Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

MOBILCOM-IMPEX SRL

CUI 7786453J1995000502195

Str. 1 DECEMBRIE 1918, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 13,2 mil lei, profit net 474 mii lei, 59 angajați.

Despre MOBILCOM-IMPEX SRL

MOBILCOM-IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 1995 cu numărul J1995000502195 și codul unic de înregistrare (CUI) 7786453, cu sediul în Odorheiu Secuiesc, județul Harghita. Activitatea principală este „Fabricarea de uși și ferestre din lemn” (cod CAEN 1625). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13,2 mil lei (-8% față de 2024), un profit net de 474 mii lei și 59 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 22,3 mil lei la 13,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 1995.

Date de identificare

CUI
7786453
Nr. Registrul Comerțului
J1995000502195
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 octombrie 1995
EUID
ROONRC.J1995000502195
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 13.10.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
13,2 mil lei

-8% față de 2024

Profit net
474 mii lei
Angajați (medie)
59
Capitaluri proprii
9,5 mil lei
Datorii
10,9 mil lei
Active totale
22,6 mil lei
Marjă netă
3,6%
Cifră / angajat
224 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-10 mil010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 23.211.547 lei; profit net 2.230.663 lei20162017: cifra de afaceri 24.898.252 lei; profit net 632.902 lei20172018: cifra de afaceri 16.365.573 lei; profit net 438.480 lei20182019: cifra de afaceri 15.918.065 lei; profit net 200.483 lei20192020: cifra de afaceri 16.682.450 lei; profit net 905.627 lei20202021: cifra de afaceri 22.327.683 lei; profit net 2.207.055 lei20212022: cifra de afaceri 20.504.029 lei; profit net 1.014.909 lei20222023: cifra de afaceri 13.891.707 lei; pierdere netă 312.579 lei20232024: cifra de afaceri 14.290.638 lei; profit net 366.663 lei20242025: cifra de afaceri 13.215.192 lei; profit net 474.394 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă23,2 mil24,9 mil16,4 mil15,9 mil16,7 mil22,3 mil20,5 mil13,9 mil14,3 mil13,2 mil
Venituri totale23,5 mil25,6 mil17,1 mil17,9 mil16,2 mil21,5 mil20,7 mil14,3 mil14,6 mil13,7 mil
Cheltuieli totale21 mil24,9 mil16,6 mil17,6 mil15,2 mil19 mil19,6 mil14,6 mil14,2 mil13,1 mil
Profit / pierdere brută2,4 mil738 mii510 mii243 mii1 mil2,5 mil1,2 mil-313 mii428 mii555 mii
Profit / pierdere netă2,2 mil633 mii438 mii200 mii906 mii2,2 mil1 mil-313 mii367 mii474 mii
Număr mediu de angajați136143127108959486716159
Active imobilizate6 mil5,6 mil5,1 mil10 mil9,4 mil8,6 mil7,8 mil7,2 mil7 mil14,1 mil
Active circulante9,1 mil7,7 mil12,5 mil8,7 mil9,1 mil11,2 mil11,3 mil9,6 mil9,4 mil8,5 mil
din care stocuri4,5 mil4,2 mil6,2 mil5,2 mil4,7 mil6,4 mil7,5 mil5,9 mil5,3 mil4,8 mil
creanțe4,2 mil2,8 mil5,8 mil2,4 mil2,5 mil3,6 mil3 mil2,3 mil2,7 mil3,3 mil
casa și conturi la bănci417 mii757 mii578 mii1,2 mil1,9 mil1,3 mil776 mii424 mii855 mii435 mii
Datorii3,6 mil2,6 mil2,9 mil4 mil3,1 mil2,7 mil1,7 mil929 mii870 mii10,9 mil
Venituri în avans250 mii227 mii3,8 mil3,6 mil3,3 mil3,1 mil2,9 mil2,6 mil2,4 mil2,2 mil
Capitaluri proprii11,3 mil10,5 mil11 mil11,2 mil12,1 mil14,1 mil14,6 mil13,3 mil13,1 mil9,5 mil
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 9 în județul Harghita și locul 5 din 63 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1625 – Fabricarea de uși și ferestre din lemn.

Firme similare din județul Harghita

Dosare în instanță

6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3510/96/2010/a13*27.07.2026

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Curtea de Apel Targumures · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 3510/96/2010/a13*15.12.2025

    contestare raport şi plan de distribuire sume Nr. 334/08.08.2024, publicat în BPI 14193/13.08.2024-rejudecare

    Tribunalul Harghita · Fond · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 3510/96/2010/a1308.08.2025

    contestare raport şi plan de distribuire sume

    Curtea de Apel Targumures · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 3510/96/2010/a1319.08.2024

    contestare raport şi plan de distribuire sume Nr. 334/08.08.2024, publicat în BPI 14193/13.08.2024

    Tribunalul Harghita · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 3510/96/2010/a1218.07.2024

    contestare raport şi plan de distribuire sume Nr. 321/02.07.2024 - publicat în BPI nr. 12348/03.07.2024

    Tribunalul Harghita · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 3510/96/2010/a817.03.2023

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor Proces Verbal din 11.01.2019

    Curtea de Apel Targumures · Recurs · Faliment · calitate: Intimat Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1625 – Fabricarea de uși și ferestre din lemn

  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice

Întrebări frecvente despre MOBILCOM-IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei MOBILCOM-IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOBILCOM-IMPEX SRL este 7786453, iar codul de TVA este RO7786453. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000502195, iar codul EUID este ROONRC.J1995000502195.

Unde are sediul MOBILCOM-IMPEX SRL?

Sediul social al firmei MOBILCOM-IMPEX SRL este în Str. 1 DECEMBRIE 1918, Municipiul Odorheiu Secuiesc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MOBILCOM-IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei MOBILCOM-IMPEX SRL este „Fabricarea de uși și ferestre din lemn”, cod CAEN 1625. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MOBILCOM-IMPEX SRL?

MOBILCOM-IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 1995, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MOBILCOM-IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0266 *** 045). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MOBILCOM-IMPEX SRL?

În 2025, MOBILCOM-IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 13,2 mil lei și un profit net de 474 mii lei, cu 59 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MOBILCOM-IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. MOBILCOM-IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 octombrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează