | 1,1 mil | 304 mii | 325 mii | 406 mii | 596 mii | 660 mii | 596 mii | 397 mii | 212 mii |
| Cheltuieli totale | 766 mii | 1,2 mil | 598 mii | 481 mii | 673 mii | 501 mii | 490 mii | 584 mii | 478 mii | 208 mii |
| Profit / pierdere brută | 25 mii | -67 mii | -294 mii | -156 mii | -267 mii | 95 mii | 170 mii | 12 mii | -81 mii | 3.944 |
| Profit / pierdere netă | 25 mii | -67 mii | -297 mii | -159 mii | -271 mii | 89 mii | 164 mii | 6.191 | -81 mii | 3.313 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 5 | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 | 7 | 4 |
| Active imobilizate | 4,1 mil | 4 mil | 4 mil | 4 mil | 4 mil | 4 mil | 4 mil | 4 mil | 4 mil | 4 mil |
| Active circulante | 1,7 mil | 952 mii | 936 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 861 mii | 780 mii | 761 mii |
| din care stocuri | 43 mii | 26 mii | 26 mii | 26 mii | 25 mii | 31 mii | 25 mii | — | — | — |
| creanțe | 1,2 mil | 771 mii | 739 mii | 777 mii | 814 mii | 727 mii | 756 mii | 664 mii | 681 mii | 687 mii |
| casa și conturi la bănci | 395 mii | 155 mii | 170 mii | 203 mii | 277 mii | 326 mii | 361 mii | 197 mii | 99 mii | 74 mii |
| Cheltuieli în avans | 500 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 6,1 mil | 5,8 mil | 6,1 mil | 6,3 mil | 7 mil | 6,9 mil | 6,8 mil | 6,5 mil | 6,5 mil | 6,5 mil |
| Venituri în avans | 456 mii | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -791 mii | -858 mii | -1,2 mil | -1,3 mil | -1,9 mil | -1,8 mil | -1,7 mil | -1,7 mil | -1,7 mil | -1,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil | 5,1 mil |
| Patrimoniul regiei | — | 1,2 mil | — | — | — | — | — | — | — | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 44 în județul Iași și locul 2.418 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.
Firme similare din județul Iași
- RAREȘ FOREST ASC SRL · Schitu Duca232 mii lei · 1 ang.
- CARRARA FORST S.R.L. · Valea Lupului211 mii lei · 2 ang.
- FLI SERV S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)206 mii lei · 0 ang.
- SUSTENABLE FOREST MANAGEMENT S.R.L. · Iași187 mii lei · 1 ang.
- STEMFOR SRL · Bahluiu (com. Cotnari)174 mii lei · 2 ang.
- GABY EMY PRODUS FOREST S.R.L. · Goruni (com. Tomești)158 mii lei · 1 ang.
- CARP-SKER S.R.L. · Iași154 mii lei · 1 ang.
- EXPLOATAREA ȘI INDUSTRIALIZAREA LEMNULUI T & G SRL · Iași145 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre MOLDOFOREST SA
Care este CUI-ul firmei MOLDOFOREST SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOLDOFOREST SA este 1965840, iar codul de TVA este RO1965840. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000950225, iar codul EUID este ROONRC.J1994000950225.
Unde are sediul MOLDOFOREST SA?
Sediul social al firmei MOLDOFOREST SA este în Sat Lunca Cetățuii, Comuna Ciurea, Iași, Lunca Cetățuii (com. Ciurea), județul Iași, cod poștal 707085, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MOLDOFOREST SA?
Activitatea principală a firmei MOLDOFOREST SA este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220.
Când a fost înființată MOLDOFOREST SA?
MOLDOFOREST SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 aprilie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MOLDOFOREST SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 366). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MOLDOFOREST SA?
În 2025, MOLDOFOREST SA a raportat o cifră de afaceri de 192 mii lei și un profit net de 3.313 lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MOLDOFOREST SA plătitoare de TVA?
Da. MOLDOFOREST SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.