Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA29 ani pe piață

MIDAS SERV SRL

CUI 9079203J1996001608228

ȘTEFAN CEL MARE, bl. Europa, sc. A, et. 3, ap. 10, Municipiul Pașcani, Iași

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 182 mii lei, profit net 11 mii lei.

Despre MIDAS SERV SRL

MIDAS SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 1996 cu numărul J1996001608228 și codul unic de înregistrare (CUI) 9079203, cu sediul în Pașcani, județul Iași. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 182 mii lei, un profit net de 11 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 110 mii lei la 182 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
9079203
Nr. Registrul Comerțului
J1996001608228
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
22 noiembrie 1996
EUID
ROONRC.J1996001608228
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Paşcani

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
182 mii lei

0% față de 2024

Profit net
11 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
20 mii lei
Datorii
100 mii lei
Active totale
119 mii lei
Marjă netă
6%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-50 mii050 mii100 mii150 mii200 mii2016: cifra de afaceri 185.118 lei; profit net 8.768 lei20162017: cifra de afaceri 176.900 lei; profit net 8.745 lei20172018: cifra de afaceri 126.033 lei; profit net 200 lei20182019: cifra de afaceri 103.553 lei; profit net 412 lei20192020: cifra de afaceri 46.821 lei; pierdere netă 12.903 lei20202021: cifra de afaceri 109.663 lei; profit net 14.595 lei20212022: cifra de afaceri 164.395 lei; profit net 1.219 lei20222023: cifra de afaceri 162.363 lei; profit net 17.149 lei20232024: cifra de afaceri 181.010 lei; profit net 33.648 lei20242025: cifra de afaceri 181.768 lei; profit net 10.924 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă185 mii177 mii126 mii104 mii47 mii110 mii164 mii162 mii181 mii182 mii
Venituri totale185 mii182 mii126 mii105 mii57 mii111 mii166 mii162 mii215 mii190 mii
Cheltuieli totale174 mii171 mii123 mii101 mii68 mii93 mii160 mii143 mii172 mii177 mii
Profit / pierdere brută11 mii11 mii3.1413.557-11 mii18 mii6.19620 mii43 mii13 mii
Profit / pierdere netă8.7688.745200412-13 mii15 mii1.21917 mii34 mii11 mii
Număr mediu de angajați211———————
Active imobilizate——11 mii54 mii35 mii22 mii22 mii14 mii108 mii86 mii
Active circulante71 mii39 mii40 mii27 mii34 mii49 mii26 mii27 mii47 mii33 mii
din care stocuri19 mii6.32622 mii22 mii28 mii48 mii25 mii21 mii23 mii24 mii
creanțe16 mii12 mii2.2653.8784.5853523531.631-1.895371
casa și conturi la bănci36 mii21 mii15 mii9261.1215782523.66326 mii8.855
Cheltuieli în avans——21637 mii40 mii26 mii9.094———
Datorii63 mii24 mii36 mii102 mii106 mii79 mii54 mii20 mii120 mii100 mii
Capitaluri proprii8.76815 mii15 mii16 mii2.93618 mii2.75120 mii34 mii20 mii
din care capital subscris vărsat—200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 176 din 322 în județul Iași și locul 4.265 din 8.010 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor

  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre MIDAS SERV SRL

Care este CUI-ul firmei MIDAS SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIDAS SERV SRL este 9079203. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996001608228, iar codul EUID este ROONRC.J1996001608228.

Unde are sediul MIDAS SERV SRL?

Sediul social al firmei MIDAS SERV SRL este în ȘTEFAN CEL MARE, bl. Europa, sc. A, et. 3, ap. 10, Municipiul Pașcani, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MIDAS SERV SRL?

Activitatea principală a firmei MIDAS SERV SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630.

Când a fost înființată MIDAS SERV SRL?

MIDAS SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 noiembrie 1996, deci are 29 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MIDAS SERV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 757). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MIDAS SERV SRL?

În 2025, MIDAS SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 182 mii lei și un profit net de 11 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MIDAS SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, MIDAS SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează