MEDNETICS TECH S.R.L.
FICUSULUI, et. 3, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 1,2 mil lei, profit net 208 mii lei, 4 angajați.
Despre MEDNETICS TECH S.R.L.
MEDNETICS TECH S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2015 cu numărul J2015003139402 și codul unic de înregistrare (CUI) 34231450, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale” (cod CAEN 4646). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,2 mil lei (+27% față de 2024), un profit net de 208 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2017 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 2,2 mil lei la 1,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 aprilie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 34231450
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015003139402
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 martie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015003139402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.11.2026
din 29.04.2025
reactivat 21.11.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,2 mil lei
- Profit net
- 208 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -2,7 mil lei
- Datorii
- 3,1 mil lei
- Active totale
- 394 mii lei
- Marjă netă
- 17,3%
- Cifră / angajat
- 301 mii lei
+27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (793%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 649 mii | 2,2 mil | 739 mii | — | — | — | — | 829 mii | 948 mii | 1,2 mil |
| Venituri totale | 728 mii | 2,2 mil | 3,3 mil | 2,7 mil | 7.599 | 5.878 | 77 mii | 864 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 2 mil | 3,5 mil | 3,3 mil | 2,1 mil | 350 mii | 143 mii | 428 mii | 967 mii | 696 mii | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | -1,3 mil | -1,3 mil | 6.929 | 506 mii | -343 mii | -137 mii | -350 mii | -103 mii | 331 mii | 244 mii |
| Profit / pierdere netă | -1,3 mil | -1,3 mil | -26 mii | 479 mii | -343 mii | -137 mii | -350 mii | -111 mii | 307 mii | 208 mii |
| Număr mediu de angajați | 7 | 12 | 6 | 3 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 3 mil | 3,3 mil | 1,7 mil | — | — | — | 129 mii | 113 mii | 89 mii | 64 mii |
| Active circulante | 651 mii | 1,4 mil | 245 mii | 228 mii | 31 mii | 26 mii | 273 mii | 652 mii | 341 mii | 315 mii |
| din care stocuri | 14 mii | 47 mii | 0 | — | — | — | — | 21 mii | 0 | 0 |
| creanțe | 590 mii | 1,4 mil | 242 mii | 223 mii | 26 mii | 26 mii | 41 mii | 178 mii | 267 mii | 304 mii |
| casa și conturi la bănci | 48 mii | 17 mii | 3.031 | 5.471 | 5.774 | 32 | 232 mii | 453 mii | 74 mii | 11 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.119 | 4.848 | 0 | — | — | — | 2.228 | 2.717 | 11 mii | 15 mii |
| Datorii | 5,1 mil | 7,4 mil | 4,8 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,8 mil | 3,5 mil | 4 mil | 3,4 mil | 3,1 mil |
| Capitaluri proprii | -1,4 mil | -2,8 mil | -2,8 mil | -2,3 mil | -2,6 mil | -2,8 mil | -3,1 mil | -3,2 mil | -2,9 mil | -2,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- BAVARIA BRILLEN SRL · București Sector 41,3 mil lei · 1 ang.
- ARTROMED CLASS SRL · București Sector 61,2 mil lei · 1 ang.
- VIANEXT S.R.L. · București Sector 41,2 mil lei · 5 ang.
- DISPOMED SRL · București Sector 41,2 mil lei · 2 ang.
- MEDICAL PRO CARE S.R.L. · București Sector 31,2 mil lei · 1 ang.
- GYMED OXIGEN SRL · București Sector 11,2 mil lei · 3 ang.
- SCHMIDT - ESSEN SRL · București Sector 51,2 mil lei · 3 ang.
- TRINITY PHARMA SRL · București Sector 21,2 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4646 – Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4646 Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
Întrebări frecvente despre MEDNETICS TECH S.R.L.
Care este CUI-ul firmei MEDNETICS TECH S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei MEDNETICS TECH S.R.L. este 34231450, iar codul de TVA este RO34231450. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015003139402, iar codul EUID este ROONRC.J2015003139402.
Unde are sediul MEDNETICS TECH S.R.L.?
Sediul social al firmei MEDNETICS TECH S.R.L. este în FICUSULUI, et. 3, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are MEDNETICS TECH S.R.L.?
Activitatea principală a firmei MEDNETICS TECH S.R.L. este „Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale”, cod CAEN 4646. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată MEDNETICS TECH S.R.L.?
MEDNETICS TECH S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 martie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma MEDNETICS TECH S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0318 *** 132). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are MEDNETICS TECH S.R.L.?
În 2025, MEDNETICS TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,2 mil lei și un profit net de 208 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este MEDNETICS TECH S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. MEDNETICS TECH S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 29 aprilie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/34231450API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.