MODULAR SOLUTIONS S.R.L.
ȘTEFAN CEL MARE, bl. 5, et. 2, ap. 7, Municipiul Focșani, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 389 mii lei, profit net 103 mii lei, 1 angajați.
Despre MODULAR SOLUTIONS S.R.L.
MODULAR SOLUTIONS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2019 cu numărul J39/1157/2019 și codul unic de înregistrare (CUI) 42004636, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Activități de design specializat” (cod CAEN 7410). Firma are 6 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 389 mii lei (+31% față de 2024), un profit net de 103 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 297 mii lei la 389 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 42004636
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/1157/2019
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 decembrie 2019
- EUID
- ROONRC.J39/1157/2019
- Cod poștal
- 620100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 389 mii lei
- Profit net
- 103 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 103 mii lei
- Datorii
- 106 mii lei
- Active totale
- 209 mii lei
- Marjă netă
- 26,4%
- Cifră / angajat
- 389 mii lei
+31% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 253 mii | 297 mii | 283 mii | 288 mii | 297 mii | 389 mii |
| Venituri totale | 253 mii | 297 mii | 283 mii | 288 mii | 297 mii | 389 mii |
| Cheltuieli totale | 70 mii | 162 mii | 118 mii | 207 mii | 137 mii | 278 mii |
| Profit / pierdere brută | 183 mii | 135 mii | 164 mii | 81 mii | 160 mii | 111 mii |
| Profit / pierdere netă | 176 mii | 126 mii | 158 mii | 79 mii | 157 mii | 103 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | 6.600 | 4.200 | 1.800 |
| Active circulante | 176 mii | 164 mii | 168 mii | 184 mii | 158 mii | 207 mii |
| din care stocuri | 21 mii | 12 mii | — | 10 mii | 0 | 106 mii |
| creanțe | — | 88 mii | 101 mii | 72 mii | 151 mii | 101 mii |
| casa și conturi la bănci | 155 mii | 64 mii | 68 mii | 102 mii | 6.831 | 402 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 411 | 214 |
| Datorii | 289 | 38 mii | 9.949 | 80 mii | 5.234 | 106 mii |
| Capitaluri proprii | 176 mii | 126 mii | 158 mii | 110 mii | 157 mii | 103 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 22 în județul Vrancea și locul 218 din 1.776 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7410 – Activități de design specializat.
Firme similare din județul Vrancea
- DECONIMAR SRL · Focșani551 mii lei · 2 ang.
- OMS GROUP SRL · Odobești505 mii lei · 2 ang.
- EMILIAN GRAPHICS S.R.L. · Focșani308 mii lei · 0 ang.
- AR PRODUCT DESIGN S.R.L. · Focșani296 mii lei · 1 ang.
- ZENON BRAND S.R.L. · Golești291 mii lei · 0 ang.
- IMAGINE EIGHT S.R.L. · Odobești156 mii lei · 1 ang.
- MIR AGENCY S.R.L. · Vânători145 mii lei · 1 ang.
- GRAFIT MAISON DESIGN SRL · Golești79 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7410 – Activități de design specializat
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 6420 Activități ale holdingurilor
- 7410 Activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre MODULAR SOLUTIONS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MODULAR SOLUTIONS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MODULAR SOLUTIONS S.R.L. este 42004636. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/1157/2019, iar codul EUID este ROONRC.J39/1157/2019.
Unde are sediul MODULAR SOLUTIONS S.R.L.?
Sediul social al firmei MODULAR SOLUTIONS S.R.L. este în ȘTEFAN CEL MARE, bl. 5, et. 2, ap. 7, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 620100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MODULAR SOLUTIONS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MODULAR SOLUTIONS S.R.L. este „Activități de design specializat”, cod CAEN 7410. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MODULAR SOLUTIONS S.R.L.?
MODULAR SOLUTIONS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2019, deci are 6 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MODULAR SOLUTIONS S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 957). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MODULAR SOLUTIONS S.R.L.?
În 2025, MODULAR SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 389 mii lei și un profit net de 103 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MODULAR SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MODULAR SOLUTIONS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.