MIKOS PLUS SRL
RUSCIORULUI, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2024: cifra de afaceri 751 mii lei, pierdere netă 177 mii lei, 2 angajați.
Despre MIKOS PLUS SRL
MIKOS PLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2014 cu numărul J32/1047/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33870811, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 11 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 751 mii lei (-80% față de 2023), o pierdere netă de 177 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 10 mii lei la 751 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 33870811
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/1047/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 decembrie 2014
- EUID
- ROONRC.J32/1047/2014
- Cod poștal
- 550112
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 751 mii lei
- Pierdere netă
- 177 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -96 mii lei
- Datorii
- 860 mii lei
- Active totale
- 764 mii lei
- Marjă netă
- -23,6%
- Cifră / angajat
- 376 mii lei
-80% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2024; datorii mai mari decât activele (113%); cifra de afaceri a scăzut cu 80% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 609 mii | 162 mii | 475 mii | 10 mii | 520 mii | 1,6 mil | 3,8 mil | 751 mii |
| Venituri totale | 126 mii | 768 mii | 346 mii | 534 mii | 37 mii | 521 mii | 1,6 mil | 3,8 mil | 752 mii |
| Cheltuieli totale | 149 mii | 601 mii | 444 mii | 635 mii | 129 mii | 205 mii | 1,5 mil | 3,6 mil | 929 mii |
| Profit / pierdere brută | -24 mii | 167 mii | -98 mii | -101 mii | -91 mii | 316 mii | 141 mii | 185 mii | -177 mii |
| Profit / pierdere netă | -24 mii | 161 mii | -100 mii | -105 mii | -92 mii | 311 mii | 124 mii | 152 mii | -177 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 4 | 4 | 1 | 1 | 3 | 8 | 2 |
| Active imobilizate | 126 mii | 55 mii | 266 mii | 53 mii | 34 mii | 34 mii | 168 mii | 403 mii | 341 mii |
| Active circulante | 142 mii | 120 mii | 215 mii | 85 mii | 73 mii | 239 mii | 487 mii | 550 mii | 423 mii |
| din care stocuri | 127 mii | 61 mii | 50 mii | 8.171 | 4.945 | 6.305 | 4.975 | 4.945 | 7.135 |
| creanțe | 12 mii | 25 mii | 44 mii | 61 mii | 67 mii | 57 mii | 443 mii | 446 mii | 346 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.859 | 34 mii | 121 mii | 15 mii | 1.535 | 176 mii | 39 mii | 99 mii | 70 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 4.382 | 4.382 | 4.382 | 4.382 | — | — |
| Datorii | 297 mii | 44 mii | 460 mii | 229 mii | 295 mii | 149 mii | 537 mii | 872 mii | 860 mii |
| Capitaluri proprii | -30 mii | 132 mii | 20 mii | -86 mii | -184 mii | 127 mii | 123 mii | 81 mii | -96 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 344 din 803 în județul Sibiu și locul 12.039 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sibiu
- CIS TRANS SRL · Daia (com. Roșia)778 mii lei · 3 ang.
- J&R SELTRANS S.R.L. · Săliște760 mii lei · 2 ang.
- JAN MUELLER LOGISTIK S.R.L. · Alțîna759 mii lei · 1 ang.
- HIRS SPEDITION S.R.L. · Sibiu752 mii lei · 0 ang.
- OCTANAD TRANSPORT S.R.L. · Șelimbăr744 mii lei · 0 ang.
- RAYO TRANS SIB SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Agnita741 mii lei · 1 ang.
- RCD EXPRESS LOGISTIC S.R.L. · Șeica Mare729 mii lei · 2 ang.
- TRANSEURO ROMANIA SRL · Șura Mică721 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
Întrebări frecvente despre MIKOS PLUS SRL
Care este CUI-ul firmei MIKOS PLUS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIKOS PLUS SRL este 33870811. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1047/2014, iar codul EUID este ROONRC.J32/1047/2014.
Unde are sediul MIKOS PLUS SRL?
Sediul social al firmei MIKOS PLUS SRL este în RUSCIORULUI, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550112, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MIKOS PLUS SRL?
Activitatea principală a firmei MIKOS PLUS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MIKOS PLUS SRL?
MIKOS PLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 decembrie 2014, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MIKOS PLUS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MIKOS PLUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MIKOS PLUS SRL?
În 2024, MIKOS PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 751 mii lei și o pierdere netă de 177 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MIKOS PLUS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MIKOS PLUS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.