Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

METRON SERV SRL

CUI 6433151J1994000956399

Str. AGRICULTURII, Municipiul Focșani, Vrancea

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 20,2 mil lei, profit net 2,6 mil lei, 77 angajați.

Despre METRON SERV SRL

METRON SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 noiembrie 1994 cu numărul J1994000956399 și codul unic de înregistrare (CUI) 6433151, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 20,2 mil lei (+8% față de 2024), un profit net de 2,6 mil lei și 77 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 14,4 mil lei la 20,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1995.

Date de identificare

CUI
6433151
Nr. Registrul Comerțului
J1994000956399
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 noiembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994000956399
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Vrancea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
20,2 mil lei

+8% față de 2024

Profit net
2,6 mil lei
Angajați (medie)
77
Capitaluri proprii
21,1 mil lei
Datorii
10,1 mil lei
Active totale
31,3 mil lei
Marjă netă
13%
Cifră / angajat
262 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 32% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 7.386.592 lei; profit net 3.025.725 lei20162017: cifra de afaceri 9.263.841 lei; profit net 3.324.040 lei20172018: cifra de afaceri 8.771.383 lei; profit net 4.202.226 lei20182019: cifra de afaceri 9.898.088 lei; profit net 4.260.664 lei20192020: cifra de afaceri 11.172.258 lei; profit net 3.450.294 lei20202021: cifra de afaceri 14.448.745 lei; profit net 3.866.798 lei20212022: cifra de afaceri 20.642.833 lei; profit net 7.448.427 lei20222023: cifra de afaceri 19.277.202 lei; profit net 4.424.788 lei20232024: cifra de afaceri 18.633.347 lei; profit net 2.825.048 lei20242025: cifra de afaceri 20.191.256 lei; profit net 2.622.408 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă7,4 mil9,3 mil8,8 mil9,9 mil11,2 mil14,4 mil20,6 mil19,3 mil18,6 mil20,2 mil
Venituri totale7,7 mil9,3 mil9,1 mil10,5 mil12,7 mil15,3 mil23,5 mil20,1 mil20,9 mil20,6 mil
Cheltuieli totale4,1 mil5,4 mil4,4 mil6,2 mil9,2 mil10,8 mil14,7 mil15,3 mil17,7 mil17,7 mil
Profit / pierdere brută3,6 mil3,9 mil4,7 mil4,3 mil3,5 mil4,5 mil8,8 mil4,8 mil3,2 mil2,9 mil
Profit / pierdere netă3 mil3,3 mil4,2 mil4,3 mil3,5 mil3,9 mil7,4 mil4,4 mil2,8 mil2,6 mil
Număr mediu de angajați30324136394064697477
Active imobilizate3,4 mil5,7 mil8,7 mil16 mil15 mil14,3 mil20,3 mil25,1 mil23,8 mil23,2 mil
Active circulante4,6 mil5,7 mil9,9 mil5,8 mil9,3 mil15,3 mil16,5 mil15,8 mil5,3 mil6,1 mil
din care stocuri36 mii268 mii743 mii996 mii628 mii4,1 mil3,9 mil701 mii423 mii498 mii
creanțe1,3 mil2,1 mil8,3 mil3,8 mil5 mil5,6 mil12 mil14,8 mil4,3 mil5,9 mil
casa și conturi la bănci3,3 mil3,4 mil930 mii1 mil3,7 mil5,6 mil645 mii305 mii583 mii-263 mii
Cheltuieli în avans36 mii32 mii241 mii169 mii169 mii163 mii156 mii156 mii2,2 mil2 mil
Datorii1,5 mil2,9 mil3,4 mil4,1 mil5,3 mil7,9 mil12,8 mil15,1 mil4,8 mil10,1 mil
Venituri în avans155 mii79 mii4,5 mil3,9 mil3,4 mil3,4 mil1,9 mil1,1 mil278 mii72 mii
Capitaluri proprii6,4 mil8,5 mil11 mil13,9 mil15,8 mil18,4 mil22,2 mil24,9 mil26,3 mil21,1 mil
din care capital subscris vărsat3 mil3 mil3 mil3 mil3 mil3 mil3 mil3 mil3 mil3 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 24 în județul Vrancea și locul 31 din 2.874 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7120 – Activități de testări și analize tehnice.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 13 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3956/105/2026/a413.10.2026

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor

    Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 3956/105/2026/a201.10.2026

    contestaţie împotriva tabelului preliminar

    Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Intimat

  • 3956/105/202624.08.2026

    deschiderea procedurii la cererea debitorului

    Tribunalul Prahova · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 901/91/2015/a3001.07.2026

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată SUPLIMENT A11

    Curtea de Apel Galati · Apel · Faliment · calitate: Intimat CREDITOR

  • 901/91/2015/a3009.03.2026

    contestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilor

    Tribunalul Vrancea · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 87/44/202618.02.2026

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată CONTEST ÎN ANULARE DOSAR 901/91/2015/A29 AL CAGL

    Curtea de Apel Galati · Contestaţie în anulare - Apel · Faliment · calitate: Creditor

  • 901/91/2015/a2928.05.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată SUPLIMENT A6

    Curtea de Apel Galati · Apel · Faliment · calitate: Creditor

  • 901/91/2015/a2922.05.2025

    procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată apel sentinta civ nr 110/06.05.2025

    Tribunalul Vrancea · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 627/231/202516.01.2025

    validare poprire

    Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit

  • 17248/231/202426.09.2024

    validare poprire

    Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7120 – Activități de testări și analize tehnice

  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ

Întrebări frecvente despre METRON SERV SRL

Care este CUI-ul firmei METRON SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei METRON SERV SRL este 6433151, iar codul de TVA este RO6433151. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000956399, iar codul EUID este ROONRC.J1994000956399.

Unde are sediul METRON SERV SRL?

Sediul social al firmei METRON SERV SRL este în Str. AGRICULTURII, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are METRON SERV SRL?

Activitatea principală a firmei METRON SERV SRL este „Activități de testări și analize tehnice”, cod CAEN 7120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată METRON SERV SRL?

METRON SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 noiembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma METRON SERV SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0237 *** 964). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are METRON SERV SRL?

În 2025, METRON SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 20,2 mil lei și un profit net de 2,6 mil lei, cu 77 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este METRON SERV SRL plătitoare de TVA?

Da. METRON SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează