Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAInactiv fiscal (ANAF)11 ani pe piață

MEN NEW CONSTRUCT SRL

CUI 34286943J35/710/2015

Castanilor, Sat Iohanisfeld, Comuna Otelec, Timiș

În 2023: cifra de afaceri — lei, profit net 0 lei.

Despre MEN NEW CONSTRUCT SRL

MEN NEW CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 2015 cu numărul J35/710/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34286943, cu sediul în Iohanisfeld (com. Otelec), județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 11 ani de la înființare. În 2023, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, un profit net de 0 lei. Între 2017 și 2021, cifra de afaceri a scăzut (de la 531 mii lei la 5.294 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.

Date de identificare

CUI
34286943
Nr. Registrul Comerțului
J35/710/2015
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 martie 2015
EUID
ROONRC.J35/710/2015
Cod poștal
307446

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Da

din 18.09.2026

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia

Date financiare 2023

Cifra de afaceri
— lei
Profit net
0 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
-68 mii lei
Datorii
135 mii lei
Active totale
66 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF; capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (203%); fără venituri raportate în 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2023, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil2016: cifra de afaceri 440.500 lei; profit net 206.426 lei20162017: cifra de afaceri 531.092 lei; profit net 213.433 lei20172018: cifra de afaceri 705.882 lei; profit net 255.418 lei20182019: cifra de afaceri 8.151 lei; pierdere netă 302.979 lei20192020: cifra de afaceri 22.900 lei; pierdere netă 243.738 lei20202021: cifra de afaceri 5.294 lei; pierdere netă 52.942 lei20212022: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 14.127 lei20222023: cifra de afaceri 0 lei; profit net 0 lei2023
Indicator (lei)20162017201820192020202120222023
Cifra de afaceri netă441 mii531 mii706 mii8.15123 mii5.294——
Venituri totale441 mii533 mii706 mii8.15123 mii5.29400
Cheltuieli totale230 mii314 mii443 mii311 mii266 mii58 mii14 mii—
Profit / pierdere brută211 mii219 mii262 mii-303 mii-244 mii-53 mii-14 mii0
Profit / pierdere netă206 mii213 mii255 mii-303 mii-244 mii-53 mii-14 mii0
Număr mediu de angajați1211127711—
Active imobilizate3083.86112 mii6.052547-3.177-5.209-5.209
Active circulante247 mii482 mii599 mii365 mii160 mii107 mii79 mii72 mii
creanțe40 mii2851.7319.0137.3577.4067.40615 mii
casa și conturi la bănci207 mii482 mii597 mii356 mii153 mii100 mii72 mii56 mii
Datorii41 mii86 mii65 mii129 mii162 mii158 mii142 mii135 mii
Capitaluri proprii207 mii400 mii546 mii243 mii-1.200-54 mii-68 mii-68 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Timiș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre MEN NEW CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei MEN NEW CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEN NEW CONSTRUCT SRL este 34286943. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/710/2015, iar codul EUID este ROONRC.J35/710/2015.

Unde are sediul MEN NEW CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei MEN NEW CONSTRUCT SRL este în Castanilor, Sat Iohanisfeld, Comuna Otelec, Timiș, Iohanisfeld (com. Otelec), județul Timiș, cod poștal 307446, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are MEN NEW CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei MEN NEW CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată MEN NEW CONSTRUCT SRL?

MEN NEW CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 martie 2015, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma MEN NEW CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 140). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are MEN NEW CONSTRUCT SRL?

În 2023, MEN NEW CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un profit net de 0 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este MEN NEW CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, MEN NEW CONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează