MINITEC SOLUTIONS SRL
JOHANN HEINRICH PESTALOZZI, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 72 mii lei, 3 angajați.
Despre MINITEC SOLUTIONS SRL
MINITEC SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 octombrie 2009 cu numărul J35/1795/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 23951757, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente” (cod CAEN 4669). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (-23% față de 2024), un profit net de 72 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,5 mil lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 ianuarie 2014 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23951757
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/1795/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 octombrie 2009
- EUID
- ROONRC.J35/1795/2009
- Cod poștal
- 300115
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 22.01.2014
din 22.01.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 72 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 292 mii lei
- Datorii
- 280 mii lei
- Active totale
- 573 mii lei
- Marjă netă
- 4,5%
- Cifră / angajat
- 526 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 1,6 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 2,8 mil | 2,7 mil | 2,1 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 260 mii | 349 mii | 381 mii | 129 mii | 216 mii | 70 mii | 826 mii | 611 mii | 294 mii | 85 mii |
| Profit / pierdere netă | 215 mii | 332 mii | 360 mii | 117 mii | 203 mii | 56 mii | 799 mii | 589 mii | 249 mii | 72 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 39 mii | 207 mii | 136 mii | 77 mii | 22 mii | 8.359 | 62 mii | 91 mii | 80 mii | 65 mii |
| Active circulante | 500 mii | 516 mii | 607 mii | 508 mii | 725 mii | 797 mii | 1,9 mil | 1 mil | 620 mii | 507 mii |
| din care stocuri | 130 mii | 256 mii | 230 mii | 260 mii | 347 mii | 317 mii | 428 mii | 385 mii | 259 mii | 334 mii |
| creanțe | 206 mii | 207 mii | 326 mii | 148 mii | 288 mii | 191 mii | 1,3 mil | 358 mii | 140 mii | 158 mii |
| casa și conturi la bănci | 164 mii | 53 mii | 51 mii | 100 mii | 90 mii | 289 mii | 138 mii | 301 mii | 221 mii | 15 mii |
| Cheltuieli în avans | 813 | 2.481 | 693 | 421 | 1.300 | 237 | 880 | 86 | 868 | 481 |
| Datorii | 325 mii | 393 mii | 383 mii | 293 mii | 367 mii | 720 mii | 1,1 mil | 545 mii | 452 mii | 280 mii |
| Capitaluri proprii | 216 mii | 332 mii | 361 mii | 292 mii | 382 mii | 85 mii | 799 mii | 590 mii | 250 mii | 292 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 600 | 600 | 600 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 20 din 46 în județul Timiș și locul 158 din 543 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4669 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente.
Firme similare din județul Timiș
- GER ELETTRONICA S.R.L. · Timișoara2,3 mil lei · 0 ang.
- INDUSTRIAL AIR SRL · Săcălaz2,3 mil lei · 7 ang.
- BRADUL ALB SRL · Dumbrăvița2 mil lei · 3 ang.
- HI-TECH MACHINES & INVENTING SRL · Lugoj1,7 mil lei · 1 ang.
- DORTON PREST SRL · Giulvăz1,5 mil lei · 2 ang.
- ATLAS STORAGE LOGISTICS SRL · Chișoda (com. Giroc)991 mii lei · 1 ang.
- MATIB TRADE S.R.L. · Giroc923 mii lei · 1 ang.
- THETA POWER S.R.L. · Timișoara661 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4669 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Întrebări frecvente despre MINITEC SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei MINITEC SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MINITEC SOLUTIONS SRL este 23951757, iar codul de TVA este RO23951757. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/1795/2009, iar codul EUID este ROONRC.J35/1795/2009.
Unde are sediul MINITEC SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei MINITEC SOLUTIONS SRL este în JOHANN HEINRICH PESTALOZZI, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300115, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MINITEC SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei MINITEC SOLUTIONS SRL este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente”, cod CAEN 4669. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MINITEC SOLUTIONS SRL?
MINITEC SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 octombrie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MINITEC SOLUTIONS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MINITEC SOLUTIONS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Timișoara sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MINITEC SOLUTIONS SRL?
În 2025, MINITEC SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 72 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MINITEC SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. MINITEC SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 ianuarie 2014 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.