MIX CON CONSTRUCT SRL
Str. Titu Maiorescu, bl. E, sc. A, ap. 14, Municipiul Deva, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 312 mii lei, profit net 157 mii lei, 2 angajați.
Despre MIX CON CONSTRUCT SRL
MIX CON CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 mai 2004 cu numărul J2004000748201 și codul unic de înregistrare (CUI) 16421405, cu sediul în Deva, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 312 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 157 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 98 mii lei la 312 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16421405
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000748201
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 mai 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000748201
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 312 mii lei
- Profit net
- 157 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 175 mii lei
- Datorii
- 6.059 lei
- Active totale
- 182 mii lei
- Marjă netă
- 50,4%
- Cifră / angajat
- 156 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 211 mii | 202 mii | 23 mii | 3.600 | 163 mii | 98 mii | 64 mii | 147 mii | 297 mii | 312 mii |
| Venituri totale | 211 mii | 202 mii | 23 mii | 3.600 | 163 mii | 98 mii | 64 mii | 167 mii | 304 mii | 312 mii |
| Cheltuieli totale | 101 mii | 89 mii | 68 mii | 33 mii | 142 mii | 70 mii | 64 mii | 98 mii | 226 mii | 151 mii |
| Profit / pierdere brută | 110 mii | 112 mii | -45 mii | -29 mii | 21 mii | 28 mii | -364 | 70 mii | 78 mii | 160 mii |
| Profit / pierdere netă | 108 mii | 110 mii | -45 mii | -29 mii | 20 mii | 25 mii | -2.288 | 68 mii | 75 mii | 157 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | — | — | — | 2 | — | 1 | 1 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 7.058 | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 18 mii | 18 mii | 18 mii | 17 mii | 17 mii |
| Active circulante | 265 mii | 367 mii | 319 mii | 289 mii | 318 mii | 329 mii | 342 mii | 233 mii | 130 mii | 164 mii |
| din care stocuri | 17 mii | 17 mii | 17 mii | 20 mii | 21 mii | 21 mii | 21 mii | 21 mii | — | — |
| creanțe | 5 | -9.995 | -8.985 | -8.913 | -8.990 | 1.010 | 420 | 157 mii | 112 mii | 150 mii |
| casa și conturi la bănci | 248 mii | 360 mii | 311 mii | 279 mii | 307 mii | 308 mii | 321 mii | 56 mii | 18 mii | 14 mii |
| Datorii | 7.914 | 3.764 | 417 | 390 | 9.481 | 1.820 | 16 mii | 181 mii | 72 mii | 6.059 |
| Capitaluri proprii | 264 mii | 375 mii | 329 mii | 300 mii | 320 mii | 345 mii | 343 mii | 69 mii | 76 mii | 175 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 136 din 298 în județul Hunedoara și locul 10.848 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Hunedoara
- KOVA COMPLEX S.R.L. · Hunedoara323 mii lei · 2 ang.
- POLLY CONTRUST S.R.L. · Teliucu Inferior321 mii lei · 1 ang.
- XRS BUSINESS LINE S.R.L. · Hațeg314 mii lei · 3 ang.
- ACOFORA CĂTĂLIN S.R.L. · Simeria310 mii lei · 1 ang.
- THERMIZO EXPO IAN S.R.L. · Căstău (com. Beriu)307 mii lei · 3 ang.
- PETA EXTREM CONSTRUCT S.R.L. · Lupeni305 mii lei · 1 ang.
- CASER CONSTRUCT TRANS SRL · Sat Cristur, Municipiul Deva301 mii lei · 3 ang.
- C&D GREC DECOR S.R.L. · Hațeg300 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4323 Lucrări de izolații
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
Întrebări frecvente despre MIX CON CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei MIX CON CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIX CON CONSTRUCT SRL este 16421405. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000748201, iar codul EUID este ROONRC.J2004000748201.
Unde are sediul MIX CON CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei MIX CON CONSTRUCT SRL este în Str. Titu Maiorescu, bl. E, sc. A, ap. 14, Municipiul Deva, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIX CON CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei MIX CON CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIX CON CONSTRUCT SRL?
MIX CON CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 mai 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIX CON CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 781). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MIX CON CONSTRUCT SRL?
În 2025, MIX CON CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 312 mii lei și un profit net de 157 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIX CON CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MIX CON CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.