METHOS CONSTRUCT ENG SRL
PESCARILOR, bl. FZ9, sc. A, et. 2, ap. 10, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 232 mii lei, pierdere netă 13 mii lei, 1 angajați.
Despre METHOS CONSTRUCT ENG SRL
METHOS CONSTRUCT ENG SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1993 cu numărul J13/3176/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 4272881, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 232 mii lei (-39% față de 2024), o pierdere netă de 13 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 291 mii lei la 232 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 septembrie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 4272881
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/3176/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iunie 1993
- EUID
- ROONRC.J13/3176/1993
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 06.09.2023
din 06.09.2023
reactivat 23.08.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 232 mii lei
- Pierdere netă
- 13 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 38 mii lei
- Datorii
- 109 mii lei
- Active totale
- 147 mii lei
- Marjă netă
- -5,8%
- Cifră / angajat
- 232 mii lei
-39% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 39% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 30 mii | 174 mii | 293 mii | 468 mii | 286 mii | 291 mii | 266 mii | 239 mii | 380 mii | 232 mii |
| Venituri totale | 30 mii | 174 mii | 293 mii | 468 mii | 286 mii | 291 mii | 266 mii | 266 mii | 380 mii | 232 mii |
| Cheltuieli totale | 14 mii | 53 mii | 134 mii | 143 mii | 139 mii | 186 mii | 212 mii | 211 mii | 298 mii | 236 mii |
| Profit / pierdere brută | 17 mii | 121 mii | 160 mii | 325 mii | 146 mii | 105 mii | 53 mii | 55 mii | 83 mii | -4.654 |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 116 mii | 151 mii | 311 mii | 143 mii | 103 mii | 51 mii | 53 mii | 77 mii | -13 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 2.447 | 10 mii | 10 mii | 17 mii | 104 mii | 89 mii | 165 mii | 125 mii | 79 mii |
| Active circulante | 15 mii | 127 mii | 180 mii | 365 mii | 222 mii | 52 mii | 79 mii | 72 mii | 127 mii | 63 mii |
| din care stocuri | — | — | 14 mii | — | 5.535 | 5.535 | 5.535 | 5.535 | — | — |
| creanțe | 24 | 24 mii | 45 mii | 54 mii | 46 mii | 35 mii | 34 mii | 45 mii | 72 mii | 60 mii |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 103 mii | 121 mii | 311 mii | 170 mii | 11 mii | 40 mii | 21 mii | 55 mii | 2.241 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 98 | 8.402 | 8.189 | 10 mii | 11 mii | 7.564 | 299 | 5.047 |
| Datorii | 3.416 | 2.676 | 7.954 | 63 mii | 47 mii | 19 mii | 125 mii | 138 mii | 90 mii | 109 mii |
| Capitaluri proprii | 12 mii | 127 mii | 183 mii | 321 mii | 201 mii | 148 mii | 54 mii | 107 mii | 162 mii | 38 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 294 din 531 în județul Constanța și locul 8.465 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Constanța
- BLUC S.R.L. · Constanța238 mii lei · 1 ang.
- SERVICE CENTRALE LITORAL S.R.L. · Eforie Nord (oraș Eforie)238 mii lei · 1 ang.
- BRANSAMENTE APA CANAL S.R.L. · Constanța238 mii lei · 1 ang.
- EFFECT EURO GRUP SRL · Negru Vodă233 mii lei · 1 ang.
- HOW CARTOTOP S.R.L. · Techirghiol232 mii lei · 2 ang.
- VLASUM CONSULTING SRL · Constanța231 mii lei · 1 ang.
- UPPER EAST PROJECTS S.R.L. · Medgidia228 mii lei · 0 ang.
- CTMCAD TOPO S.R.L. · Valu Lui Traian227 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre METHOS CONSTRUCT ENG SRL
Care este CUI-ul firmei METHOS CONSTRUCT ENG SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei METHOS CONSTRUCT ENG SRL este 4272881, iar codul de TVA este RO4272881. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/3176/1993, iar codul EUID este ROONRC.J13/3176/1993.
Unde are sediul METHOS CONSTRUCT ENG SRL?
Sediul social al firmei METHOS CONSTRUCT ENG SRL este în PESCARILOR, bl. FZ9, sc. A, et. 2, ap. 10, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are METHOS CONSTRUCT ENG SRL?
Activitatea principală a firmei METHOS CONSTRUCT ENG SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată METHOS CONSTRUCT ENG SRL?
METHOS CONSTRUCT ENG SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma METHOS CONSTRUCT ENG SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 952). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are METHOS CONSTRUCT ENG SRL?
În 2025, METHOS CONSTRUCT ENG SRL a raportat o cifră de afaceri de 232 mii lei și o pierdere netă de 13 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este METHOS CONSTRUCT ENG SRL plătitoare de TVA?
Da. METHOS CONSTRUCT ENG SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 septembrie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.