Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare9 ani pe piață

MIRCONS GRUP 17 SRL

CUI 37736180J2017001734223

INSULA VERDE, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 345 mii lei, profit net 12 mii lei, 4 angajați.

Despre MIRCONS GRUP 17 SRL

MIRCONS GRUP 17 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2017 cu numărul J2017001734223 și codul unic de înregistrare (CUI) 37736180, cu sediul în Valea Lupului, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide” (cod CAEN 4221). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 345 mii lei (-86% față de 2024), un profit net de 12 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 270 mii lei la 345 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iulie 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
37736180
Nr. Registrul Comerțului
J2017001734223
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
12 iunie 2017
EUID
ROONRC.J2017001734223
Cod poștal
707410

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 03.07.2017

TVA la încasare
Da

din 01.06.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
345 mii lei

-86% față de 2024

Profit net
12 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
324 mii lei
Datorii
62 mii lei
Active totale
743 mii lei
Marjă netă
3,4%
Cifră / angajat
86 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 86% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 4.000 lei20172018: cifra de afaceri 459.107 lei; profit net 245.269 lei20182019: cifra de afaceri 1.263.507 lei; profit net 315.286 lei20192020: cifra de afaceri 995.579 lei; profit net 326.046 lei20202021: cifra de afaceri 270.143 lei; profit net 170.968 lei20212022: cifra de afaceri 55.200 lei; pierdere netă 61.121 lei20222023: cifra de afaceri 1.095.600 lei; profit net 525.747 lei20232024: cifra de afaceri 2.470.235 lei; profit net 443.501 lei20242025: cifra de afaceri 344.920 lei; profit net 11.637 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă—459 mii1,3 mil996 mii270 mii55 mii1,1 mil2,5 mil345 mii
Venituri totale0723 mii1,7 mil1,3 mil432 mii291 mii1,3 mil2,6 mil825 mii
Cheltuieli totale4.000473 mii1,3 mil969 mii259 mii351 mii812 mii2,1 mil811 mii
Profit / pierdere brută-4.000250 mii326 mii335 mii173 mii-61 mii537 mii515 mii14 mii
Profit / pierdere netă-4.000245 mii315 mii326 mii171 mii-61 mii526 mii444 mii12 mii
Număr mediu de angajați—13311394
Active imobilizate—275 mii495 mii374 mii517 mii864 mii1,6 mil1,1 mil664 mii
Active circulante1.200262 mii382 mii366 mii173 mii1,1 mil585 mii396 mii79 mii
din care stocuri—12 mii6657.84923 mii31 mii058 mii30 mii
creanțe7609.06031 mii52 mii147 mii984 mii573 mii330 mii47 mii
casa și conturi la bănci440242 mii350 mii306 mii3.18140 mii12 mii8.0102.223
Datorii5.000296 mii320 mii79 mii84 mii559 mii519 mii487 mii62 mii
Venituri în avans———00911 mii700 mii527 mii357 mii
Capitaluri proprii-3.800241 mii557 mii662 mii606 mii448 mii973 mii444 mii324 mii
din care capital subscris vărsat200—200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 25 din 33 în județul Iași și locul 627 din 1.018 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4221 – Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre MIRCONS GRUP 17 SRL

Care este CUI-ul firmei MIRCONS GRUP 17 SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIRCONS GRUP 17 SRL este 37736180, iar codul de TVA este RO37736180. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001734223, iar codul EUID este ROONRC.J2017001734223.

Unde are sediul MIRCONS GRUP 17 SRL?

Sediul social al firmei MIRCONS GRUP 17 SRL este în INSULA VERDE, Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului, Iași, județul Iași, cod poștal 707410, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MIRCONS GRUP 17 SRL?

Activitatea principală a firmei MIRCONS GRUP 17 SRL este „Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide”, cod CAEN 4221. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MIRCONS GRUP 17 SRL?

MIRCONS GRUP 17 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MIRCONS GRUP 17 SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 193). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MIRCONS GRUP 17 SRL?

În 2025, MIRCONS GRUP 17 SRL a raportat o cifră de afaceri de 345 mii lei și un profit net de 12 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MIRCONS GRUP 17 SRL plătitoare de TVA?

Da. MIRCONS GRUP 17 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 iulie 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează