MESAJ PROD SRL
LĂCRĂMIOARELOR, Loc. Tășnad, Oraș Tășnad, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 10 mii lei, 12 angajați.
Despre MESAJ PROD SRL
MESAJ PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1992 cu numărul J1992000742301 și codul unic de înregistrare (CUI) 666573, cu sediul în Tășnad, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+3% față de 2024), un profit net de 10 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 901 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 666573
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992000742301
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 mai 1992
- EUID
- ROONRC.J1992000742301
- Cod poștal
- 445300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.09.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Tăşnad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 10 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- 124 mii lei
- Datorii
- 351 mii lei
- Active totale
- 476 mii lei
- Marjă netă
- 0,8%
- Cifră / angajat
- 101 mii lei
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 74% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 395 mii | 491 mii | 573 mii | 564 mii | 467 mii | 901 mii | 937 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Venituri totale | 712 mii | 917 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 911 mii | 1,7 mil | 2 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 704 mii | 909 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 904 mii | 1,7 mil | 2 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 8.148 | 7.728 | 21 mii | 13 mii | 6.702 | 14 mii | 16 mii | 18 mii | 42 mii | 12 mii |
| Profit / pierdere netă | 4.193 | 2.818 | 15 mii | 6.928 | 2.252 | 5.426 | 6.345 | 8.526 | 11 mii | 10 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 11 | 12 | 11 | 8 | 11 | 12 | 11 | 12 | 12 |
| Active imobilizate | 378 mii | 350 mii | 265 mii | 280 mii | 357 mii | 358 mii | 422 mii | 401 mii | 253 mii | 245 mii |
| Active circulante | 60 mii | 88 mii | 149 mii | 225 mii | 80 mii | 125 mii | 179 mii | 306 mii | 318 mii | 231 mii |
| din care stocuri | 29 mii | 36 mii | 41 mii | 46 mii | 43 mii | 82 mii | 86 mii | 136 mii | 131 mii | 83 mii |
| creanțe | 2.222 | 1.050 | 501 | 158 mii | 26 mii | 8.064 | 34 mii | 5.787 | 9.903 | 5.301 |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 50 mii | 108 mii | 21 mii | 10 mii | 35 mii | 58 mii | 164 mii | 177 mii | 142 mii |
| Datorii | 338 mii | 347 mii | 321 mii | 416 mii | 353 mii | 394 mii | 506 mii | 603 mii | 457 mii | 351 mii |
| Venituri în avans | 43 mii | 31 mii | 19 mii | 7.466 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 56 mii | 59 mii | 74 mii | 81 mii | 83 mii | 89 mii | 95 mii | 104 mii | 114 mii | 124 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 26 din 120 în județul Satu Mare și locul 1.509 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
Firme similare din județul Satu Mare
- SUNBREAD HAUSE 2019 S.R.L. · Satu Mare1,3 mil lei · 12 ang.
- SIMON IMPEX SRL · Pomi1,2 mil lei · 5 ang.
- BRUTARIA PELI S.R.L. · Foieni1,2 mil lei · 7 ang.
- FESTINA LENTE SRL · Satu Mare1,1 mil lei · 8 ang.
- NORD PROD SRL · Negrești-Oaș1 mil lei · 10 ang.
- BARNER SRL · Turulung900 mii lei · 8 ang.
- TRADITIONAL BAKEHOUSE SRL · Ghenci (com. Căuaș)866 mii lei · 7 ang.
- ROBOVICTORINA S.R.L. · Gherța Mică861 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12379/306/202504.09.2025
validare poprire
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre MESAJ PROD SRL
Care este CUI-ul firmei MESAJ PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MESAJ PROD SRL este 666573, iar codul de TVA este RO666573. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992000742301, iar codul EUID este ROONRC.J1992000742301.
Unde are sediul MESAJ PROD SRL?
Sediul social al firmei MESAJ PROD SRL este în LĂCRĂMIOARELOR, Loc. Tășnad, Oraș Tășnad, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 445300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MESAJ PROD SRL?
Activitatea principală a firmei MESAJ PROD SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MESAJ PROD SRL?
MESAJ PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MESAJ PROD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 537). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MESAJ PROD SRL?
În 2025, MESAJ PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 10 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MESAJ PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. MESAJ PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.