MHF S.R.L.
Str. PICTOR BARBU ISCOVESCU, sc. A, et. 1, ap. 5, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 375 mii lei, profit net 59 mii lei, 1 angajați.
Despre MHF S.R.L.
MHF S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2011 cu numărul J2011002142355 și codul unic de înregistrare (CUI) 29160425, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea autovehiculelor” (cod CAEN 9531). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 375 mii lei (+34% față de 2024), un profit net de 59 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 264 mii lei la 375 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2025 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 29160425
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011002142355
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 septembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011002142355
- Cod poștal
- 300561
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 14.11.2025
din 14.11.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 375 mii lei
- Profit net
- 59 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -137 mii lei
- Datorii
- 189 mii lei
- Active totale
- 52 mii lei
- Marjă netă
- 15,9%
- Cifră / angajat
- 375 mii lei
+34% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (366%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 134 mii | 196 mii | 173 mii | 212 mii | 197 mii | 264 mii | 284 mii | 296 mii | 280 mii | 375 mii |
| Venituri totale | 134 mii | 196 mii | 173 mii | 212 mii | 197 mii | 264 mii | 284 mii | 296 mii | 280 mii | 425 mii |
| Cheltuieli totale | 166 mii | 204 mii | 194 mii | 228 mii | 186 mii | 252 mii | 301 mii | 311 mii | 312 mii | 358 mii |
| Profit / pierdere brută | -31 mii | -7.481 | -21 mii | -16 mii | 11 mii | 12 mii | -17 mii | -15 mii | -32 mii | 66 mii |
| Profit / pierdere netă | -34 mii | -9.441 | -23 mii | -18 mii | 8.762 | 9.203 | -20 mii | -18 mii | -34 mii | 59 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.318 | 1.428 | 8.384 | 7.029 | 7.029 | 5.420 | 30 mii | 27 mii | 19 mii | 29 mii |
| Active circulante | 7.665 | 8.286 | 7.871 | 1.971 | 16 mii | 48 mii | 44 mii | 34 mii | 20 mii | 22 mii |
| din care stocuri | -365 | -1.207 | -602 | -2.755 | 9.355 | 33 mii | 13 mii | 18 mii | 9.252 | 7.611 |
| creanțe | 2.751 | 4.559 | 1.394 | 1.494 | 3.654 | 6.092 | 360 | 807 | — | 6.782 |
| casa și conturi la bănci | 5.279 | 4.934 | 7.079 | 3.232 | 3.240 | 8.970 | 31 mii | 16 mii | 11 mii | 7.712 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 4.393 | 3.037 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 102 mii | 112 mii | 141 mii | 156 mii | 161 mii | 178 mii | 219 mii | 224 mii | 236 mii | 189 mii |
| Capitaluri proprii | -93 mii | -102 mii | -125 mii | -143 mii | -134 mii | -125 mii | -145 mii | -163 mii | -197 mii | -137 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 148 din 359 în județul Timiș și locul 3.839 din 9.974 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor.
Firme similare din județul Timiș
- BEST REPAIRS SRL · Timișoara386 mii lei · 2 ang.
- RUSS-UP S.R.L. · Satchinez385 mii lei · 3 ang.
- BUM BUM SERVICE S.R.L. · Gătaia383 mii lei · 4 ang.
- RUSCU PRO BUSINESS S.R.L. · Satchinez381 mii lei · 2 ang.
- GAS AUTO CENTER S.R.L. · Săcălaz378 mii lei · 3 ang.
- CCI CRISTI'S SERVICES S.R.L. · Periam377 mii lei · 2 ang.
- AUTO IOJA S.R.L. · Parța365 mii lei · 3 ang.
- MSC STAR SRL · Timișoara363 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9531 – Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre MHF S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MHF S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MHF S.R.L. este 29160425, iar codul de TVA este RO29160425. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011002142355, iar codul EUID este ROONRC.J2011002142355.
Unde are sediul MHF S.R.L.?
Sediul social al firmei MHF S.R.L. este în Str. PICTOR BARBU ISCOVESCU, sc. A, et. 1, ap. 5, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300561, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MHF S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MHF S.R.L. este „Repararea și întreținerea autovehiculelor”, cod CAEN 9531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MHF S.R.L.?
MHF S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MHF S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 514). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MHF S.R.L.?
În 2025, MHF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 375 mii lei și un profit net de 59 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MHF S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MHF S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2025 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.