Sari la conținut
mandat administratori expirat; funcțiunePlătitor TVA27 ani pe piață

MIN-EST SA

CUI 7842022J36/46/1999

Com. MAHMUDIA, Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea

În 2024: cifra de afaceri 2,6 mil lei, pierdere netă 4,7 mil lei, 56 angajați.

Despre MIN-EST SA

MIN-EST SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 februarie 1999 cu numărul J36/46/1999 și codul unic de înregistrare (CUI) 7842022, cu sediul în Mahmudia, județul Tulcea. Activitatea principală este „Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei” (cod CAEN 0811). Firma are 27 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,6 mil lei (-30% față de 2023), o pierdere netă de 4,7 mil lei și 56 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 9,5 mil lei la 2,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 noiembrie 1995.

Date de identificare

CUI
7842022
Nr. Registrul Comerțului
J36/46/1999
Formă juridică
SA
Data înregistrării
10 februarie 1999
EUID
ROONRC.J36/46/1999
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 03.11.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
2,6 mil lei

-30% față de 2023

Pierdere netă
4,7 mil lei
Angajați (medie)
56
Capitaluri proprii
-7,8 mil lei
Datorii
23,7 mil lei
Active totale
17,1 mil lei
Marjă netă
-183,6%
Cifră / angajat
46 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (139%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 7.680.412 lei; pierdere netă 1.718.842 lei20162017: cifra de afaceri 8.889.323 lei; profit net 1.422 lei20172018: cifra de afaceri 9.492.227 lei; profit net 39.870 lei20182019: cifra de afaceri 10.248.357 lei; profit net 471.586 lei20192020: cifra de afaceri 9.498.846 lei; profit net 284.703 lei20202021: cifra de afaceri 10.796.151 lei; profit net 1.532.689 lei20212022: cifra de afaceri 8.182.310 lei; pierdere netă 604.024 lei20222023: cifra de afaceri 3.655.629 lei; pierdere netă 3.653.227 lei20232024: cifra de afaceri 2.576.665 lei; pierdere netă 4.730.262 lei2024
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232024
Cifra de afaceri netă7,7 mil8,9 mil9,5 mil10,2 mil9,5 mil10,8 mil8,2 mil3,7 mil2,6 mil
Venituri totale5,3 mil7,9 mil9,2 mil9,9 mil9,8 mil11,3 mil8,2 mil4 mil2,1 mil
Cheltuieli totale7,1 mil7,8 mil9,2 mil9,4 mil9,6 mil9,8 mil8,8 mil7,6 mil6,9 mil
Profit / pierdere brută-1,7 mil1.42240 mii472 mii285 mii1,5 mil-604 mii-3,7 mil-4,7 mil
Profit / pierdere netă-1,7 mil1.42240 mii472 mii285 mii1,5 mil-604 mii-3,7 mil-4,7 mil
Număr mediu de angajați101010556664606056
Active imobilizate3,6 mil3,3 mil3,4 mil3,7 mil3,6 mil3,6 mil3,3 mil15,2 mil14,4 mil
Active circulante3 mil3,2 mil2,4 mil2 mil2,9 mil4,9 mil3,9 mil2,7 mil2,7 mil
din care stocuri1,5 mil1,2 mil1,1 mil681 mii820 mii1,3 mil1,5 mil1,9 mil1,4 mil
creanțe1,5 mil1,8 mil1,2 mil1,3 mil2 mil3,6 mil2,3 mil853 mii886 mii
casa și conturi la bănci——76 mii19 mii88 mii35 mii90 mii18 mii484 mii
Cheltuieli în avans82 mii82 mii82 mii86 mii92 mii57 mii132 mii24 mii18 mii
Datorii17,8 mil17,7 mil16,7 mil16,3 mil16,7 mil17,1 mil16,5 mil19,8 mil23,7 mil
Provizioane810 mii829 mii1,1 mil960 mii1 mil1,1 mil1,1 mil1,1 mil1,1 mil
Capitaluri proprii-12 mil-12 mil-11,9 mil-11,5 mil-11,2 mil-9,6 mil-10,2 mil-3 mil-7,8 mil
din care capital subscris vărsat15,2 mil15,2 mil15,2 mil15,2 mil15,2 mil15,2 mil15,2 mil15,2 mil15,2 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 5 din 11 în județul Tulcea și locul 97 din 227 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 0811 – Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei.

Firme similare din județul Tulcea

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 40166/299/202631.07.2026

    cerere de valoare redusă 22804,80 LEI

    Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 28744/300/202525.09.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0811 – Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei

  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
  • 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 8010 Activități de protecție și gardă
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre MIN-EST SA

Care este CUI-ul firmei MIN-EST SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIN-EST SA este 7842022, iar codul de TVA este RO7842022. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J36/46/1999, iar codul EUID este ROONRC.J36/46/1999.

Unde are sediul MIN-EST SA?

Sediul social al firmei MIN-EST SA este în Com. MAHMUDIA, Sat Mahmudia, Comuna Mahmudia, Tulcea, județul Tulcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MIN-EST SA?

Activitatea principală a firmei MIN-EST SA este „Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei”, cod CAEN 0811. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MIN-EST SA?

MIN-EST SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 februarie 1999, deci are 27 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MIN-EST SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0240 *** 285). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MIN-EST SA?

În 2024, MIN-EST SA a raportat o cifră de afaceri de 2,6 mil lei și o pierdere netă de 4,7 mil lei, cu 56 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MIN-EST SA plătitoare de TVA?

Da. MIN-EST SA este înregistrată în scopuri de TVA din 3 noiembrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează