Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA1 an pe piață

METHOD PLAST S.R.L.

CUI 52104683J2025049335007

Forestierului, Loc. Tăuții De Sus, Oraș Baia Sprie, Maramureș

În 2025: cifra de afaceri 5.700 lei, profit net 1.944 lei.

Despre METHOD PLAST S.R.L.

METHOD PLAST S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2025 cu numărul J2025049335007 și codul unic de înregistrare (CUI) 52104683, cu sediul în Tăuții De Sus (oraș Baia Sprie), județul Maramureș. Activitatea principală este „Fabricarea altor produse din material plastic” (cod CAEN 2226). Firma are 1 an de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5.700 lei, un profit net de 1.944 lei. Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
52104683
Nr. Registrul Comerțului
J2025049335007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 iulie 2025
EUID
ROONRC.J2025049335007
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
5.700 lei
Profit net
1.944 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
2.144 lei
Datorii
1.996 lei
Active totale
4.140 lei
Marjă netă
34,1%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 48% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă5.700
Venituri totale5.700
Cheltuieli totale3.386
Profit / pierdere brută2.314
Profit / pierdere netă1.944
Active circulante4.140
creanțe3.700
casa și conturi la bănci440
Datorii1.996
Capitaluri proprii2.144
din care capital subscris vărsat200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 4 în județul Maramureș și locul 257 din 263 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2226 – Fabricarea altor produse din material plastic.

Firme similare din județul Maramureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2226 – Fabricarea altor produse din material plastic

  • 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
  • 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
  • 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Întrebări frecvente despre METHOD PLAST S.R.L.

Care este CUI-ul firmei METHOD PLAST S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei METHOD PLAST S.R.L. este 52104683. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025049335007, iar codul EUID este ROONRC.J2025049335007.

Unde are sediul METHOD PLAST S.R.L.?

Sediul social al firmei METHOD PLAST S.R.L. este în Forestierului, Loc. Tăuții De Sus, Oraș Baia Sprie, Maramureș, Tăuții De Sus (oraș Baia Sprie), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are METHOD PLAST S.R.L.?

Activitatea principală a firmei METHOD PLAST S.R.L. este „Fabricarea altor produse din material plastic”, cod CAEN 2226. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată METHOD PLAST S.R.L.?

METHOD PLAST S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iulie 2025, deci are 1 an de activitate.

Cum pot contacta firma METHOD PLAST S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru METHOD PLAST S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tăuții De Sus (oraș Baia Sprie) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are METHOD PLAST S.R.L.?

În 2025, METHOD PLAST S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 5.700 lei și un profit net de 1.944 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este METHOD PLAST S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, METHOD PLAST S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează