Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA10 ani pe piață

MIVALECON CONSTRUCT SRL

CUI 35306151J39/690/2015

GURA CALIȚEI, Sat Gura Caliței, Comuna Gura Caliței, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 668 mii lei, 2 angajați.

Despre MIVALECON CONSTRUCT SRL

MIVALECON CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 2015 cu numărul J39/690/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 35306151, cu sediul în Gura Caliței, județul Vrancea. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+77% față de 2024), un profit net de 668 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2017 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,7 mil lei la 1,8 mil lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
35306151
Nr. Registrul Comerțului
J39/690/2015
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 decembrie 2015
EUID
ROONRC.J39/690/2015
Cod poștal
627160

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 27.09.2023

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,8 mil lei

+77% față de 2024

Profit net
668 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
668 mii lei
Datorii
514 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
37,5%
Cifră / angajat
891 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 362.577 lei; profit net 277.643 lei20162017: cifra de afaceri 1.658.541 lei; profit net 779.471 lei20172018: cifra de afaceri 1.825.338 lei; profit net 867.951 lei20182023: cifra de afaceri 90.444 lei; profit net 38.354 lei20232024: cifra de afaceri 1.007.368 lei; profit net 759.436 lei20242025: cifra de afaceri 1.781.027 lei; profit net 667.991 lei2025
Indicator (lei)201620172018202320242025
Cifra de afaceri netă363 mii1,7 mil1,8 mil90 mii1 mil1,8 mil
Venituri totale363 mii1,7 mil1,8 mil90 mii1 mil1,8 mil
Cheltuieli totale74 mii863 mii942 mii51 mii251 mii1 mil
Profit / pierdere brută289 mii796 mii886 mii39 mii785 mii739 mii
Profit / pierdere netă278 mii779 mii868 mii38 mii759 mii668 mii
Număr mediu de angajați111142
Active imobilizate13 mii8.588114 mii———
Active circulante276 mii1 mil891 mii813 mii689 mii1,2 mil
din care stocuri—————9.151
creanțe38 mii737 mii636 mii787 mii683 mii1,1 mil
casa și conturi la bănci238 mii283 mii255 mii26 mii5.99534 mii
Datorii8.59519 mii137 mii146 mii358 mii514 mii
Capitaluri proprii281 mii1 mil868 mii667 mii330 mii668 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 19 din 284 în județul Vrancea și locul 1.521 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

Întrebări frecvente despre MIVALECON CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei MIVALECON CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIVALECON CONSTRUCT SRL este 35306151. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/690/2015, iar codul EUID este ROONRC.J39/690/2015.

Unde are sediul MIVALECON CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei MIVALECON CONSTRUCT SRL este în GURA CALIȚEI, Sat Gura Caliței, Comuna Gura Caliței, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627160, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MIVALECON CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei MIVALECON CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MIVALECON CONSTRUCT SRL?

MIVALECON CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MIVALECON CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0764 *** 835). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MIVALECON CONSTRUCT SRL?

În 2025, MIVALECON CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 668 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MIVALECON CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, MIVALECON CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează