MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL
MINTIU GHERLII, Sat Mintiu Gherlii, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 900 lei, pierdere netă 639 lei.
Despre MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL
MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2016 cu numărul J12/844/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35719123, cu sediul în Mintiu Gherlii, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 900 lei, o pierdere netă de 639 lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2.650 lei la 900 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35719123
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/844/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 februarie 2016
- EUID
- ROONRC.J12/844/2016
- Cod poștal
- 407410
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Gherla
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 900 lei
- Pierdere netă
- 639 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 19 mii lei
- Datorii
- 16 lei
- Active totale
- 19 mii lei
- Marjă netă
- -71%
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 47 mii | 5.047 | 2.715 | 2.650 | 6.796 | 28 mii | 9.700 | — | 900 |
| Venituri totale | 47 mii | 5.047 | 2.715 | 2.650 | 6.796 | 28 mii | 9.700 | 0 | 900 |
| Cheltuieli totale | 17 mii | 377 | 5 | — | 885 | 22 mii | 9.600 | — | 1.539 |
| Profit / pierdere brută | 30 mii | 4.670 | 2.710 | 2.650 | 5.911 | 6.342 | 100 | 0 | -639 |
| Profit / pierdere netă | 28 mii | 4.519 | 2.629 | 2.571 | 5.707 | 5.500 | 84 | 0 | -639 |
| Active imobilizate | 149 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 29 mii | 33 mii | 35 mii | 38 mii | 44 mii | 22 mii | 19 mii | 19 mii | 19 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 15 mii |
| creanțe | — | — | 1.915 | — | — | — | — | — | — |
| casa și conturi la bănci | 29 mii | 33 mii | 34 mii | 38 mii | 44 mii | 22 mii | 19 mii | 19 mii | 3.605 |
| Datorii | 1.407 | 126 | 207 | 286 | 148 | 2.342 | 16 | 16 | 16 |
| Capitaluri proprii | 28 mii | 33 mii | 35 mii | 38 mii | 44 mii | 19 mii | 19 mii | 19 mii | 19 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | — | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 203 din 205 în județul Cluj și locul 2.777 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Cluj
- ZOLTAN CONS PISCINE SRL · Cluj-Napoca1.000 lei · 0 ang.
- INDUSTRIAL POP UP S.R.L. · Cluj-Napoca165 lei · 0 ang.
- ERUDIT ONE SRL · Dancu (com. Aghireșu)100 lei · 0 ang.
- ASPRA CONS SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- RFA CONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- EXTREME ACTIVITIES S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- RONIHIT SRL · Dej0 lei · 0 ang.
- GEVALD IMPACT CONSTRUCT S.R.L. · Florești0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 2320 Fabricarea de produse refractare
- 2331 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
- 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
- 2341 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
- 2342 Fabricarea de obiecte sanitare din ceramică
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Întrebări frecvente despre MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL
Care este CUI-ul firmei MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL este 35719123. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/844/2016, iar codul EUID este ROONRC.J12/844/2016.
Unde are sediul MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL?
Sediul social al firmei MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL este în MINTIU GHERLII, Sat Mintiu Gherlii, Comuna Mintiu Gherlii, Cluj, județul Cluj, cod poștal 407410, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL?
Activitatea principală a firmei MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL?
MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Mintiu Gherlii sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL?
În 2025, MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL a raportat o cifră de afaceri de 900 lei și o pierdere netă de 639 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, MEK PAVAJ CONSTRUCȚII SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.