MITERAMAS S.R.L.
DORIN PAVEL, Municipiul Sebeș, Alba
În 2025: cifra de afaceri 600 mii lei, profit net 15 mii lei, 3 angajați.
Despre MITERAMAS S.R.L.
MITERAMAS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 2019 cu numărul J2019000366012 și codul unic de înregistrare (CUI) 40539200, cu sediul în Sebeș, județul Alba. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5610). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 600 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 15 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 724 mii lei la 600 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022.
Date de identificare
- CUI
- 40539200
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000366012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 ianuarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000366012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.10.2022
reactivat 21.06.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 600 mii lei
- Profit net
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 204 mii lei
- Datorii
- 37 mii lei
- Active totale
- 242 mii lei
- Marjă netă
- 2,5%
- Cifră / angajat
- 200 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 15% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 724 mii | 784 mii | 605 mii | 600 mii |
| Venituri totale | 0 | 724 mii | 784 mii | 605 mii | 600 mii |
| Cheltuieli totale | 306 | 492 mii | 646 mii | 538 mii | 565 mii |
| Profit / pierdere brută | -306 | 232 mii | 139 mii | 67 mii | 35 mii |
| Profit / pierdere netă | -306 | 225 mii | 131 mii | 50 mii | 15 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | — | 134 mii | 146 mii | 114 mii | 78 mii |
| Active circulante | 894 | 139 mii | 154 mii | 114 mii | 164 mii |
| din care stocuri | — | 32 mii | 30 mii | 81 mii | 98 mii |
| creanțe | — | 25 mii | 2.076 | 14 mii | 1.916 |
| casa și conturi la bănci | 894 | 82 mii | 122 mii | 19 mii | 64 mii |
| Datorii | 1.000 | 48 mii | 41 mii | 39 mii | 37 mii |
| Capitaluri proprii | -106 | 225 mii | 259 mii | 189 mii | 204 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 21 din 86 în județul Alba și locul 1.250 din 4.101 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5610 – Restaurante.
Firme similare din județul Alba
- SALON DI ANGELLO SRL · Blaj695 mii lei · 9 ang.
- TOPSIN INNOVATION SRL · Alba Iulia690 mii lei · 3 ang.
- GEA EVENT SRL · Aiud647 mii lei · 6 ang.
- RAY APUSENI S.R.L. · Câmpeni643 mii lei · 4 ang.
- NOAH CAFFE BISTRO S.R.L. · Blaj588 mii lei · 5 ang.
- SINERGATES SRL · Sebeș468 mii lei · 4 ang.
- METROPOL FAMOISA SRL · Sebeș462 mii lei · 4 ang.
- GYCLASSIC SRL · Abrud461 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5610 – Restaurante
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 5210 Depozitări
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre MITERAMAS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MITERAMAS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MITERAMAS S.R.L. este 40539200, iar codul de TVA este RO40539200. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000366012, iar codul EUID este ROONRC.J2019000366012.
Unde are sediul MITERAMAS S.R.L.?
Sediul social al firmei MITERAMAS S.R.L. este în DORIN PAVEL, Municipiul Sebeș, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MITERAMAS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MITERAMAS S.R.L. este „Restaurante”, cod CAEN 5610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MITERAMAS S.R.L.?
MITERAMAS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MITERAMAS S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MITERAMAS S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sebeș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MITERAMAS S.R.L.?
În 2025, MITERAMAS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 600 mii lei și un profit net de 15 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MITERAMAS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MITERAMAS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.