MENU-INVEST SRL
Sat Măluț, Comuna Braniștea, Bistrița-Năsăud
În 2024: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 27 mii lei, 3 angajați.
Despre MENU-INVEST SRL
MENU-INVEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 2008 cu numărul J2008000579061 și codul unic de înregistrare (CUI) 23997452, cu sediul în Măluț (com. Braniștea), județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit” (cod CAEN 4752). Firma are 18 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+36% față de 2023), un profit net de 27 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 591 mii lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 ianuarie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23997452
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000579061
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 iunie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000579061
- Cod poștal
- 427012
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 18.01.2013
din 18.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beclean
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 27 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 128 mii lei
- Datorii
- 909 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 2,2%
- Cifră / angajat
- 414 mii lei
+36% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 88% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 455 mii | 465 mii | 561 mii | 672 mii | 591 mii | 645 mii | 937 mii | 912 mii | 1,2 mil |
| Venituri totale | 455 mii | 524 mii | 1 mil | 678 mii | 696 mii | 645 mii | 938 mii | 912 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 434 mii | 419 mii | 656 mii | 574 mii | 641 mii | 472 mii | 843 mii | 890 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 21 mii | 105 mii | 381 mii | 104 mii | 56 mii | 173 mii | 95 mii | 22 mii | 60 mii |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 100 mii | 372 mii | 98 mii | 49 mii | 166 mii | 86 mii | 13 mii | 27 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 126 mii | 154 mii | 111 mii | 126 mii | 52 mii | 31 mii | 48 mii | 52 mii | 44 mii |
| Active circulante | 209 mii | 454 mii | 646 mii | 878 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 764 mii | 985 mii | 993 mii |
| din care stocuri | 186 mii | 394 mii | 553 mii | 832 mii | 996 mii | 1,2 mil | 701 mii | 919 mii | 600 mii |
| creanțe | 22 mii | 53 mii | 51 mii | 29 mii | 166 mii | 82 mii | 30 mii | 71 mii | 265 mii |
| casa și conturi la bănci | 647 | 7.453 | 43 mii | 17 mii | 121 mii | 23 mii | 33 mii | -4.736 | 128 mii |
| Cheltuieli în avans | 383 | 422 | — | 20 mii | 284 | — | — | — | — |
| Datorii | 203 mii | 377 mii | 156 mii | 323 mii | 588 mii | 466 mii | 716 mii | 928 mii | 909 mii |
| Capitaluri proprii | 133 mii | 232 mii | 601 mii | 700 mii | 749 mii | 915 mii | 96 mii | 109 mii | 128 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 28 din 63 în județul Bistrița-Năsăud și locul 1.078 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- POMPI UNIC IMPEX SRL · Unirea (mun. Bistrița)1,3 mil lei · 2 ang.
- METAL ZINC MAIERU S.R.L. · Maieru1,3 mil lei · 2 ang.
- VENTANA PLAST SRL · Bistrița1,2 mil lei · 2 ang.
- CLIMAGUARD S.R.L. · Rebra1,1 mil lei · 1 ang.
- PLAS-FORMA PROD SRL · Bistrița1 mil lei · 1 ang.
- ALAMAS PRODCOM SRL · Bistrița1 mil lei · 3 ang.
- PROMOTOR COLOR SRL · Bistrița895 mii lei · 2 ang.
- MC MULTI USO SRL · Măluț (com. Braniștea)853 mii lei · 5 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2383/186/202622.05.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Beclean · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre MENU-INVEST SRL
Care este CUI-ul firmei MENU-INVEST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MENU-INVEST SRL este 23997452, iar codul de TVA este RO23997452. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000579061, iar codul EUID este ROONRC.J2008000579061.
Unde are sediul MENU-INVEST SRL?
Sediul social al firmei MENU-INVEST SRL este în Sat Măluț, Comuna Braniștea, Bistrița-Năsăud, Măluț (com. Braniștea), județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 427012, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MENU-INVEST SRL?
Activitatea principală a firmei MENU-INVEST SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit”, cod CAEN 4752. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MENU-INVEST SRL?
MENU-INVEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iunie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MENU-INVEST SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0263 *** 144). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MENU-INVEST SRL?
În 2024, MENU-INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 27 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MENU-INVEST SRL plătitoare de TVA?
Da. MENU-INVEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 ianuarie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Măluț (com. Braniștea)
- Firme cu CAEN 4752 din județul Bistrița-Năsăud
- CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- Top firme din județul Bistrița-Năsăud
- Top firme cu CAEN 4752
- Firme noi din județul Bistrița-Năsăud
- Compară MENU-INVEST SRL cu alte firme