Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

MIA & ANDY SRL

CUI 21600431J10/531/2007

PRIMĂVERII, Oraș Patârlagele, Buzău

În 2025: cifra de afaceri 3,8 mil lei, profit net 547 mii lei, 9 angajați.

Despre MIA & ANDY SRL

MIA & ANDY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2007 cu numărul J10/531/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21600431, cu sediul în Patârlagele, județul Buzău. Activitatea principală este „Exploatarea forestieră” (cod CAEN 0220). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,8 mil lei (+28% față de 2024), un profit net de 547 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 33 mii lei la 3,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022.

Date de identificare

CUI
21600431
Nr. Registrul Comerțului
J10/531/2007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 aprilie 2007
EUID
ROONRC.J10/531/2007
Cod poștal
127430

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2022

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Pătârlagele

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3,8 mil lei

+28% față de 2024

Profit net
547 mii lei
Angajați (medie)
9
Capitaluri proprii
1,8 mil lei
Datorii
2,9 mil lei
Active totale
4,8 mil lei
Marjă netă
14,6%
Cifră / angajat
417 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil4 mil2016: cifra de afaceri 85.281 lei; pierdere netă 23.958 lei20162017: cifra de afaceri 102.726 lei; pierdere netă 50.361 lei20172018: cifra de afaceri 108.292 lei; pierdere netă 25.276 lei20182019: cifra de afaceri 69.939 lei; pierdere netă 662 lei20192020: cifra de afaceri 34.830 lei; pierdere netă 1.541 lei20202021: cifra de afaceri 33.071 lei; profit net 25.641 lei20212022: cifra de afaceri 2.543.375 lei; profit net 726.146 lei20222023: cifra de afaceri 3.608.698 lei; profit net 458.032 lei20232024: cifra de afaceri 2.924.025 lei; profit net 410.833 lei20242025: cifra de afaceri 3.751.344 lei; profit net 546.908 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă85 mii103 mii108 mii70 mii35 mii33 mii2,5 mil3,6 mil2,9 mil3,8 mil
Venituri totale85 mii110 mii111 mii70 mii35 mii63 mii2,6 mil3,6 mil2,9 mil3,8 mil
Cheltuieli totale108 mii159 mii135 mii69 mii35 mii36 mii1,8 mil3,1 mil2,5 mil3,2 mil
Profit / pierdere brută-23 mii-49 mii-24 mii995-57127 mii751 mii551 mii416 mii568 mii
Profit / pierdere netă-24 mii-50 mii-25 mii-662-1.54126 mii726 mii458 mii411 mii547 mii
Număr mediu de angajați2121116889
Active imobilizate50 mii854855855855854305 mii223 mii694 mii1,2 mil
Active circulante54 mii43 mii35 mii40 mii51 mii47 mii1,3 mil2,7 mil3 mil3,5 mil
din care stocuri49 mii38 mii26 mii33 mii40 mii44 mii287 mii699 mii529 mii753 mii
creanțe7682.7054.5315.0529.1301.709970 mii1,9 mil2,4 mil2,7 mil
casa și conturi la bănci4.0292.1104.0551.4381.42093545 mii111 mii58 mii83 mii
Cheltuieli în avans—————————747
Datorii363 mii354 mii371 mii377 mii389 mii359 mii1,2 mil2 mil2,2 mil2,9 mil
Venituri în avans————————132 mii—
Capitaluri proprii-260 mii-310 mii-335 mii-336 mii-337 mii-312 mii414 mii872 mii1,3 mil1,8 mil
din care capital subscris vărsat300300300300300300300300300300

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 64 în județul Buzău și locul 297 din 3.247 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0220 – Exploatarea forestieră.

Firme similare din județul Buzău

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0220 – Exploatarea forestieră

  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări

Întrebări frecvente despre MIA & ANDY SRL

Care este CUI-ul firmei MIA & ANDY SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MIA & ANDY SRL este 21600431, iar codul de TVA este RO21600431. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J10/531/2007, iar codul EUID este ROONRC.J10/531/2007.

Unde are sediul MIA & ANDY SRL?

Sediul social al firmei MIA & ANDY SRL este în PRIMĂVERII, Oraș Patârlagele, Buzău, județul Buzău, cod poștal 127430, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MIA & ANDY SRL?

Activitatea principală a firmei MIA & ANDY SRL este „Exploatarea forestieră”, cod CAEN 0220. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MIA & ANDY SRL?

MIA & ANDY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MIA & ANDY SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 290). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MIA & ANDY SRL?

În 2025, MIA & ANDY SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,8 mil lei și un profit net de 547 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MIA & ANDY SRL plătitoare de TVA?

Da. MIA & ANDY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează