MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL
Sat Căpățânenii Pământeni, Comuna Arefu, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 157 mii lei, profit net 5.742 lei, 1 angajați.
Despre MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL
MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2016 cu numărul J3/88/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35445869, cu sediul în Căpățânenii Pământeni (com. Arefu), județul Argeș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 157 mii lei (-57% față de 2024), un profit net de 5.742 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 407 mii lei la 157 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iulie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 35445869
- Nr. Registrul Comerțului
- J3/88/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 ianuarie 2016
- EUID
- ROONRC.J3/88/2016
- Cod poștal
- 117041
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 17.07.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Curtea De Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 157 mii lei
- Profit net
- 5.742 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 35 mii lei
- Datorii
- 99 mii lei
- Active totale
- 134 mii lei
- Marjă netă
- 3,7%
- Cifră / angajat
- 157 mii lei
-57% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | 55 mii | 407 mii | 480 mii | 858 mii | 364 mii | 157 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 55 mii | 407 mii | 480 mii | 858 mii | 364 mii | 157 mii |
| Cheltuieli totale | — | — | 676 | — | 5.403 | 286 mii | 541 mii | 1 mil | 257 mii | 149 mii |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | -676 | 0 | 49 mii | 121 mii | -61 mii | -151 mii | 108 mii | 7.795 |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | -676 | 0 | 48 mii | 118 mii | -65 mii | -160 mii | 90 mii | 5.742 |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 1 | 5 | 12 | 16 | 3 | 1 |
| Active imobilizate | 676 | 676 | — | — | — | 28 mii | 21 mii | 103 mii | 70 mii | 40 mii |
| Active circulante | 524 | 524 | 1.024 | 1.024 | 68 mii | 175 mii | 121 mii | 107 mii | 100 mii | 93 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 25 mii | 34 mii | 25 mii | — | 0 |
| creanțe | — | — | — | — | 32 mii | 48 mii | 29 mii | 42 mii | 92 mii | 89 mii |
| casa și conturi la bănci | 524 | 524 | 1.024 | 1.024 | 36 mii | 102 mii | 59 mii | 40 mii | 8.060 | 4.122 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 1.213 | 2.321 | 1.392 |
| Datorii | 1.000 | 1.000 | 1.500 | 1.500 | 21 mii | 38 mii | 42 mii | 271 mii | 143 mii | 99 mii |
| Capitaluri proprii | 200 | 200 | -476 | -476 | 47 mii | 165 mii | 99 mii | -60 mii | 29 mii | 35 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 205 din 373 în județul Argeș și locul 9.356 din 16.151 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Argeș
- IONIMAR IDEAL DESIGN S.R.L. · Mioveni161 mii lei · 1 ang.
- DENY ȘI YANIS CONSTRUCT S.R.L. · Ceparii Ungureni (com. Cepari)161 mii lei · 1 ang.
- FINISAJE GIG TERMO CONSTRUCT S.R.L. · Corbeni161 mii lei · 0 ang.
- OLTEANU EXPERT CONSTRUCT S.R.L. · Curtea De Argeș159 mii lei · 2 ang.
- RENTAL JULIEN SRL · Geamăna (com. Bradu)157 mii lei · 2 ang.
- VAN ARG CONSTRUCT SRL · Albeștii Ungureni (com. Albeștii De Argeș)156 mii lei · 0 ang.
- BDY CONSTRUCȚII & AMENAJĂRI S.R.L. S.R.L. · Mănicești (com. Băiculești)155 mii lei · 2 ang.
- CRISSTALIN TOP CONSTRUCT 2007 S.R.L. · Pitești154 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL este 35445869, iar codul de TVA este RO35445869. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J3/88/2016, iar codul EUID este ROONRC.J3/88/2016.
Unde are sediul MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL este în Sat Căpățânenii Pământeni, Comuna Arefu, Argeș, Căpățânenii Pământeni (com. Arefu), județul Argeș, cod poștal 117041, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL?
MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Căpățânenii Pământeni (com. Arefu) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL?
În 2025, MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 157 mii lei și un profit net de 5.742 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. MEGISTER STAR CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 iulie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.