MERCALI INDUSTRY SRL
OITUZ, Municipiul Săcele, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 148 mii lei, 2 angajați.
Despre MERCALI INDUSTRY SRL
MERCALI INDUSTRY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 octombrie 2005 cu numărul J2005001646244 și codul unic de înregistrare (CUI) 18021316, cu sediul în Săcele, județul Brașov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (-40% față de 2024), un profit net de 148 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,6 mil lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 iulie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 18021316
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001646244
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 octombrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001646244
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 23.07.2025
reactivat 22.07.2025
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Săcele
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 148 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 671 mii lei
- Datorii
- 610 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- 10,9%
- Cifră / angajat
- 680 mii lei
-40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 40% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 755 mii | 727 mii | 950 mii | 2,1 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 4 mil | 2,3 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 755 mii | 727 mii | 950 mii | 2,1 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 4 mil | 2,3 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 728 mii | 466 mii | 671 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,8 mil | 3 mil | 1,7 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 27 mii | 261 mii | 279 mii | 792 mii | 1,1 mil | 740 mii | 561 mii | 1,1 mil | 601 mii | 182 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 254 mii | 270 mii | 772 mii | 1,1 mil | 717 mii | 539 mii | 981 mii | 512 mii | 148 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 127 mii | 106 mii | 82 mii | 148 mii | 72 mii | 431 mii | 353 mii | 363 mii |
| Active circulante | 45 mii | 351 mii | 487 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 969 mii | 831 mii | 1,5 mil | 1 mil | 912 mii |
| din care stocuri | — | 41 mii | 45 mii | 25 mii | 22 mii | 95 mii | 161 mii | 191 mii | 208 mii | 193 mii |
| creanțe | 20 mii | 107 mii | 162 mii | 295 mii | 494 mii | 280 mii | 532 mii | 1 mil | 622 mii | 529 mii |
| casa și conturi la bănci | 25 mii | 203 mii | 280 mii | 746 mii | 640 mii | 594 mii | 138 mii | 315 mii | 173 mii | 190 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 496 | — | 4.887 |
| Datorii | 22 mii | 74 mii | 67 mii | 73 mii | 169 mii | 69 mii | 363 mii | 419 mii | 834 mii | 610 mii |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 277 mii | 547 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 540 mii | 1,5 mil | 522 mii | 671 mii |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 116 din 299 în județul Brașov și locul 2.423 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Brașov
- EUROBEARINGS SRL · Brașov1,4 mil lei · 2 ang.
- ADLIV PAPER SRL · Codlea1,4 mil lei · 1 ang.
- CONEMIXT SRL · Hărman1,4 mil lei · 6 ang.
- CUMPOFOTO TRADING S.R.L. · Brașov1,3 mil lei · 1 ang.
- DAL-SPORT SRL · Brașov1,3 mil lei · 5 ang.
- KRONWOOD SRL · Tărlungeni1,3 mil lei · 2 ang.
- ROX-CIP DISTRIB SRL · Brașov1,3 mil lei · 1 ang.
- BELT SOLUTION SRL · Sânpetru1,3 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Întrebări frecvente despre MERCALI INDUSTRY SRL
Care este CUI-ul firmei MERCALI INDUSTRY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MERCALI INDUSTRY SRL este 18021316, iar codul de TVA este RO18021316. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001646244, iar codul EUID este ROONRC.J2005001646244.
Unde are sediul MERCALI INDUSTRY SRL?
Sediul social al firmei MERCALI INDUSTRY SRL este în OITUZ, Municipiul Săcele, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MERCALI INDUSTRY SRL?
Activitatea principală a firmei MERCALI INDUSTRY SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MERCALI INDUSTRY SRL?
MERCALI INDUSTRY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 octombrie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MERCALI INDUSTRY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 051). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MERCALI INDUSTRY SRL?
În 2025, MERCALI INDUSTRY SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 148 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MERCALI INDUSTRY SRL plătitoare de TVA?
Da. MERCALI INDUSTRY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 iulie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.