MERRAIN SRL
Crișului, Sat Păulian, Comuna Buteni, Arad
În 2025: cifra de afaceri 594 mii lei, profit net 7.851 lei, 5 angajați.
Despre MERRAIN SRL
MERRAIN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 noiembrie 2007 cu numărul J02/2022/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22696966, cu sediul în Păulian (com. Buteni), județul Arad. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 594 mii lei (-12% față de 2024), un profit net de 7.851 lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 530 mii lei la 594 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 22696966
- Nr. Registrul Comerțului
- J02/2022/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 noiembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J02/2022/2007
- Cod poștal
- 317068
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 09.11.2007
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sebiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 594 mii lei
- Profit net
- 7.851 lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 56 mii lei
- Datorii
- 804 mii lei
- Active totale
- 860 mii lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 119 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 93% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 20 mii | 82 mii | 608 mii | 156 mii | 300 mii | 530 mii | 457 mii | 696 mii | 678 mii | 594 mii |
| Venituri totale | 20 mii | 107 mii | 615 mii | 156 mii | 331 mii | 531 mii | 459 mii | 697 mii | 910 mii | 717 mii |
| Cheltuieli totale | 78 mii | 103 mii | 765 mii | 187 mii | 150 mii | 520 mii | 441 mii | 675 mii | 883 mii | 697 mii |
| Profit / pierdere brută | -58 mii | 3.689 | -150 mii | -30 mii | 181 mii | 11 mii | 17 mii | 22 mii | 27 mii | 20 mii |
| Profit / pierdere netă | -59 mii | 2.872 | -156 mii | -32 mii | 178 mii | 5.736 | 13 mii | 15 mii | 9.563 | 7.851 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 2 | 3 | 1 | 2 | 3 | 6 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 33 mii | 15 mii | 5.469 | — | — | 6.548 | 5.953 | 2.976 | 1.191 | — |
| Active circulante | 40 mii | 117 mii | 234 mii | 270 mii | 311 mii | 456 mii | 654 mii | 514 mii | 680 mii | 860 mii |
| din care stocuri | 15 mii | 43 mii | 108 mii | 220 mii | 220 mii | 205 mii | 263 mii | 223 mii | 162 mii | 261 mii |
| creanțe | 25 mii | 74 mii | 46 mii | 48 mii | 89 mii | 236 mii | 383 mii | 271 mii | 504 mii | 544 mii |
| casa și conturi la bănci | 35 | 320 | 80 mii | 1.500 | 1.567 | 14 mii | 7.981 | 21 mii | 14 mii | 55 mii |
| Datorii | 60 mii | 116 mii | 380 mii | 443 mii | 306 mii | 451 mii | 637 mii | 479 mii | 633 mii | 804 mii |
| Capitaluri proprii | 13 mii | 16 mii | -141 mii | -173 mii | 5.120 | 11 mii | 24 mii | 39 mii | 48 mii | 56 mii |
| din care capital subscris vărsat | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii | 11 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 69 din 383 în județul Arad și locul 4.131 din 16.155 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Arad
- SDR RENOVATIONS S.R.L. · Chișineu-Criș628 mii lei · 0 ang.
- ITL SMART SOFT SOLUTIONS S.R.L. · Zimandcuz (com. Zimandu Nou)628 mii lei · 1 ang.
- PREST-COM-CON-LUX SRL · Lipova620 mii lei · 8 ang.
- FAB CONSTRUCT SRL · Arad617 mii lei · 1 ang.
- LARCONSTRUCTMEKAN S.R.L. · Lipova595 mii lei · 4 ang.
- SERGIU IVANA CONSTRUCȚII S.R.L. · Cintei (com. Zărand)583 mii lei · 1 ang.
- PRODELVAS AMBIENT SRL · Sebiș578 mii lei · 1 ang.
- BUZZ M CONSTRUCTION S.R.L. · Arad562 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor de lemn
- 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre MERRAIN SRL
Care este CUI-ul firmei MERRAIN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MERRAIN SRL este 22696966, iar codul de TVA este RO22696966. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J02/2022/2007, iar codul EUID este ROONRC.J02/2022/2007.
Unde are sediul MERRAIN SRL?
Sediul social al firmei MERRAIN SRL este în Crișului, Sat Păulian, Comuna Buteni, Arad, Păulian (com. Buteni), județul Arad, cod poștal 317068, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MERRAIN SRL?
Activitatea principală a firmei MERRAIN SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MERRAIN SRL?
MERRAIN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 noiembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MERRAIN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 872). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MERRAIN SRL?
În 2025, MERRAIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 594 mii lei și un profit net de 7.851 lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MERRAIN SRL plătitoare de TVA?
Da. MERRAIN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.