MIROVID STAR SRL
IMAȘULUI, Sat Afumați, Comuna Afumați, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 713 mii lei, 2 angajați.
Despre MIROVID STAR SRL
MIROVID STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2011 cu numărul J2011003272237 și codul unic de înregistrare (CUI) 29455493, cu sediul în Afumați, județul Ilfov. Activitatea principală este „Colectarea și epurarea apelor uzate” (cod CAEN 3700). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+73% față de 2024), un profit net de 713 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 327 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29455493
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011003272237
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011003272237
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.02.2022
din 01.02.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 713 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 731 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 2 mil lei
- Marjă netă
- 40%
- Cifră / angajat
- 892 mii lei
+73% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 168 mii | 151 mii | 199 mii | 261 mii | 243 mii | 327 mii | 373 mii | 523 mii | 1 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 168 mii | 151 mii | 199 mii | 261 mii | 243 mii | 333 mii | 386 mii | 524 mii | 1 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 150 mii | 168 mii | 179 mii | 178 mii | 155 mii | 236 mii | 329 mii | 429 mii | 706 mii | 989 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | -17 mii | 20 mii | 83 mii | 88 mii | 97 mii | 56 mii | 95 mii | 327 mii | 796 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | -18 mii | 18 mii | 80 mii | 86 mii | 94 mii | 53 mii | 90 mii | 296 mii | 713 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 58 mii | 33 mii | 9.375 | — | — | 366 mii | 273 mii | 589 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 47 mii | 54 mii | 117 mii | 166 mii | 147 mii | 63 mii | 221 mii | 155 mii | 540 mii | 742 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 75 mii | — | — | 7.876 |
| creanțe | 47 mii | 44 mii | 40 mii | 50 mii | 31 mii | 28 mii | 63 mii | 127 mii | 513 mii | 682 mii |
| casa și conturi la bănci | 477 | 9.169 | 77 mii | 116 mii | 116 mii | 35 mii | 83 mii | 28 mii | 27 mii | 52 mii |
| Datorii | 21 mii | 20 mii | 43 mii | 2.707 | 2.765 | 190 mii | 347 mii | 508 mii | 992 mii | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 84 mii | 66 mii | 84 mii | 164 mii | 145 mii | 239 mii | 147 mii | 237 mii | 551 mii | 731 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 37 în județul Ilfov și locul 45 din 286 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3700 – Colectarea și epurarea apelor uzate.
Firme similare din județul Ilfov
- AQUA TOWN SRL · 1 Decembrie1,6 mil lei · 7 ang.
- BRYANTONY & FABY SRL · Voluntari1,6 mil lei · 4 ang.
- AVANT OPERATIV S.R.L. · Berceni1,4 mil lei · 8 ang.
- M.A. FABIM CONSTRUCT S.R.L. · Voluntari1,3 mil lei · 3 ang.
- ACTIV AQUA SRL · Bragadiru1,3 mil lei · 8 ang.
- DANYALBERTAQUA SRL · Crețești (com. Vidra)1,1 mil lei · 5 ang.
- SUCTIONS & PRESSURE SERVICES SRL · Afumați719 mii lei · 3 ang.
- MAGAZINUL APEI S.R.L. · Otopeni683 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3700 – Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 8123 Alte activități de curățenie
Întrebări frecvente despre MIROVID STAR SRL
Care este CUI-ul firmei MIROVID STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIROVID STAR SRL este 29455493, iar codul de TVA este RO29455493. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011003272237, iar codul EUID este ROONRC.J2011003272237.
Unde are sediul MIROVID STAR SRL?
Sediul social al firmei MIROVID STAR SRL este în IMAȘULUI, Sat Afumați, Comuna Afumați, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIROVID STAR SRL?
Activitatea principală a firmei MIROVID STAR SRL este „Colectarea și epurarea apelor uzate”, cod CAEN 3700. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIROVID STAR SRL?
MIROVID STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIROVID STAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0786 *** 641). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MIROVID STAR SRL?
În 2025, MIROVID STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 713 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIROVID STAR SRL plătitoare de TVA?
Da. MIROVID STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.