MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL
OLTENIȚEI, bl. 6, sc. 4, et. 1, ap. 116, București Sectorul 4, București
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 40 mii lei, pierdere netă 102 mii lei, 1 angajați.
Despre MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL
MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 2015 cu numărul J2015007843408 și codul unic de înregistrare (CUI) 34702859, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice” (cod CAEN 7320). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 40 mii lei (-94% față de 2024), o pierdere netă de 102 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 351 mii lei la 40 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34702859
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015007843408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015007843408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 01.02.2018
din 01.04.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 40 mii lei
- Pierdere netă
- 102 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 235 mii lei
- Datorii
- 99 mii lei
- Active totale
- 360 mii lei
- Marjă netă
- -254,7%
- Cifră / angajat
- 40 mii lei
-94% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 94% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 192 mii | 296 mii | 138 mii | 197 mii | 175 mii | 351 mii | 322 mii | 646 mii | 649 mii | 40 mii |
| Venituri totale | 198 mii | 289 mii | 139 mii | 197 mii | 175 mii | 370 mii | 332 mii | 651 mii | 660 mii | 61 mii |
| Cheltuieli totale | 97 mii | 115 mii | 101 mii | 76 mii | 92 mii | 199 mii | 114 mii | 281 mii | 259 mii | 163 mii |
| Profit / pierdere brută | 101 mii | 173 mii | 38 mii | 121 mii | 83 mii | 171 mii | 218 mii | 369 mii | 402 mii | -102 mii |
| Profit / pierdere netă | 99 mii | 170 mii | 34 mii | 115 mii | 81 mii | 168 mii | 215 mii | 364 mii | 336 mii | -102 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 6.218 | 1.742 | 3.922 | 1.820 | 654 | 74 mii | 43 mii | 459 mii | 362 mii | 281 mii |
| Active circulante | 209 mii | 174 mii | 60 mii | 175 mii | 150 mii | 155 mii | 487 mii | 246 mii | 478 mii | 68 mii |
| creanțe | 122 mii | 152 mii | 32 mii | 101 mii | 97 mii | 139 mii | 470 mii | 235 mii | 337 mii | 61 mii |
| casa și conturi la bănci | 87 mii | 23 mii | 28 mii | 73 mii | 54 mii | 16 mii | 17 mii | 12 mii | 141 mii | 6.582 |
| Cheltuieli în avans | — | 87 | 47 | — | — | 46 | 486 | 11 mii | 12 mii | 11 mii |
| Datorii | 109 mii | 4.236 | 30 mii | 61 mii | 41 mii | 50 mii | 314 mii | 305 mii | 478 mii | 99 mii |
| Venituri în avans | 6.521 | 1.334 | 607 | — | 30 mii | 11 mii | 824 | 47 mii | 37 mii | 26 mii |
| Capitaluri proprii | 99 mii | 171 mii | 34 mii | 116 mii | 81 mii | 169 mii | 215 mii | 364 mii | 337 mii | 235 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 309 din 335 în județul București și locul 718 din 845 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7320 – Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice.
Firme similare din județul București
- VISIONIX BUSINESS DEVELOPMENT S.R.L. · București Sector 244 mii lei · 1 ang.
- LONGVIEW SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 343 mii lei · 0 ang.
- GREEN VISION CDN S.R.L. · București Sector 343 mii lei · 1 ang.
- SPECTRUM INTELLIGENCE SRL · București Sector 141 mii lei · 1 ang.
- PICOTECK SRL · București Sector 340 mii lei · 0 ang.
- ANTIFRAGIL SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · București Sector 439 mii lei · 0 ang.
- AVANDOR INTERNATIONAL SRL · București Sector 337 mii lei · 1 ang.
- VITAL PARTNERS SRL · București Sector 336 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7320 – Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Întrebări frecvente despre MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL este 34702859, iar codul de TVA este RO34702859. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015007843408, iar codul EUID este ROONRC.J2015007843408.
Unde are sediul MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL este în OLTENIȚEI, bl. 6, sc. 4, et. 1, ap. 116, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL este „Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice”, cod CAEN 7320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL?
MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 4 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL?
În 2025, MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 40 mii lei și o pierdere netă de 102 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 4
- Firme cu CAEN 7320 din județul București
- CAEN 7320 – Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 7320
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară MOBACO EXPERT SOLUTIONS SRL cu alte firme