MIVA TELECOM SRL
HĂRMANULUI, bl. 1, ap. 29, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 490 mii lei, profit net 61 mii lei, 3 angajați.
Despre MIVA TELECOM SRL
MIVA TELECOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 octombrie 2012 cu numărul J8/1554/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30735519, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de instalații electrice” (cod CAEN 4321). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 490 mii lei (+44% față de 2024), un profit net de 61 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 364 mii lei la 490 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 noiembrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30735519
- Nr. Registrul Comerțului
- J8/1554/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J8/1554/2012
- Cod poștal
- 500250
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 07.11.2012
din 01.04.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 490 mii lei
- Profit net
- 61 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 14 mii lei
- Datorii
- 97 mii lei
- Active totale
- 115 mii lei
- Marjă netă
- 12,5%
- Cifră / angajat
- 163 mii lei
+44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 267 mii | 341 mii | 348 mii | 408 mii | 446 mii | 364 mii | 446 mii | 376 mii | 341 mii | 490 mii |
| Venituri totale | 274 mii | 341 mii | 348 mii | 417 mii | 448 mii | 365 mii | 446 mii | 376 mii | 342 mii | 492 mii |
| Cheltuieli totale | 249 mii | 279 mii | 281 mii | 348 mii | 336 mii | 356 mii | 406 mii | 392 mii | 401 mii | 421 mii |
| Profit / pierdere brută | 25 mii | 62 mii | 67 mii | 69 mii | 112 mii | 8.641 | 40 mii | -16 mii | -59 mii | 71 mii |
| Profit / pierdere netă | 22 mii | 58 mii | 63 mii | 65 mii | 108 mii | 5.629 | 36 mii | -19 mii | -64 mii | 61 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 49 mii | 75 mii | 54 mii | 37 mii | 136 mii | 99 mii | 71 mii | 38 mii | 14 mii | 12 mii |
| Active circulante | 67 mii | 84 mii | 147 mii | 141 mii | 178 mii | 186 mii | 83 mii | 82 mii | 54 mii | 98 mii |
| din care stocuri | 248 | 248 | 248 | 247 | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 23 mii | 59 mii | 51 mii | 44 mii | 96 mii | 83 mii | 68 mii | 57 mii | 50 mii | 94 mii |
| casa și conturi la bănci | 44 mii | 25 mii | 75 mii | 97 mii | 83 mii | 103 mii | 15 mii | 24 mii | 3.937 | 3.960 |
| Cheltuieli în avans | 913 | 62 | 282 | 153 | 746 | 786 | 1.023 | 2.708 | 3.229 | 4.429 |
| Datorii | 95 mii | 100 mii | 79 mii | 42 mii | 71 mii | 36 mii | 119 mii | 105 mii | 112 mii | 97 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 5.842 | 3.505 |
| Capitaluri proprii | 22 mii | 59 mii | 122 mii | 137 mii | 244 mii | 250 mii | 36 mii | 17 mii | -47 mii | 14 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 128 din 327 în județul Brașov și locul 3.397 din 8.173 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4321 – Lucrări de instalații electrice.
Firme similare din județul Brașov
- DOOR SYSTEMS INSTAL S.R.L. · Brașov511 mii lei · 5 ang.
- ELESIS POWER S.R.L. · Sânpetru507 mii lei · 1 ang.
- R & B INSTAL SRL · Bod501 mii lei · 1 ang.
- TENNE SYSTEMS SRL · Brașov495 mii lei · 1 ang.
- OT ELECTRICITY PRO S.R.L. · Rupea488 mii lei · 3 ang.
- CLEMA PREST SRL · Făgăraș487 mii lei · 1 ang.
- 3 ZMEI ENERGY S.R.L. · Brașov486 mii lei · 1 ang.
- SAN SMART REAL CONNECT TELECOM S.R.L. · Simon (com. Bran)481 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4321 – Lucrări de instalații electrice
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea altor echipamente
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu
- 6120 Activități de telecomunicații prin rețele fără cablu (exclusiv prin satelit)
- 6130 Activități de telecomunicații prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre MIVA TELECOM SRL
Care este CUI-ul firmei MIVA TELECOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIVA TELECOM SRL este 30735519, iar codul de TVA este RO30735519. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J8/1554/2012, iar codul EUID este ROONRC.J8/1554/2012.
Unde are sediul MIVA TELECOM SRL?
Sediul social al firmei MIVA TELECOM SRL este în HĂRMANULUI, bl. 1, ap. 29, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500250, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIVA TELECOM SRL?
Activitatea principală a firmei MIVA TELECOM SRL este „Lucrări de instalații electrice”, cod CAEN 4321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIVA TELECOM SRL?
MIVA TELECOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 octombrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIVA TELECOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 029). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MIVA TELECOM SRL?
În 2025, MIVA TELECOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 490 mii lei și un profit net de 61 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIVA TELECOM SRL plătitoare de TVA?
Da. MIVA TELECOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 noiembrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.