MIORITA SRL
TRANSILVANIEI, Municipiul Botoșani, Botoșani
În 2025: cifra de afaceri 373 mii lei, profit net 18 mii lei, 4 angajați.
Despre MIORITA SRL
MIORITA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 1991 cu numărul J1991000288079 și codul unic de înregistrare (CUI) 606903, cu sediul în Botoșani, județul Botoșani. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 373 mii lei (-7% față de 2024), un profit net de 18 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 243 mii lei la 373 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 606903
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000288079
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 mai 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000288079
- Cod poștal
- 710356
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.01.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 373 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 248 mii lei
- Datorii
- 25 mii lei
- Active totale
- 273 mii lei
- Marjă netă
- 4,9%
- Cifră / angajat
- 93 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 9% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 430 mii | 455 mii | 434 mii | 469 mii | 332 mii | 243 mii | 288 mii | 335 mii | 402 mii | 373 mii |
| Venituri totale | 509 mii | 546 mii | 523 mii | 578 mii | 461 mii | 321 mii | 378 mii | 427 mii | 504 mii | 473 mii |
| Cheltuieli totale | 458 mii | 489 mii | 502 mii | 554 mii | 457 mii | 308 mii | 346 mii | 403 mii | 445 mii | 455 mii |
| Profit / pierdere brută | 52 mii | 57 mii | 21 mii | 24 mii | 4.019 | 13 mii | 32 mii | 24 mii | 60 mii | 18 mii |
| Profit / pierdere netă | 47 mii | 52 mii | 17 mii | 20 mii | 1.655 | 12 mii | 29 mii | 22 mii | 58 mii | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 6 | 7 | 4 | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 177 mii | 152 mii | 132 mii | 110 mii | 97 mii | 92 mii | 91 mii | 90 mii | 126 mii | 119 mii |
| Active circulante | 6.202 | 74 mii | 81 mii | 101 mii | 92 mii | 96 mii | 104 mii | 125 mii | 122 mii | 154 mii |
| din care stocuri | 3.841 | 2.342 | 2.825 | 5.753 | 4.189 | 1.570 | 4.443 | 2.875 | 3.520 | 6.600 |
| creanțe | 550 | 300 | — | 221 | — | — | -709 | 1.556 | 6.686 | 3.118 |
| casa și conturi la bănci | 1.811 | 71 mii | 78 mii | 95 mii | 87 mii | 94 mii | 100 mii | 121 mii | 112 mii | 144 mii |
| Cheltuieli în avans | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 | 380 |
| Datorii | 70 mii | 61 mii | 54 mii | 55 mii | 31 mii | 18 mii | 26 mii | 24 mii | 19 mii | 25 mii |
| Capitaluri proprii | 113 mii | 165 mii | 159 mii | 156 mii | 158 mii | 170 mii | 170 mii | 191 mii | 229 mii | 248 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 | 2.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 33 din 67 în județul Botoșani și locul 2.945 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
Firme similare din județul Botoșani
- CĂSUȚA BALOANELOR SRL · Botoșani424 mii lei · 2 ang.
- SARAMIPAN SRL · Botoșani402 mii lei · 0 ang.
- J'ADORE CHOCO SRL · Botoșani386 mii lei · 1 ang.
- CHIC SAVORETTE SRL · Dorohoi382 mii lei · 1 ang.
- NATURAL DEEA CAKES S.R.L. · Botoșani355 mii lei · 0 ang.
- GIUROPAN SRL · Cândești352 mii lei · 2 ang.
- AXIMIRAL HARMONY SRL · Dorohoi335 mii lei · 5 ang.
- PATISIM NUMBER ONE S.R.L. · Durnești310 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 153 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 17567/306/202606.10.2026
rectificare carte funciară
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 671/91/202518.09.2026
pretenţii
Curtea de Apel Galati · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant reclamanta
- 55355/299/202615.09.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 98801,10 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 2102/97/2025/a907.09.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar notificare nr.662/07.08.2026
Tribunalul Hunedoara · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 14535/236/202601.09.2026
validare poprire
Judecătoria Giurgiu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 9981/225/202618.08.2026
validare poprire dosar executare nr. CDP517/2024
Judecătoria Drobetaturnuseverin · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2411/231/202617.08.2026
plângere împotriva încheierii de carte funciară (Art.52 alin.2 Legea nr.7/1996)
Tribunalul Vrancea · Revizuire - Apel · Civil · calitate: Apelant
- 9790/225/202612.08.2026
validare poprire dosar executare nr. 872/2024
Judecătoria Drobetaturnuseverin · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 14747/231/202523.07.2026
constatare nulitate act REVIZUIRE SENTINŢĂ CIVILĂ
Tribunalul Vrancea · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant
- 3165/219/2026/a122.07.2026
suspendare provizorie
Judecătoria Dej · Fond · Civil · calitate: Contestator
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5611 Restaurante
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre MIORITA SRL
Care este CUI-ul firmei MIORITA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIORITA SRL este 606903, iar codul de TVA este RO606903. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000288079, iar codul EUID este ROONRC.J1991000288079.
Unde are sediul MIORITA SRL?
Sediul social al firmei MIORITA SRL este în TRANSILVANIEI, Municipiul Botoșani, Botoșani, județul Botoșani, cod poștal 710356, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIORITA SRL?
Activitatea principală a firmei MIORITA SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIORITA SRL?
MIORITA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 mai 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIORITA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0231 *** 144). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MIORITA SRL?
În 2025, MIORITA SRL a raportat o cifră de afaceri de 373 mii lei și un profit net de 18 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIORITA SRL plătitoare de TVA?
Da. MIORITA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.