MILEX 2000 SRL
Com. Chirnogi, Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călărași
În 2025: cifra de afaceri 11,5 mil lei, profit net 275 mii lei, 8 angajați.
Despre MILEX 2000 SRL
MILEX 2000 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2000 cu numărul J2000000169518 și codul unic de înregistrare (CUI) 13231279, cu sediul în Chirnogi, județul Călărași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule” (cod CAEN 4730). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,5 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 275 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9,2 mil lei la 11,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 13231279
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000169518
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iulie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000169518
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 27.07.2000
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Olteniţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 11,5 mil lei
- Profit net
- 275 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 1,6 mil lei
- Datorii
- 707 mii lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- 2,4%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7,2 mil | 6,7 mil | 7,4 mil | 8,2 mil | 6,9 mil | 9,2 mil | 10,9 mil | 10 mil | 11,5 mil | 11,5 mil |
| Venituri totale | 7,2 mil | 6,7 mil | 7,4 mil | 8,2 mil | 7 mil | 9,2 mil | 11 mil | 10 mil | 11,6 mil | 11,5 mil |
| Cheltuieli totale | 6,7 mil | 6,4 mil | 7,2 mil | 8 mil | 6,8 mil | 9 mil | 11 mil | 9,9 mil | 11,4 mil | 11,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 488 mii | 350 mii | 185 mii | 152 mii | 155 mii | 235 mii | 63 mii | 91 mii | 191 mii | 405 mii |
| Profit / pierdere netă | 406 mii | 290 mii | 147 mii | 119 mii | 120 mii | 195 mii | 40 mii | 61 mii | 152 mii | 275 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 7 | 7 | 8 | 8 | 9 | 8 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 267 mii | 212 mii | 220 mii | 151 mii | 87 mii | 178 mii | 354 mii | 307 mii | 216 mii | 149 mii |
| Active circulante | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,2 mil |
| din care stocuri | 173 mii | 258 mii | 216 mii | 251 mii | 324 mii | 355 mii | 434 mii | 424 mii | 448 mii | 531 mii |
| creanțe | 1,5 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 69 mii | 158 mii | 68 mii | 164 mii | 719 mii | 746 mii | 322 mii | 56 mii | 675 mii | 259 mii |
| Datorii | 1,1 mil | 497 mii | 389 mii | 217 mii | 718 mii | 486 mii | 1 mil | 844 mii | 1,2 mil | 707 mii |
| Capitaluri proprii | 983 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 18 în județul Călărași și locul 235 din 907 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule.
Firme similare din județul Călărași
- TOS SRL · Budești14,3 mil lei · 10 ang.
- MECOM BEN SRL · Budești11,5 mil lei · 9 ang.
- VOLTAZO OIL S.R.L. · Curcani11,2 mil lei · 7 ang.
- COMERT CRISTINA SRL · Frumușani10,9 mil lei · 10 ang.
- ȘTEFAN INDUSTRY GROUP SRL · Fundeni7 mil lei · 3 ang.
- TRANS AVANTAJ SRL · Călărași6,2 mil lei · 13 ang.
- OILENERGY CONS S.R.L. · Fundulea4,9 mil lei · 12 ang.
- VUU OCTAV OIL S.R.L. · Vasilați2,5 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 31882/94/202322.12.2023
validare poprire 49/2020
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 644/116/202312.05.2023
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Calarasi · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4730 – Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4635 Comerț cu ridicata al produselor din tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre MILEX 2000 SRL
Care este CUI-ul firmei MILEX 2000 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MILEX 2000 SRL este 13231279, iar codul de TVA este RO13231279. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000169518, iar codul EUID este ROONRC.J2000000169518.
Unde are sediul MILEX 2000 SRL?
Sediul social al firmei MILEX 2000 SRL este în Com. Chirnogi, Sat Chirnogi, Comuna Chirnogi, Călărași, județul Călărași, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MILEX 2000 SRL?
Activitatea principală a firmei MILEX 2000 SRL este „Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule”, cod CAEN 4730. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MILEX 2000 SRL?
MILEX 2000 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MILEX 2000 SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0242 *** 275). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MILEX 2000 SRL?
În 2025, MILEX 2000 SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,5 mil lei și un profit net de 275 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MILEX 2000 SRL plătitoare de TVA?
Da. MILEX 2000 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 iulie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.