MF CARNEX SRL
FS, Sat Moceriș, Comuna Lăpușnicu Mare, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 969 mii lei, pierdere netă 57 mii lei, 4 angajați.
Despre MF CARNEX SRL
MF CARNEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2003 cu numărul J2003000586110 și codul unic de înregistrare (CUI) 15715844, cu sediul în Moceriș (com. Lăpușnicu Mare), județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne” (cod CAEN 4722). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 969 mii lei (-13% față de 2024), o pierdere netă de 57 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 563 mii lei la 969 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2015.
Date de identificare
- CUI
- 15715844
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000586110
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 septembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000586110
- Cod poștal
- 327246
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 01.06.2015
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Comunală Bozovici
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 969 mii lei
- Pierdere netă
- 57 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -566 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 471 mii lei
- Marjă netă
- -5,9%
- Cifră / angajat
- 242 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (220%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 485 mii | 519 mii | 566 mii | 650 mii | 593 mii | 563 mii | 638 mii | 889 mii | 1,1 mil | 969 mii |
| Venituri totale | 488 mii | 530 mii | 566 mii | 650 mii | 593 mii | 563 mii | 806 mii | 889 mii | 1,1 mil | 969 mii |
| Cheltuieli totale | 485 mii | 553 mii | 571 mii | 673 mii | 647 mii | 693 mii | 798 mii | 879 mii | 1,1 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 3.838 | -24 mii | -5.043 | -23 mii | -54 mii | -130 mii | 8.274 | 9.839 | 32 mii | -57 mii |
| Profit / pierdere netă | 53 | -29 mii | -11 mii | -30 mii | -59 mii | -136 mii | 211 | 947 | 3.235 | -57 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 46 mii | 56 mii | 190 mii | 152 mii | 112 mii | 180 mii | 244 mii | 244 mii | 403 mii | 374 mii |
| Active circulante | 341 mii | 269 mii | 267 mii | 276 mii | 227 mii | 199 mii | 92 mii | 82 mii | 78 mii | 97 mii |
| din care stocuri | 338 mii | 265 mii | 244 mii | 256 mii | 201 mii | 178 mii | 70 mii | 30 mii | 45 mii | 60 mii |
| creanțe | 24 | 24 | 11 mii | 4.765 | 2.619 | 15 mii | 15 mii | 908 | 9.829 | 3.680 |
| casa și conturi la bănci | 2.957 | 3.203 | 12 mii | 16 mii | 23 mii | 6.084 | 7.192 | 52 mii | 24 mii | 34 mii |
| Datorii | 636 mii | 602 mii | 745 mii | 746 mii | 716 mii | 892 mii | 849 mii | 837 mii | 989 mii | 1 mil |
| Capitaluri proprii | -249 mii | -278 mii | -288 mii | -318 mii | -377 mii | -513 mii | -512 mii | -512 mii | -508 mii | -566 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 14 în județul Caraș-Severin și locul 385 din 794 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- ASIRAL SELENA SRL · Câlnic (mun. Reșița)1,5 mil lei · 4 ang.
- ALBERTO & ROBERTO S.R.L. · Soceni (com. Ezeriș)1,4 mil lei · 4 ang.
- ALEPREP S.R.L. · Bocșa1,2 mil lei · 3 ang.
- D & S PICARN SRL · Reșița623 mii lei · 2 ang.
- ANDESAR S.R.L. · Reșița519 mii lei · 1 ang.
- TMR MIRELA ADAM S.R.L. · Iaz (com. Obreja)494 mii lei · 1 ang.
- CL-FLORIN COM PROD SRL · Băile Herculane370 mii lei · 1 ang.
- UZONI UNIC SRL · Reșița308 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3187/290/202423.04.2024
plângere contravenţională p.v. seria PCSY nr. 079639 din data de 08.04.2024
Judecătoria Resita · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4722 – Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Întrebări frecvente despre MF CARNEX SRL
Care este CUI-ul firmei MF CARNEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MF CARNEX SRL este 15715844, iar codul de TVA este RO15715844. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000586110, iar codul EUID este ROONRC.J2003000586110.
Unde are sediul MF CARNEX SRL?
Sediul social al firmei MF CARNEX SRL este în FS, Sat Moceriș, Comuna Lăpușnicu Mare, Caraș-Severin, Moceriș (com. Lăpușnicu Mare), județul Caraș-Severin, cod poștal 327246, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MF CARNEX SRL?
Activitatea principală a firmei MF CARNEX SRL este „Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne”, cod CAEN 4722. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MF CARNEX SRL?
MF CARNEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 septembrie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MF CARNEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 642). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MF CARNEX SRL?
În 2025, MF CARNEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 969 mii lei și o pierdere netă de 57 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MF CARNEX SRL plătitoare de TVA?
Da. MF CARNEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.