Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL

CUI 19101952J2010002919233

I.C. BRĂTIANU, et. 4, ap. 4, Oraș Chitila, Ilfov

În 2025: cifra de afaceri 11,3 mil lei, profit net 264 mii lei, 5 angajați.

Despre MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL

MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2010 cu numărul J2010002919233 și codul unic de înregistrare (CUI) 19101952, cu sediul în Chitila, județul Ilfov. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 11,3 mil lei (-18% față de 2024), un profit net de 264 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 12,6 mil lei la 11,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 decembrie 2025.

Date de identificare

CUI
19101952
Nr. Registrul Comerțului
J2010002919233
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 noiembrie 2010
EUID
ROONRC.J2010002919233
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 17.12.2025

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 17.12.2025

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
11,3 mil lei

-18% față de 2024

Profit net
264 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
666 mii lei
Datorii
4,6 mil lei
Active totale
5,4 mil lei
Marjă netă
2,3%
Cifră / angajat
2,3 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 6.336.619 lei; profit net 729.599 lei20162017: cifra de afaceri 7.958.938 lei; profit net 693.921 lei20172018: cifra de afaceri 10.950.829 lei; profit net 1.074.673 lei20182019: cifra de afaceri 9.617.375 lei; profit net 1.412.960 lei20192020: cifra de afaceri 9.168.324 lei; profit net 869.486 lei20202021: cifra de afaceri 12.562.696 lei; profit net 736.359 lei20212022: cifra de afaceri 8.733.364 lei; profit net 1.226.896 lei20222023: cifra de afaceri 12.870.845 lei; profit net 595.693 lei20232024: cifra de afaceri 13.879.616 lei; profit net 856.783 lei20242025: cifra de afaceri 11.316.900 lei; profit net 264.298 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă6,3 mil8 mil11 mil9,6 mil9,2 mil12,6 mil8,7 mil12,9 mil13,9 mil11,3 mil
Venituri totale6,5 mil8 mil11 mil9,6 mil9,2 mil12,5 mil8,7 mil12,9 mil13,9 mil11,4 mil
Cheltuieli totale5,6 mil7 mil9,4 mil7,8 mil8,2 mil11,6 mil7,3 mil12,1 mil12,9 mil11 mil
Profit / pierdere brută870 mii919 mii1,6 mil1,9 mil1 mil877 mii1,4 mil747 mii993 mii363 mii
Profit / pierdere netă730 mii694 mii1,1 mil1,4 mil869 mii736 mii1,2 mil596 mii857 mii264 mii
Număr mediu de angajați3345543445
Active imobilizate2.6341.6765.9303.2571.303—2.5238.8824.3431.265
Active circulante2,6 mil5,4 mil4,6 mil4,2 mil3,1 mil4 mil4,6 mil5,3 mil6 mil5,4 mil
din care stocuri64948 mii62 mii37 mii250 mii290 mii170 mii217 mii374 mii384 mii
creanțe2,3 mil4,9 mil4,1 mil3,5 mil2,3 mil3,4 mil2,4 mil3,9 mil4,2 mil4 mil
casa și conturi la bănci350 mii485 mii398 mii656 mii503 mii249 mii2 mil1,2 mil1,4 mil1 mil
Cheltuieli în avans747—1.590—754——3.457——
Datorii1,4 mil1,8 mil1,3 mil2 mil1,5 mil2,2 mil2,1 mil3 mil3,1 mil4,6 mil
Venituri în avans330 mii2,1 mil1,7 mil360 mii317 mii-102 mii-69 mii69 mii——
Provizioane——53 mii52 mii36 mii36 mii36 mii48 mii164 mii137 mii
Capitaluri proprii882 mii1,5 mil1,5 mil1,8 mil1,2 mil1,8 mil2,6 mil2,2 mil2,7 mil666 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 187 în județul Ilfov și locul 100 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..

Firme similare din județul Ilfov

Dosare în instanță

6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2624/111/2025/a113.08.2026

    procedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni CONCORDAT PPREVENTIV

    Curtea de Apel Oradea · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor

  • 2624/111/2025/a112.08.2026

    concordat preventiv

    Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 24974/302/202211.06.2026

    pretenţii

    Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât

  • 2624/111/202501.08.2025

    concordat preventiv

    Tribunalul Bihor · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 24974/302/202213.06.2024

    pretenţii

    Tribunalul Bucuresti · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat

  • 24974/302/202211.10.2022

    pretenţii

    Judecătoria Sectorul 5 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

Întrebări frecvente despre MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL

Care este CUI-ul firmei MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL este 19101952, iar codul de TVA este RO19101952. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010002919233, iar codul EUID este ROONRC.J2010002919233.

Unde are sediul MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL?

Sediul social al firmei MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL este în I.C. BRĂTIANU, et. 4, ap. 4, Oraș Chitila, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL?

Activitatea principală a firmei MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL?

MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2010, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 908). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL?

În 2025, MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 11,3 mil lei și un profit net de 264 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?

Da. MERCOR FIRE PROTECTION SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 decembrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează